Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası nedeni ile maluliyet başvurusunda iş gücü kaybımı nasıl hesaplıyorlar?

Seyyah misali

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba Degerli arkadaslar
Hepinize gecmis olsun rabbim acil sifalar versin.

Ben 13 ay once cok yuksekten dusme nedeni ile is kazasi gecirdim

L1 omurilik kemigimde busrt patlama kirigi
Ve 2 bacagimin kaval kemikleri kirildi.

Belimde 12 adet vida ve platin.
Sol bacagimda 10 adet vida platin ve metal plakalar var.
13 aydir is gormezlik geliri almaktayim.

Belimde cok siddetli agrilar ve platinler cok uzun oldugu icin egilme dogrulma problemim var. Bacaklarima yayilan siddetli agrilar var.

Sag bacagimda hafif guc kaybi var

Sol bacagimda ciddi derecede guc kaybi
Dusuk ayak hissizlik uyusukluk ve siddetli yanma agrilar var karincalanma var.

Buyuk tuvaletimi normal yapiyorum kucuk tuvaletim ise geldigini anladigim anda yapmam gerekiyor yoksa tutamiyorum hemen kaciriyorum.

Raporum bitti SGK kurumu beni maluliyet orani ve is gucu kaybi durum tespiti icinn ekiprizlerim ile yetkili hastaneye gonderdi.

Beyin cerrahisi
Ortapedi
Noroloji
Dahiliye
Kardiyoloji
Gogus
Psikiyatri
Uroloji
FTR
Polikliniklerinden yarin muayene olup heyete evraklarimi teslim edip persembe gunu heye girecegim.
Yukarida yazdigim birimlerin bir kacina bu gun muayene oldum her doktor bir oran yazip gonderdi heyete girmeden verilen oranlari sizinle paylasacagim. Balzarth formulu ile hesaplayip tecrubelerimi size paylasacagim.
%10 uzeri maluliyet orani surekli is gormezlik geri hakkini verirken
%60 uzeri maluliyet orani emeklilik hakkini veriyor
Tabi burdan verilecek maluliyet orani sgk tarafinda is gucu kaybi hesaplanirken ne kadar kesilecek emekli olabilecekmiyim bir yigin soru var kafamda.
Bankaciyim 37 yasimdayim.
Balthazard formulunu sizlerden ogrendim
Is gucu kaybi hesaplamayida ogretirseniz
minnettar olurum. Ornegin doktorlarin verdigi oranlar %90 yapti balthazart ile hesap edilince %69 oldu is gucu kaybi ve meslekte kazanma gucu 37 yasinda bir bankaciya ne verir sgk neye gore hesaplar
Bu arada cuma gunu aksam tum bolumlerin verecegi puanlari paylasacagim.

Tecrubelerimi heyet sonucuna gore sizlere paylasacagim
Sizlerde heyet tecrubelerinizi paylasir iseniz memnun olurum
Birde anlamadigim. Ben tum birimlere tektek muayene olup oranlarimi heyet evragina yazdiriyorum.
Heyete neden giriyorum.? Heyette ne olacak ne soracaklar yada diger doktorlarin yazdigi atiyorum 20-30-10 gibi oranlarimi dusurecekler yada arttiricaklar ?
Selam ve saygilarimla

Merhabalar
Hastanede tum polikliniklerde muayene oldum
FTR %21
Beyin cerrahi %17
Ortapedi %15
Üroliji %10
Psikoloji >> (sifir) >> sormadi bile neyin var diye is kazasi gecirdim dedim bizde oran yok dedi.

poliklinikler oranlari yazdi evraklari heyet sekreterligine teslim ettim balthazard formulune gore %54 oran yapiyor
Bir kac gun sonra heyete girecegim
Bu heyette ne sorulacak bana bileniniz varmi ?
Acaba o
Bu 54 oranin meslekte kazanma gucu karsiligi %60 olabilirmi heyet ile gorustukten sonra.

tecrubesi olan varsa paylasabilirse sevinirim

Seyyah misali mrb heyette bir şey sormazlar genelde doktorların verdiği oranı genelde onaylarlar.

Merhaba umut2135 tesekkur ederim ilginiz icin.

Peki sgk ust yazi ile beni is kazasi sonrasi durum tespiti ile alakali hastaneye sevk etti tahminim balthazata gore ve de doktorlarin yazdiklarina gore %54 gibi bi oran cikacak 37 yasinda bankaciyim meslekte kazanma gucu ve is gucu kayip orani sizce ne cikar.

Diger bir merak ettigim ise %40 uzeri oran cikarsa ben is yerimde engelli statusune gecebilecekmiyim yoksa engellilik oran tespiti icin tekrar vergi dairesi yada hastaneye gidip engellik orani almak istoyorum deyip heyete muayene mi olmam gerekiyor bilginiz var ise rica ederim

Seyyah misali iş görmezlik raporu ayrıdır engelli raporu ayrı sgk size iş görmezlik raporunu vermez kendi sevk ettiği için maaş konusuna gelince değiklik gösteriyor oran ve prime göre çıkan raporunuz engelli raporu değilse tekrar kendi isteğinizle baş vura bilirsiniz devlet hastanesine.

Üst Alt