Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası oran belirlerken sol el el değil mi!?

bycll

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Hayırlı akşamlar herkese

2012 yılında bi iş kazası geçirdim hastanenin verdiği durum raporunda sol el 2 ve 4. parmak amputasyonu 3 . parmakta fleksiyon kantraktürü diye bişey yazıyo.
ben özür oranı için heyete girdim totalde yüzde ondokuz rapor verildi malülen emeklilik için yeterli değil tabi bu oran kulaktan duyma bisürü söylenti var tabi sağ el olsaydı hemen emekli olurdun falan filan

bunlar değilde benim sorum ben bu rapora itiraz edersem sonuç ne olur bilen varmı
çünkü heyete girdiğimde parmaklarımın dışında başka hiiçbir bölümde muayene edilmeden transit geçiş yaptırdılar.

sol kulağımda işitme kaybı var kalp kapaklarımda minimal değerdede olsa bi yetmezlik var bide kazadan sonra sol kolumda huzursuz bacak sendromu oldu sizce itiraz etsem bişey farkedermi?
şimdiden teşekkür ederim...

bycll

Evet, sürekli iş göremezlik geliri açısından kullanılan elde kısıtlılık oluşması daha yüksek oran verilmesini sağlıyor, ama sağ da olsa sol da olsa toplamda %40'ı bulacak bir oran olması mümkün değil.

Eğer saydığınız diğer durumlar da iş kazası ile ilgili ise, evet, rapora itiraz edin ve işgücü kaybına neden olan her durumu belirtip ona göre doktor kontrolünden geçin.

Üst Alt