Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonrası %42 rapor verildi. Haklarımı almak için nasıl bir prosedür..?

cllcll1

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Yer altı Maden İşcisiyim (maden mühendisi)
2015 eylülde yüksekten düşme sonucu sol ayak kaval+sağ ayak topuk + Omurga L3 kırığı 5 omurga işlem gördü şu an cok şükür iyiyim en azından yürüyorum
yaklaşık olarak 11 ay raporlu kaldım devlet hastanesinden %28 rapor verdiler
sgk ya s. iş görmemezlik ödeneği için başvuru yaptım ordan gelen oranda bugün itibariyle öğrendim %42 oranında iş göremezlik raporu geldi ,

bundan sonraki işlemler nelerdir ve kaza geçirdiğim tarihte bürüt maaşım 3529 tl idi ne kadar bir maaş bağlanması öngörüle bilir.

Yaşınız ve o tarihte yatan sigorta piriminiz ve kaza kusurcoraniniz çok önemli.bu hesaplamayi yapmak çok zor.ANcak site yöneticileri belki yardımcı olur

Yaşım 27 kaza tarihinde 1300 gün prim günü vardı kaza tarihinde hesaplamalar zor bende farkındayım
Fikir almak açısından tazminat davası açmadım herhangi bir calışıyorum ayni yerde

Aynı yerde çalışmanız dava alamazsınız anlamına gelmez.benimkide aynen öyle.korkup çekinip dava avlamaya kalkmayın.sonra pişman olursunuz.zaten süreçler çok uzun türkiye bürokrasisi ışte.

Bugün itibariyle e devlette emekli aylık bilgileri girilmiş tabi maaş miktarı falan ne zaman alacağım yazmıyor. bu süreçte herhangi bir müfettiş falan cagırmadı ifade vermedim evrak takip yerinden yaptığımda herhangi bir müfettiş bilgisi falanda görünmüyor maaş bağlanması yakın sanırım.

Geçmiş olsun bende iş kazası sonrası malulen emekli oldum bildiğim kadarı ile maaş bağlanmadan önce SGK müfettişleri ifademi aldılar kazada banda kusur buldu bu kusur oranında SGK bağlanan maaşda indirim yaptı yani maaşı düşürdü mahkeme yoluna gittiğiniz takdirde çalışma bakanlığı müf verdiği kusur tazminat konusunda etkili oluyor

kusur oranı cok olması durumunda 3 de 1 nin %sini kesiyorlar diye bir yerlerde okudum ama bu arada sgk dan 1450 lira gibi bir rakam duydum bakalım her şeyin hayırlsı.

Artık müfettiş beklemeyip maaş bağlanıyormuş ilk maasijv18 03 2017 aylık 1277 TL kontrolsüz toplu para 8000 TL

Üst Alt