Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası/meslek hastalığı tahsis talep ve beyan taahhüt belgesi..?

shnmrtyrn

Üye
Konular
20
Reaksiyonlar
0
Herkese iyi günler bi konuda bilgilerinize ihtiyacım var

Sıhhıye sosyal güvenlik merkezinden gelmiş 06/04/2017 tarihinde ama elime bugün ulaştı

İŞ kazası/meslek hastalığı ile ilgili tahsis işlemlerinizin yapılabilmesi için ek te gönderilen tahsis talep ve beyan taahüt belgesinin doldurulup imzalanarak çok acele merkezimize gönderilmesi hususu
Bilgilerinize arz ederim diye

Bu resimde hangi bölümleri doldurmam gerekiyor ?
17991983_10212428217488582_2116582070067783948_n.jpg

Sürekli İş Görememezlik için rapor oranımı %7'ye düşürmüşler!?

İyi günler iş kazası geçirmiştim 2014 de engelli raporum %53 kaza geçirdiğim yere dava açtım avukatımla birlikte sürekli iş görememezlik aylığınada başvurduk fakat az önce ankara ulucanlar sgk yı aradım verilen oran %7 dediler bu benim bir işime yararmı veya davamı olumsuz yönde etkiler mi :(

%10 un üzerinde sürekli işgöremezlik geliri bağlanıyor.Maddi tazminat hesabında da maluliyet derecesi miktarı etkiliyor malesef. Kendi yaşadıklarıma benzer bi durum o yüzden yorum yapıyorum.
Rapora itiraz edebilirsiniz. Benim davamda karşı taraf rapora itiraz ettiğinde Adli Tıp a gönderildim. Oradan çıkan sonuca göre hareket edebilirsiniz

Yani şu anda bu %7 lik orana itiraz etmem gerekiyo değil mi peki bu itiraz için ne gibi bi işlem gerekiyo ilk etapta heyete felan girdim onlar tekrarlanır mı :( bide dava mı kaybedermiyim yoksa alıcam tazminat mı düşer ?

Ben de, karşı taraf rapora itiraz ettiği için Adli Tıp a mahkeme gönderdi zaten. Tazminatla ilgili çok bilgim yok ama %10 un altında bir oran da olsa sonuçta bir maluliyet sözkonusu,sizin herhangi bir kusurunuz yoksa lehinize sonuçlanır,oran tazminat miktarını etkiliyor.İş mahkemelerinde tecrübeli bir avukatınız varsa ona danışın bence:)

Evet Avukatım var itiraz ettik bakalım ne olucak bekleyip görücez teşekkür ederim yorumlarınız için

Allah yardımcın olsun iş verene acıma acırsan acınırsın herkezin işi bitene kadar işi bittimi göte tekmeyi basar hemşerim bende iş kazası geçirdim olayın olduğu zaman sana iş verecem maddi manevi destek olacam diyen hacı patronumuz 9.ayın raporunu vermeye vardığımda erdi senin çıkışını verecem 7 8 milyarda para verecem işsizlik maaşı alırsın 7 8 ay eeee abi sonra tekrar beni işe alacanmı alaycı tavırla gülerek suratıma seni bu saatten sonra kim ne yapsın bende verdim mahkemeye 2 sene değil 5 sene değil gardaş ömür boyu sürsün davan sakın kumpasa gelme

Erdi051 üstad ALLAH razı olsun iyi dileklerin için İNŞALLAH kazanırım ama korkmuyoda değilim açıkcası.Ben 31.12.2013 te geçirdim kazayı 1 sene boyunca raporlu kaldım ve raporum bitmeden 05.02.2015 te işten çıkardılar gittim konuştum bana işte sen engelli raporum al seni engelli olarak çalıştıralım felan dediler bende kabul ettim heyete girdim total de %53 oran verdiler gittim tekrardan görüştüm bana bu seferde genel merkezle görüşmemiz lazım biz sana haber veririz deyip gönderdiler 1 hafta sonra mağaza müdürü aradı gittim yanına görüştüm benle alay eder gibi konuşmaya başladı yapılacak bişey yok işte başının çaresine bak bende dedim müdür bey evliyim çocuğum var ben ne yaparım bu kolumla felan derken yine dalga geçer gibi sebze meyve sat dedi başının çaresine bak dedi ve anında avukata gittim 06.02.2015 te davamı açtım ve hala sürüyo 06.14.2017 de 11. duruşma olucak bakalım herşeyin hayırlısı :rolleyes:

Kardeşim bu şekilde olmasını biz istemedik lakin iyiyken eşşek gibi çalıştıranlar başına bi hal geldimi göte tekmeyi vurmanın peşindeler davana devam et ben yeni verdim dava evrağı karşıya varır varmaz avukatı hemen uzlaşalım demiş daha oranım belli olmadan lakin benim çalıştığım makinanın sensörü çalışmıyordu beni 1 sene sigortasız çalıştırdı ve her gün fazladan 2 saat çalıştık mesai yazmadı iş kazasının olduğu gün polisler ifademi almadı 6 ay sonra ifademi aldılar ALLAHIN izniyle onlar korksun sanada geçmiş olsun

Aynen kardeşim haklısında işte gel gör ki hep mağdur olan bizleriz :( ben teknoloji markette çalışıyodum ... computer orda tv kaldırırken sağ kolum döndü kırıldı gidiş o gidiş sonuç olarak doktor dirseğimden taş büyüklüğünde parça aldı kolumu kaldıramıyorum ALLAH yardımcımız olsun ne diyelim olay olduğu zaman polis felan benden ifade almadı sadece acile gittiğimizde ordakiler sordu nasıl oldu diye sonra zaten iş yeri bildirim yapmış iş kazası diye yani sonuç olarak çok sıkıntılardayım :( bana ne uzlaşalım diyen oldu ne başka bişey biraz oldu mağaza müdürü orda çalışan arkadaşlara dermiş hiç bi şekişde kazanamıyacak diye en son ben gördüm dedim ben davamın sonuna kadar gidicem ben sizin işinizi yaparken bu hale geldim felan diye adam umrunda bile olmadı

Aynen ben ameliyat oldum ifade almaya gelen giden olmadı 6 ay sonra ifade verdim sende git karakola ifade ver davacı ol ALLAH ta aynısı onlara yaşatsın ki görsünler

Dejavu1977 adli tıp 12.2 verdi,SGK %37 demişti .Malesef biz sonuca itiraz etmedik ,itiraz durununda da tekrar değerlendiriliyormuş normalde ama avukat yönlendirmedi ,ben de bilmiyordum ve ozaman pek araştırmamıştım.Hayırlısı artık

Abilerim bu ne demek ?

810053460 Tahsis No için 4A Emekli Aylık Bilgileriniz :

Aylık Başlangıç Tarihi: 01.04.2015
Durum Kodu: D
2000 Öncesi Aylık Bağlama Oranı: 0.00
2000 - 2008/10 Arası Aylık Bağlama Oranı: 0.00
2008/10 Sonrası Aylık Bağlama Oranı: 70.00
İntibak Aylık Bağlama Oranı: 0.00
2000 öncesi Gün: 0
2000 - 2008/10 arası Gün: 0
2008/10 sonrası Gün: 0
Toplam Gün: 0
Göstergesi: 0
Hisse Oranı: 1/1
Sigortalının En Son Çalıştığı Sektör: Özel

Bu sayfada gösterilen bilgiler 24 Mayıs 2017 16:08 itibarıyla üretilmiştir.

@OturanBoğa

Abi keşke dediğin gibi olsaydı ama Ankara Sıhhıye Sgk dan yazı geldi %7 nin altında olduğu için maaş bağlanamamıştır diye :(
E Devletten Baktığım zaman 4a emekli olarak gözüküyorum ama 4a emeklilik kaydınana girince sürekli iş görememezlik aylığı durdurulmuş yazıyo itiraz ettik bakalım bundan sonraki süreç ne olacak...

@OturanBoğa

Abi itiraz ettik de benim şimdi davam var 01/30/2014 de iş kazası geçirdim hala sürüyo davam bu verilen oran davama olumsuz etkisi olabilir mi ? Yada itiraz ettiğimiz için yükselme şansı varmı oranımın ?

Üst Alt