Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonrası %31 rapor verildi. Ne kadar maaş bağlanır?

koksaloz

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhabalar haziran 2016 da iş kazası geçirdim nisan 2017 ye kadar tedavi gördüm.Çalışma gücü kaybım %31.2 olarak belirlendi ama benim kusurum var mı yok mu bilmiyorum.Kaza geçirmeden önce aldığım maaşın brütü SGK da üç aylık total 26.000 tl görünüyor.Maaşım daha hesaplanmadı hala bekliyorum.Sizce kaç para maaş alırım?

koksaloz

slm kardeş ilk öcelikle ne tür bir kaza geçirdin yaşın aldıgın net maaş ne kadar kusur oranın ne bunları bir açıklarsan yardımcı olim kardeşime.

@manosg

Teşekkür ederim.Yaş 27 kaza geçirdiğimde 26ydı.Net maaş mı brüt maaş mı vermem lazım.Çünkü benim hiç net maaşım belli değil herzaman her ay maaşımız değişiyor.SGKdaki görevli kazadan önceki 3 ayın brüt maaşı üzerinden hesaplanıcak dedi.Haziran ayında geçirdim kazayı,mayıs nisan mart maaşlarının brüt ücreti de 28.000 yapıyor maluliyetimde yüzde 31,2

asgeri ücretten hasaplanmış seninki 400 450 gibi bir maas baglanır sana

Üst Alt