Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası maluliyet raporunu farklı şehirde almak mümkün müdür?

Sabahattin ERDEM

Yeni Üye
Konular
9
Reaksiyonlar
0
Günaydin. Ben geçirmiş olduğum iş kazası sonucu maluliyet iş kaybı oranı tespiti için İstanbul da ikamet ediyorum İstanbulda değilde farklı bir ilde heyete girsem alacağım raporu Mahkeme kabul görürmü ? İstanbul yoğun bir şehir iş akdimde tazminatsiz fesh edildi . Ikinci bir sorumda İstanbuldan sgk sevklimi gitmek gerek Teşekkürler

is kazasi geçiren bir işçi sürekli is goremezlik maaşı için bağlı bulunduğu sosyal sigortalar kurumuna giderek müracaat eder. Sigorta ise üst yazı ile sizi kurumun belirlediği bir hastaneye sevk eder. Yani başka bir hastaneye gitmeniz mümkün değil.

Avukatlara sordum sorun olmayacağını belirttiler rapor rapordur misali her yerde kabul olur dava açılır dediler. Malum İstanbul Büyükşehir hastaneden rendevu almak heyete girmek sonucun gelmesi ayları hatta yılları buluyor. Küçük illerde daha çabuk islemlerimi hallederim.

bende ilkin onların göndermiş olduğu hastanede kurula girdim arkasından bir yıl sonra ankara eksik bulmuş bazı şeyleri yine girmem gerektiği söylendi sgk tarafından o ara memlekete olduğumu söyledim telefonda istanbula gitmek için olanağımın olmadığını söylemiştim bu defa sgk beni bulunduğum şehrin fakülte hastanesine yazı göndermiş yine onların belirlediği bir hastanede kurula girmiştim fakat İstanbul değil böyle bir ayırtı var yani belirleyen onlar fakat nerede olup nerede girmek istediğinizi söyleyen sizsiniz

Son düzenleme:
Dosyanız hangi ilde ise oradaki SGK ya dilekçe ile başvurmanız gerekiyor. Eğer raporunuza itiraz edecekseniz, itirazlara Yüksek sağlık kurulu bakıyor. o da Ankara da bulunuyor.

Bağlı bulunduğunuz SGK nın iş kazası servisine Telefon ile ulaşın, konu hakkında bilgi alın. onlar sizi yönlendirir.

Üst Alt