Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Iş kazası mahkeme sürecinde SGK kontrol tarihi verdiği için karar..?

Yaralı5441

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Öncelikle merhaba iş kazası geçirip mahkeme süreci bitmiş olan arkadaslarımız dan bilgi sahibi olmak istiyorum bana yardımcı olur musunuz .

Ben 2012 tarihinde iş kazası geçirdim 2016 da ceza mahkemesi bitti ve kusurlu olanlar ceza aldı
asli kusurlu olan iş veren firmaya tazminat davası açtım %100 meslekte kazanma gücü kaybim var
sürekli iş göremezlik geliri alıyorum
mahkeme sigorta dan kati raporumu istiyor sigorta mahkemeye 2023 deki kontrol tarihimi veriyor
bu kontrol tarihi sürekli iş göremezlik geliri aldığım sürece verilecek kati rapor la ne alakası var ?
Kati rapor için ayrıca SGK ya basvuru mu yapmam gerekiyor yoksa 2023 deki kontrol muayenemde kati rapor mu verilecek ? Yoksa burda SGK nin hatası mı var

insanin ruh sağlığını da mı bozup derecelendirecekler çok karmaşık bir durum icersindeyim bana yardım edin lütfen bilgi sahibi arkadaşlardan fikir ve görüşlerini bekliyorum şimdiden teşekkür ederim

2015 de iş kazası geçirdim yüksekten düşme yüzde 19,5 hasar verdi ssk. Müfettiş raporu işvereni yüzde yüz kusurlu buldu.mahkeme adli tıp a yolladı yüzde 9 verdiler. Bugün itibari ile mahkemem bitdi. 50 bin TL komik rakam cıktı. Avukatın söylemesi hakim işverenden yana. Birde haksız zenginleşme olurmuş daha neler diyecekler anlamıyorum. Patronun devlete ödediği ceza bile benim tazminat dan düşermiş. Devletin açizliği takipsizliği yüzünden 11 ay çile çektim halada çekiyorum. Yinede dua ediyorum mahkeme patrona madalya banada para cezası vermedi. Artık vatan millet devlet hikaye. Böyle bir devleti sevmiyorum. Bu benim devletim değil

Osman ceylan
Geçmiş olsun.bende iş kazası sonucu sgk sevki ile heyete girdim.%18.2 oran verilmiş.bu orana görede maaş bağlanacak.merak ediyorum olası bir durumda iş yerine dava açmam durumunda ben yeniden heyete mi gireceğim ve bu %18 lik oranın artması yada azalması durumunda maaş durumuda değişecekmi? Yoksa mahkemenin sevk edip adli tıp'ın vereceği yeni oran,önceki %18 iş gücü kayıp oranı'nı bağlamaz mı?

Mustafa aydogan %18 oran ssk vermis ise ..adli tipta rapor orani deyise bilir. oranlar deyisirseki oran hakim addli tip oranini deyilde ssk orani ile hesaba gondere bilir tazminat hesabini ha rapor artarsa ki adli tipta baglanan maasi da tekrar ssk ya bildirip raporum artti die artan rapor oraninda baglarlar bizzat yasadim benim is kazasi davamda bu olayi

Osman ceylan ....surekli is gorememezlik maasi surekli olarakmi baglanmisti % 19 ile yoksa konturol muayeneli olarak mi baglanmisti abim siz bir itiraz yoluna bas vurunuz bence tekrardan baska bir adli tiptan rapor alin derim sansinizi deneye bilirsiniz boylelikle. İmkan varsa tabi .

benim 28 oranim var 2020 de kontrol var hakim heyetin sonucunumu bekler yoksa adli tipa gonderip orani hesaplattirirmi yada eski orani baz alip hesaplamayi ona goremi yapar

Üst Alt