Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonrası belime 5 tane vida takıldı. Rapor oranı ne olur?

huseyinçetin

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Selamın aleyküm abi ben 21 yaşımdayım geçen sene iş kazası geçirdim inşatta yüksekten düşme sonucu belime yani kalçama 5 adet çivi takıldı dün heyete girdim sizce % kaç iş göremez raporu alırım

dostum bende iş kazası geçirdim ilk zamanlar bende senin gibi çok merak ediyordum fakat onun hesabını sgk kendi yapıyor heyete yeni girdim dosyam istanbula gidecek orada heyette yazılanlar yaşın mesleğin bunalar belirleyici oluyor onun için önce istirahat raporun bittikten sonra sgk ya iş gücü kaybı oranının tespiti için başvuru yapman lazım

Yürümede vs çalışmada çok büyük engeller var mı? kendi işinizi yapabiliyor musun kardeşim? huseyinçetin;

davalı oldugum için istirahatim biitti sgk ya yolladılar ben onun için meraklıyım kayıp oranımı yardımcı olursanız çok sevinirim allah razı olsun

ama ben inşattçıyım kazalının yaptıgı işe göre belirleniyor dimi bu oran

hayır özür oranı tablosuna göre belirleniyor

iş göremezlik maluliyet oranı hastaneden size verilen durum bildirir rapora ek olarak e cetveli dediğimiz diğer engelli oran hesaplamalarından daha farklı hesaplanan kişinin yaşı mesleği de bu hesaplamalara etki ederek hesaplanan bir yöntemdir.Szie ilk tavsiyem e devlet şifreniz yok ise mutlaka alın hşizmet dökümünzde kaza geçerdiğiniz iş yerinin size hangi vasıf ile hangi kod ile işe soktuğunu görebilirsiniz olur insanlık hali muhasebeci büro elemanı olarak işe girşinizi tıkalr o kdu seçer siz işçisinizdir. her zaman her şey olabilir onun için bizim size şu oran olur bu oran olur dememiz şu an için hatalı olur ben hep forumlarda yazıyorum eğer bir soru soruyorsanız ve siz hst gidip heyete gir di iseniz ve evraklarınızı heyete teslim etmeden tüm evraklarınız bir fotokopisini alın diyorum en azından ordan o belgeden yapılan bir hata olursa görme imkanınız ve dahası maluliyet oranı hesaplama imkanıda az biraz oluyor kiminde yüzde yüz oluyor

Kalıpçıyım abi Sizin dediginiz gibi kontrol ettim kodunu fln dogru kalıpçı
abi sen bu işlerle baya bilgin var yardımcı olursan çok sevinirim davamı geçen sene başladı 1 sene oldu daha ne kadar sürer dikkat etmem gereken konular neler şimdiden hayırlı bayramlar

platin olmaşı kadar hareket kışıtlıgı güç kaybı vş gibi çok belirleyicidir örnek ben el bilek donduruldu 2 platin var oran %33 geldi adli tıptan ona göre şen heşapla gardaş

İş Kazası Mahkeme

Selamın aleyküm ben 21 yaşımdayım geçen sene iş kazası geçirdim inşatta yüksekten düşme sonucu belime yani kalçama 5 adet çivi takıldı inşaatta kalıpçı olarak çalısıyordum dün heyete girdim sizce % kaç iş göremez raporu alırım ?
maşım 3 bin tl idi kazayı 20 yaşımda geçirdim sizce maddi manevi kazanılan mevla ne olur ?
sürekli iş göremezlik gelirim ne olur
yardımcı olanlardan Allah razı olsun

iş kazası Oran MAhkeme

Selamın aleyküm ben 21 yaşımdayım geçen sene iş kazası geçirdim inşatta yüksekten düşme sonucu belime yani kalçama 5 adet çivi takıldı inşaatta kalıpçı olarak çalısıyordum dün heyete girdim sizce % kaç iş göremez raporu alırım ?
maşım 3 bin tl idi kazayı 20 yaşımda geçirdim sizce maddi manevi kazanılan mevla ne olur ?

tazminat iş kazası

Rapora itiraz sonucu değiştirir mi ?

Selamın aleyküm ben 21 yaşımdayım geçen sene iş kazası geçirdim inşatta yüksekten düşme sonucu belime yani kalçama 4 adet çivi 1platin takıldı inşaatta kalıpçı olarak çalısıyordum heyete girdim ve gelen sonuç %5,1 iş gücü kaybı verildi ve buna itiraz ettim çünki dogru duzgün muayıne edilmedim bu itirazım başka bir hastanede düzelirmi ?
ayrıca çalıştıgım şirketle davalıyım maşım 3 bin tl idi kazayı 20 yaşımda geçirdim sizce maddi manevi kazanılan mevla ne olur ?

Üst Alt