Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş Kazası Meslekte kazanma gücü kaybı %43. Bundan sonraki süreç nedir?

isumerli

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Öncelikle bu formu bize kazandıran ve emek sarfedenlere tşk etmekle başlamak istiyorum

5 senelik SGK lı İşcilerimizden bir tanesi üzücü bi şekilde iş kazası geçirdi yaklaşık 1 sene önce. SGK %43 meslekte kazanma gücü kaybı olduğuna yardıma muhtaç durumda olmadığına 2015 yılında kontrol ve muayenesi gerektiğine hükmetti.

İşveren açısından bu zamandan sonra ben nasıl bir yaptırıma maruz kalıcağımı tedavi masrafları maaş gibi neler ödetileceğini merak ediyorum. Beni bu saatten sonra nasıl bir süreç bekliyor.

İş kazası sonrası işçiye sürekli iş göremezlik geilri bağlanır. Eğer işverenin bu kazada dolaylı da olsa bir sorumluluğu varsa, bu durumda sgk işçi için yapacağı masrafkarı ve ödeyeceği iş göremezlik gelirini sizden tazmin etme yoluna gidecektir.

Aynı şekilde, yine işverenin sorumluluğu varsa, işçi tazminat davası da açabilir...

İşçinin mağduriyetini samimiyetle gidermeye çalışmanız en etik yoldur diye düşünüyorum...

senın burada 2015 yılına kadar konturollu ıs goremezlık alıcaksın 2015 yılında sureklı verılırse yada oranın artarsa sureklı ısgoremezlık alırsınız yanlız bu surecte vergı ındırım raporu da alın erken emeklı olmak ıcın sart raporuda alsannız rapordada surelı yazabılır bu oran onaylanırsa erken emeklı olursunuz

cevap verdiğiniz için tşk ederim, biz personelimizin %43 kaybı olmasına karşın ne işden çıkardık raporu bittikten sonra nede maaşında kesintiye gittik. bunların yanında birde ev almak istedik kendisini garantiye alması açısından. fakat bizim personelimiz bulutlarda geziyo fabrikayı temelinden alıcakmış izlenimi var. anlaşmak mümkün değil. mağduriyetini tabiki gidermek zorundayız.

sorumluluğu varsa diye bir ibareniz var bu sorumluluğu kim belirliyo benim açımdan kamera kayıtları bile var personelimizin suçlu olduğuna dair. fakat biz yinede karşı tarafa zarar vermedik. bu sorumluluğu kim suçluyu suçsuzu belirliyecek???

İşverenin ve işçinin sorumluluğunu belirleyecek olan SGK'nın müfettişidir.

ısumerlı burda sızın elemanı bırılerı gaz vermıs sanırım sız sahıp cıkmıssınız sızın gıbı olabılse her yonetıcı sızın ıscınız ısguzarlık yapıyorsa neden fırmanıza zarar verdırıyorsunuzkı

fulya35;

ne yapıyım 3 tane cocuğu var, bu halde başka nerde iş bulabilirki işgörmezlik ödeneği 300-500 tl le evinimi geçindirecek. hiç sormayın bide avukatları var akıl hocaları. geçen günde başka personelle kavga bile ediyo savunma istiyorum ben haklıyım diyo. kamera kaydı var diyorum umrunda bile değil. bu iş yasaları beni öldürecek.

ısumerlı kamara kaydı kısıye ozel oldugu ıcın goruntulerı sılerler ısverenın ınsıyatıfıne kalmıstır goruntuler bu arkadsımız bunlarla ugrasıcagına erken yaslılık emeklılıgını neden ıstemıyor ıs yasaları okadar basıt degıl nasıl alıcakmıs avukatları bakmayın yalan makınasıdır onlar dılerse ıpten alır dılerse ıpe goturur

Üst Alt