Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonrası 4. ara karar geldi..?

Konular
18
Reaksiyonlar
0
eşim özel bir şirkette iş kazası geçirdi (21.05.2014)
halen geçiçi iş gremezlik raporu devam ediyor.

kazadan 4 ay sonra mahkemeye verdim.işimiz şu an yargıda.. iş mahkemesi (hukuk davası) ve ceza davamız da 5 er kere duruşmamız oldu.en son ceza mahkemesinde dosya ankaraya gönderidi kusur oranı için o bekleniyor..

malüliyet ise ankaradan 4. ara karar geldi 1 ay önce eşimi ellerinin rontgeni istendi çektirip gönderildi.. iş kazasından bahseyim. eski kullanılmayan bir diyotin makinesinde bilmedigini söyledigi halde çalıştırılması.çalışmaya başlar başlamaz baş parmaklar hariç 8 parmagın kopması.. sag el işaret 2.bogum dikildi ama iş görmüyor varmı var. üçüncü parmak ve 4. parmak 2. bogum beşinci parmak 1. bogum..sol el işaret parmagı 1. bogum 3. parmak 2. bogum dördüncü parmak 2. bogum dikildi.5.parmak 1. bogum kopmuştur

benim sorum ankaradan nasıl bi maluliyt gelir 4. ara karar grldi karar veremiyolar .bu dördüncü gelir diye umut ediyoruz.

bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa çok memnun olurum...

Surekli is goremezlik maasina basvurdunuz mu acaba suan siz mahkemedeki karar ne olur diyemi bekliyorsunuz,

sürekli iş görememezlige baş vurduk 4. kere ankaradan ara karar gönderidi en son bir ay önce ellerinin rontgeni istendi sgk ankaraya göndermiş e devlettten takip edebiliyorum

sürekli iş göremez maasına baş vurdum oran bekliyoruz sgk oran gelecek daha sonra müfettiş sizi çagıracak ifadenizi alacak dedi..ceza mah.miz vardı geçen hafta kusur oranı bilirkişiden gelmedigi için 1 hafta sonrasına ertelendi..ayrıca iş güvenligi uzmanı kazadan önce makinenin sorunlu oldugunu rapor tutarak hakime sundu.işveren çalştırmadıgımız için yaptırmadıklarını söyledi..yani göz göre göre kazaya sebp olundu..mahkememiz uzuyacak gerçi karşı taraf suçunu kabulleniyo..

Herkes için surec farklı işliyor.galiba diz ilk önce işvereni mahkemeye verdiginiz için sizin surec daha farklı olmuş.

bir yandan duruşmalarımız oluyor bir yandan ankaradan oranı bekliyoruz.benim merak ettigim yuzde oranımız nekdar gelir bu durmda..

Ben 26.04.2014 iş kazası geçirdim.24.04.2015 sürekli iş görmemişlik maaşıı için başvurdum.28.08.2015 dosyam müfettiş gitti 03.11.2015 de müfettiş ifade verdim ve hala dosyamın gelmesini bekliyorum kusur olanım kaç diye.Ben sgk kurumuna müracaat ettim dönemde işyerinden ayrılmamış çalışmaya devam ediyorsun.İşveren raporlu olmama rağmen yine tehlikeli işlerde çalıştırmaya devam ettiği için tekrar bir iş kazası geçirdim ve bu kazaya dayanarak iş yerinden noter aracılığı ile iş feshi yapıp ayrılmak zorunda kaldım.Fakat iş yerim kabul etmeyip tazminatımı veremediler çünkü biz seni çıkarmadık sen kendin iştegin ile ayrıldın diye.Bu yüzden de işyerini mahkemeye vermek zorunda kaldım.24.12.2015 tarihinde ilk duruşma olacak.Benim durumumda bu belki surec hakkında biraz olsada bilgi sahibi olabilirsin.Allah acil şifalar versin.

Hiç belli olmuyor yüzde olanı Ankara ya giden doktor raporları.rödgen filmleri ve hastane ekspertiz raporları çok önemli.Ben %40 ile %30 arası gibi bir olan beklerken %28.2 geldi.Fakat sizler ki 2 el parmakları daha farklı.normalde yüksek bir olan gelmesi lazım bence.

Birde geçiçi iş göremezlik raporu devam ettiği için çünkü hala tedavisi devam ettiği için bence sonuç bu kadar geç belli olmuyor.Çünkü bu durumlarda önce tedavinin bitmesi ve calısır raporu almak gerekiyor.çünkü benimki öyle oldu.

Senin olan o yüzden belli olmuyordur.cunku tedavin devam ediyor geçici iş göremezlik maaşı aldıgın içindir.

bir yandan duruşmalarımız oluyor bir yandan ankaradan oranı bekliyoruz.benim merak ettigim yuzde oranımız nekdar gelir bu durmda..

hastanede bi arkadaşla tanıştım onun tek elinde parmak kaybı var onun 24 ay oldu raporlu.eline oranı gelmemiş ama mahkeme istemiş duruşmasında yuzde 33 denilmiş karşı tarafta oranı çok diye itarazra bulunulmuş dava ertelenmiş.zaten ay sonunda bizim istirahat kapatılacak...

doktorumuz bu halde çalışamazsın malüliyetin gelene kadar raporlu kalacaksın dedi ama bu ay kapatmak zorunda oldugunu söyledi hayırlısı olsun

ferhan akkuş

Sonunda her şeyin lehinize sonçlanacağı muhakkak. Bürokratik işler bu ülkede maalesef vatandaşı bezdirmek üzerine kurulu.

Ama mahkeme sürecinden bağımsız olarak sürekli iş göremezlik geliri bağlanması lazımdı şimdiye dek. Siz kazadan sonra geçici iş göremezlik geliri alıyor musunuz? Bugüne dek işgücü kaybı oranının tespiti için bir hastaneye yönlendirilmediniz mi?

iş göremez oranımız %31 oranında yeni geldi.sgk daki memur ve görüstügümüz sg müfettişi oranı 2 el için az buldu .maaş baglandıktan sonra itiraz edin diye öneride bulundu.. davamız yargıda devam etmekte ve hızlı bi şekilde duruşmalarımız devam ediyor oturan boga

nasıl olur arkadas adamın bas parmagı kopuyor %30 veriyorlar hemen itiraz edin

Tabiki itirazda bulunucaz ama mufettis maasa baglanin ondan sonra itiraz edin yoksa surec basa doner dedi

ferhan akkuş

Bugüne dek yüksek oran verip düşüren kurum görmedim! :) Genelde düşük verir, zorlarsa kişi yükseltir. Sizde de benzer bir durum olacaktır diye umuyorum

Üst Alt