Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonrası aktüerya hesabı doğru mu?

volkankose07

Yeni Üye
Konular
6
Reaksiyonlar
0
s.a
benim iş kazası sonucu 2.5 sene süren tazminat davam inş. şubatta çözülüyor. ama aktüer hesabı 2 defa yanlış hesaplandı.
şöyle ki: 1. hesaplamada yüzde 15.2 lik oran yokmuş gibi 0 tl tazminat hesaplandı. itiraz ettik hakim başka bir aktüere hesaplanmasını istedi. 3 ay mahkeme attı. bu seferde 33 bin tl hesaplandı ama oda yanlış hesaplamış avukatım ben aktüerle görüştüm düzelttiler hatasını kabul etti dedi tekrar ek dosya oluşturup 56 bin tl olarak hesapladılar. şimdi ben aktüer raporunu adliyeden fotokopisini aldım.
sorum şu arkadaslar: geçici iş göremezlik dönemi denmiş (ilk 3 aylık raporum): gelir kaybı 2.230,32 tl hesaplanmış.
ama benim 8 aylık iş göremezlik raporum vardı. sadece 3 aylık gözüküyor burda. 8 aylık raporumu kullanmak için tekrar itiraz etmelimiyim. tazminat artar mı?
2. cisi: doğum tarihim 1987 diye yazılmış ama 20 yaş baz alındı yazıyor aktüer raporunda. bu adamlar saymayıdamı bilmiyor 87 doğumlu olunca 27 yaşında olmuyormuyum. bu aktüerler bizim düşündüğümüzden farklımı hesaplıyor. 27 yaşla 20 yaş farkedermi. ama kaza sırasında yaşım 25 di.
3. cü olarakta sgk tarafından davacıya ödenen tutarın ek raporun düzenlenmesi tarihi itibariyle yapılan güncellenmesi sonucu 2. 282,496 tl tutarın mahsup edilmesi gerektiği yazıyor. aktüer sadece 3 aylık raporumu baz almış ve ben o 3 aylık rapordan 1.948,77 tl almıştım. 2.282,496 tl sgkdan neden düşülüyor. 300 tl fark var.
yaşım yanlış ve 8 aylık işgöremezlik raporum sadece 3 ay iş göremezlik olarak gözüküyor.
ve tabiki ben bunları avukata sordum. ve aldığım yanıt 3 kere aktüere gitti fazlada kurcalamayalım. 56 bin fena değil dedi. bide yasal faizi işlenecek dedi. yaşımı bile hesaplayamayanlar tazminatımı doğrumu hesapladı acaba diye düşenmeden edemiyorum. konu hakkında bilgisi olanlardan yardımlarını rica ediyorum saygılar...

Son düzenleme:
Üst Alt