Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonrası dosyam sigorta müdürlüğüne gönderilmiş. Süreç nasıl ilerleyecek?

Polar1

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar iş kazası sonucu iş gücü kaybı oranı beklıyorum ssk genel müdürlüğü bulundugum sskya dosyamı gondermıs dys uzerınden baktıgımda gelen evrak beklemede acıklama kısmındada havale yazıyor bunun ne anlama geldıgıno bılen varmı odenek için hak kazanmışmıyımdır teşekkurler.

daha yolun basindasin.....burasi turkiye 1 2 sene surer......gibi geliyor islemlerin

Mandreyam neden anlamadan yorum yapıyorsun? Polar kardeşim öncelikle geçmiş olsun. Eğer sgk genel müdürlüğü bulunfuğun sgk ya gönderdiyse 5 güne ellerine geçiyor. Bugün resmi tatil salı veya çarşamba oranını arayıp öğrenebilirsin. Benimde 14 gün önce yollandı sgk ya ve 5 gün sonra öğrendim. Şuan vende e-devlet hareketlsrini bekliyorum. Maaş belirlenecek orana göre ve geçmişe dönük param ile beraber ne kadar aylık bağlanacağı sisteme düşecek. Birdahaki ayda yüksek ihtimal maaş günü hepsini çekicem. Sende yolun sonuna gelmişsin hayırlı olsun.

Polar1

e devlete giriş yapınız tahsis numarası verildimi onu kontrol ediniz tahsis no verildiyse oranınız %10 ve üzeri çıktığı anlamına gelir.
e devlette 4a emekli aylık kısmına bakınınız eğer bakurluysanız 4b kısmını kontrol edin.

Ardaşalar oranım belli oldu %28.9
Geçirmiş oldugum iş kazası sonucu sol gözden yaralandım girdiğim kurulda doktor ssk ya durum bildirir raporunda sağ göz 1.0 sol göz 0.2 olarak gönderdi bu durum bildirir raporuna istınaden oranım %28.9 olarak geldi ben matbaacıyım ve baskı ustasıyım yani göz mesleğimde cok önemli bu durum bence oranında yuksek cıkmasına vesile oldugunu dusunuyorum şimdi maaşa bağlıyacaklarmış beni aradılar kaza gecirdiğimde tarihten önceki 6 ay maaş bodrom 5500net aylık buna göre tahmini neladar bir maaşa bağlanırım teşekkür ederim. Ayrıyetten sureci yaşayan birisi olarak sorusu olan arkadaşlara şüreçle ilgili bilgilendıre bilirim

Zane55
Cok saol

TR123
Tesekkür ederim

Bu maaşı omur boyumu alıcaz alıcaksak daha sonralarında tekrar heyete vs. Girmemiz gerekicekmi

Polar1 sgk oranınızı bildiren evrağı adresinize yolluyor. gelen evrakta kontrol muayenesi gerekli ise yazıyor. yazmıyorsa oranınız kesinleşmiştir. bağlanan sürekli iş göremezlik maaşı ömür boyu alınıyor. çalışmaya devam etseniz de sürekli iş göremezlik aylığı kesilmiyor.

Polar hayırlı olsun öncelikle. Bende oranı 34.2 olarak öğrendim 20 gün oldu bu hafta bağlanacak maaş belli olur dedi sgk memuru. İş kazası geçirdiğim tarih 2016 yılı ve son 3 prim toplamı 11000 edio. Ne kadar bağlanacak bende merak ediyorum. Senin primler kaçtı kaza tarihi son 3 ayın?

@TR123

Saol dostum teşekkür ederim suan dosya esenyur ssk gitmiş sonucu beklıyorum

@Zane55

Teşekkür ederim dostum sana hayırlı olsun
Ben kazayı 2018/11 ayında gecirdim geriye dönük 3 aylık yatan pirim net 5500tl 3ayın toplamı 16500tl bağlanan aylıgı buradan yıne paylaşırım

Üst Alt