Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonrası 12 ay raporluyum. İşgücü kaybı oranı için başvurabilir miyim?

D.ozan

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar herkese iyi günler dilerim is kazası sonucu Sol ayak ön arka ve iç yani bağ kopması sag femur şaft kırığı tibia kırığı yasadim 12 aydır istirahatliyim istirahatim devam ederken heyete girebilir miyim işgücü kaybı için

Rapor parası ala bilirsin 12 ay sürekli iş gorememzlige baş vurmak için raporun bitmesi gerekiyor ama engelli raporuna baş vurmwn için de öyle olsa gerek çünkü 12 ay istirahat vermişler iyileşme durumu söz konusu diye düşünüyorum ben

D.ozan

İstirahatlı iken heyete giremezsin çünkü tedavin devam ettiyor.12 ay istirahat devam ediyor diyorsun doktorun raporunda kontrol degil çalışır verdigi an ssk ya müracat edip iş kazası gecirdigini ve iş kaybı oranım ögrenmek ve hak ediyorsam sürekli iş görememezlik maaşı almak için müracat ettigini söyle,onlarda seni hastaneye sevk edecekler orada iş kazasına baglı iş kaybı oranın cıkacak %10 ve üzeri bir oran gelirse ömür boyu maaş baglanacak sana,

Simdi bunu düşüne bilirsin doktorum kontrol degil çalısır verdiginde ben nasıl çalısacagım agrılarım var kendimi hala iyi hisetmiyorum diyebilirsin lakin sürec böyle ssk sürecini baslattıktan sonra tekrar rapor alabilirsin istirahat için dedigim gibi rapor süren bitmedikce ve doktorun calısır demedigi sürece son aldıgın istirahat raporunda ssk ya müracat edemezsin sana diyecekleri cvp rapor süren bittikten sonra gel müracat et diyecekler

Lakin ben ssk degil engelli durumumu ögrenip kendim heyete gireyim diyorsan onu da bildigim kadarı ile heyetin oran verebiknesi için yine tedavi sürecinin bitmesi ve bir miktar süre zaman gecmesi gerekdigini biliyorum lakin bu konuda fazla emin degilim çünkü ben tedavim bittikten 8 ay sonra engelli oranımı ögrenmek için heyete girdim ve bir sorun yasamadım.Ssk ya da raporum bittikten sonra calısır işaratlendikten sonra 6 ay için müracaat ettim ve 10 ay gibi bir sürede maaş baglandı.

Verdiğiniz bilgiler için çok sağolun tazminat davası için vekalet verecem avukata dediğine göre rapor alabilirmisim böyle biseyin olması mümkün müdür

D.ozan

Zaten avukatın işin mantıgına kaçıyor vekalet verdin ve dava işlemleri baslayacak öncelik ile dava acmadan araburucuya yönlendirme olacak oradan bir sonuç cıkmadıgında dava yoluna gidebileceginizden ve ilk dava duruşması maksimun 2 ay sonraya olacagından ve 2.duruşmadan sonra mahkeme seni iş kaybı oranın için rapor alman için sevk edecek buda ortalsma en az 8 ay bulacagından zaten o zaman rapor alman için bir engel yok zaten.sen daha yolun basında oldugun için zaten defalarca hastaneye sevk edilip rapor alacaksın zaten.

Rabbim bu yolda sana güç ve sabır ve güvenilir insanlar ile karsılaştırır herseyi akışına bırak tek tek tecrübe ede ede yoluna devam edeceksin.Eger avukatın hemen alabilir diyorsa hiç beklemeden müracaat et ve sonucu sende gör derim.

cumaliman

Cumali kardeşim sana dedaylı bi şekilde olması gereken herşeyi cok ğüzel anlatmış sadece bekleme süresinde emin olamamaş onuda ben sana süyleleyim bende iş kazasından dolayı 7 ay raporlu kaldım ve raporum 30/06 da bitti bugun sürekli iş görememezlik için aradığımda bana herhangi bi sorun olmadığını baş vuru yapabileceğimi söylediler beklemek gibi bi tarzda birşey söylemediler.geçmiş olsun allah acil şifalar versin

Süylediklerim yanlış anlaşılmasın bu dediklerim hem sürekli iş gürememezlik hemde engelli durumunu örenmek için bana bu şekilde bilgi verdiler henüz baş vurmuş değilim.

İşgücü kaybı raporu

Öncelikle herkese sağlıklı günler dilerim. Geçen sene haziran ayında is kazası geçirdim bu ayın 25 de istirahatim sonra buluyor is gücü kaybı için kendim devlet hastanesine gidip rapor alabilir miyim alırsam eğer bir problemi olur mu mahkeme de daha tazminat davası acmadim işyerine ama ilk düştüğümde şikayetçiyim dedim. Beni bilgilendirirseniz sevinirim herkese geçmiş olsun

D.ozan Her hastane iş göremezlik oranını vermiyor. sadece SGK nın sevk ettiği hastanelere gidebilirsin. raporun bitince SGK ya git iş kazası servisiyle görüş onlar seni hastaneye sevk eder.

1) tedavinin bitmesi için acele etme ben yaklaşık 2 yıl raporlu kaldım. sonrada heyete girdim. geç kalıyorum diye endişe etme.

2) Tazminat davası açmak için acele etme. Ankara dan oranının gelmesini bekle. erken dava açarsanız oranınız Ankara dan gelene kadar davanız ertelenir.

3) sağlam, güvenilir, para göz olmayan bir avukat bulmaya çalış. avukata tazminatından çok fazla % de verme. %15-%20 ile bulmaya çalış
genelde avukatlar masraflar + %15- %20 ile çalışıyor. %25-%30 isteyen avukatlardan uzak durmanı tavsiye ederim. Hele ki para göz avukatlardan kesinlikle uzak dur. iş hukukundan her avukat anlamıyor. bu yüzden iş hukukun da uzmanlaşmış bir avukat bulmanı tavsiye ederim.

Rapor oranı

Herkese geçmiş olsun benim raporum ankaradan geldi iş kazasından dolayı %11,3 oran verilmiş 2017 de iş kazası geçirdim maaşım asgari ücretten yatıyordu buna göre ne kadar maaş bağlanır

Hayırlı olsun 10 u geçmiş oranınız. Bende oran bekliyorum multiple vücut tramvası idi benimde , bir sıkıntımda bacakta femur şaft parçalı kırığı idi. Be zaman başvurdunuz sgk ya iş gücü kaybı için? Ben geçen sene eylül ayında başvurdum 10 ay oldu hâlâ böle saglıkta.

Teşekkür ederim size de geçmiş olsun geçen sene Ağustos ayında başvurdum 3 defa sevk geldi ankaradan bende de aynı sorun vardı femur şaft kırığı paçalı çapraz bağların kopması vardı

Oran yenimi geldi? Eğer öyleyse benimde eli kulağındadır.:)Geçmiş olsun tekrardan. Düzelen femura bir oran verilmiyor deniyor ama süzin çapraz bağlardandır sanırsam çünkü tbia femurdan daha basit bi kurık.

Evet yeni geldi oran bende öyle tahmin ediyorum bağlardan dolayı vermişlerdir

Üst Alt