Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonrası emekli oldum. Sürekli iş göremezlik geliri için..?

Sinan37

Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
Selam arkadaşlar
Ben 2006 yılında iskazasi gecirdim. 2014 yılında hastaneden heyet raporunda %58 oranla vergi indiriminden yararlanarak emekli oldum.sürekli iş gormezlik maaşı almak için sgkya basvurdum.ocak 2015tarıhınde bir sonuc cikmadi denetmenlerden sonrada kısa vadeli sigorta servisinde dosya hala bekliyor...tekrar rapor istenir mi benden

Sinan37

2006'daki iş kazası için 2014'de mi iş kazası tespiti ve sürekliiş göremezlik geliri talebinde bulundunuz?

Evet, rapor her koşulda istenir. Ama daha da önemlisi varolan iş gücü kaybının 2006 tarihindeki iş kazası nedeniyle olduğunun ıspat edilmesi. Buna dair o tarihe ait rapor vb. resmi evrak var mı elinizde?

İş kazası iş gormezlik maaşı

OturanBoğa
Evet 2006 yılında hastaneden ekipiriz raporuyla 2014 yılında tam teşekkülü hastaneden heyet raporunda yüzde 58 rapor aldım sigorta denetmenlerinden geçmiş dosya halen kısa vadeli sigorta servisinde işlemde 1sene oldu halaisgormezlik maaşı bağlanmadı

170 numaralı sgk hattını arayıp sürecin uzamasına dair şikayetinizi iletin bence

SGK binasına gittim dosya olduğu gibi duruyor masasında en kısa zamanda bakacağız deyip gönderiyorlar.170 aradım dosya denetmenlerde deyip kapatıyorlar,yanı bu sürekli iş gormezlik maaşı bağlanmadı bir türlü zor bir süreç

Evet 2014 yılında açtım denetmenler sigorta olmadığı için sigorta girişi kazadan 1gun sonra girişi yapmışlar kaza tarihi 07/04/2006. Sigorta girişi 07/04/2006 yanı sigortasız çalıştırmış bizi işyeri 3ay,kaza oldu hastaneye yattik giriş yapildi, sigortasız olduğun için denetmenler olmaz dedi,isgormezlik maaşı davadan sonra çıkabilir dediler nasıl olurda bir işyeri hastaneye yatinca kaza geçirince giriş yapılır bu bir suç değimlidir arkadaşlar

Suç dehilmidirki giriş kaza yapınca işçinin sigortasi yapılır

kardeş bende senin gibi sayılırım bendede oran sıfır çıktı vergi indirim 1 derece şimdide iş ğüçü kaybının iş kazasına baglı oldugunu ispatlamaya ugraşıyorum mahkemede bir çok hasteneden rapor almamaragren adli tıpdan rapor bekleniyor ben şu anda emekliyim iş kazası davası açtım tespit dogru kazaya itiraz yok kazaya baglı hastalıkmı yoksa kendiligindenmi oluşmuş o araştırılıyor hayırlısı

hastalıgım psikiyartri ispatı biraz zor atipik psikoz işyerinde patlamadan sonra ortaya çıktı herkes kabul ediyor ama hastalıkta sorun çıktı

Benimkide sigorta girişi kazadan sonra olunca iş gormezlik maaşı davadan sonra olabilir dedi avukatim 1sene oldu sigortaya basvurali isgormezlik maaşı için şimdide dosya ankarada müfettiş lerde bekliyecez bakalım benim oran 58 heyet raporum 3.derecede vergi indiriminden var..

dosyada ankara rehberlik teftiş grup başkanlıgına ulaşmış...sonuç nasıl olacak....

Valla iş kazası serviside bir alem iş kazası için karar veren sağlık kuruluda bir alem bende bu konudan muzdarıp olan biriyim o kadar uzun sürüyorki işler anlatamam size kıllarını bile kıpırtdarmıyorlar sgk sizi yeniden bir devlet hst sevk edecek onlarda sizin hakkınzda rapor düzenliyorlar o rapor istanbul yada ankara gibi yüksek sağlık kuruluna gidiyor orda kurul karar verirse %10 ve üstüne aylık gelir bağlanıyor beinm iş kazasına bağlı 4 tane rahatsızlığım var tek birini aldı kurul maaş bağlamamak için birde 170 aradım iş yeri iş kazasını bile bildirmemişti ta iş kazasından 2 sene sonra bildirdi tek bir kuruş ceza bile ödemedi iş yeri nedenini sorduğumda yeni biir genelge çıkmış %10 altında olursa maluliyetimiz iş yeri ceza ödemiyormuş nerde kaldfı iş güvenliği biz çektiğimizle kalıyoruz

dosyada ankara rehberlik teftiş grup başkanlıgına ulaşmış...sonuç nasıl olacak....

OOOO MÜFETTİŞLİK İŞ KAZASI KARARINI VERECEK YAZI YACACAK BULUNDUĞUNUZ SGK YA ONLARDA SİZE YAZACAKLAR HST SEVK İÇİN GİTCENİZ GELCENİZ O YAZI TEKRAR ANKARA GİDECEK SAĞLIK KURULUNA BEKLE ARTIK BEKLE TAM 8 AYDA SONUÇ GELMEZ HAYIR OKADAR BEKLEMEYE KARŞI BİRDE O KADAR ACAYİP DİLERİM BİR YAZI İLE SİZE BİLGİ VERMESİNLER DİYE DUA EDİYORUM

Devlet hastanesinden kaza sonrası heyet raporu ve ameliyat oldugum epikriz raporuda göndermiştim tekrar heyet raporu istenır mi ki suan 58 rapor var...

Sinan37

istenir sinan bey kurumun sizi yazı ile sevk ettiği hst heyetindeki sonuç bildirimlerine göre sgk nun yüksek sağlık kurulu karar verecek sevk ediklen hastane özürlük oranı yazmıyor durumunuzu yazıp gönderiyor ama elinizdeki rapor ile iş kazası için şirkete dava açabilirsiniz iş kazasındaki şirketin sorumluluğu gibi hemde bu sırada sizi sigorta yapmadıkalrıda çıkacak iki davayı av. Birleştirir öyle devam eder sonuçda adli kurula sevk edilip ordanda sağlık kurulu heyeti istenebilir böyle uzun süren bir süreç mahkemeler çok uzun sürüyor ve bizler aylıklı üç beş kuruş maaş alanlarız mahkeme masrafı avukat ücreti derken bir çoğumuz dava bile açamıyoruz böyle bir adalet sistemi var kardeşim bu ülkede aslında iş mahkemesine açılacak davaların masraflarını iş yeri ödemeli baştan masraf alınmamalı bence kişi kaybederse dava masraflarını ödemeli değilmi ben dava açmak istiyorum tek bir davanın masrafı av üct dahil 2.500,00-tl hadi gelde bul aynı anda başka bir davada daha açmam gerekir konusunda bilgili deneyimli av bulmak gerekiyor birde orda sorun var

avukatım var dava görülüyor ekim ayında duruşma var iş yerindeki şahitleri mi cagırdım şahitlik yaparız dediler...sigortasız oldugum icinde ayrıyetten dava acılmaz bildigim kadarıylada denetmenler vemüfettişler sgk sisteminde ve ameliyattan önce giriş yapıldıgı epikırz raporunda da yazıyor..bakalım müfettişler ne zaman bana dönüş yapacaklar ifade almaya veya yazı göndermeye

Dosya ankara rehberlik ve teftiş başkanlığı yasin güder yazıyordu evrak takipte,1/10/2015 tarihli

Sinan sen hemen e devletten bimere yaz oradan şikayetini yap ayrıca Akime yaz sonuçları güzel olacaktır. Hilal72 nin yazdıkları doğru maalesef süreç o şekilde ilerler. Sigortasız çalıştırıldığın içinde senin davada haklılık oranın dahada artar. İnşallah mahkeme sgk nın verdiği kararı kabul eder yoksa birde adli tıp ile uğraşırsın. Davada daha yolun başındasın sabret uzun bir süreç çünkü. Kendimi örnek verirsem 6 yıl oldu davam daha bitmedi bilgin olsun. Geçmiş olsun Allah hakkında hayırlısını nasib etsin inşallah

okan01

Ankarada müfettiş lerde dosya dediler SGK çalışanı

Arkadaşlar bende 2006yilinda kaza yaptım 2014 temmuzda mahkeme açıldı ve dava sürüyor şahitleri dinleme oldu iş gormezlik maaşı daha bağlanmadı ankarada müfettiş lerde dosya olduğu nu 1/10/2015 ankara müfettiş işlenmiş evrak takipdende bakıyorum 9/1/2015dede sgkya dilekçe verdim iş gormezlik maaşı için geriye dönük ödeme yaparlar mı alan varmı

Sinan37

İş kazası sonrası geçici iş göremezlik geliri alınmışsa, o gelirin sonlandığı tarih itibarı ile sürekli iş göremezlik geliri bağlanır. Eğer geçici gelir alınmamışsa, o zaman kaza tarihinden sonraki ay itibarı ile sürekli iş göremezlik geliri bağlanır. İlk aylıkta birikmiş geliri toplu olarak alırsnız.

Not: Ayrı anda hem emeklilik hem de sürekli iş göremezlik geliri hak edilirse, içlerinden fazla olanın tamamı, az olanın yarısı ödenir.

Müfettiş sgkyamı yazı gönderiyor iş kazası raporunu

Emekliyim vergi indirimi ile oldum.2006 yılında kaza yaptım sürekli ve geçici bir ödeme almadim.emekli maasim 985ytl

Bugün baş mü fettise ifademi verdim.iş kazası olduğunu yazdı nezamana kadar iş gormezlik maaşı için beklemeliyim.Bülent bey..

SGK aradı tekrar hastaneye sevk olmaz sin dedi.raporun var 5senelik %58 ve de emeklisin dedi..yanı bu rapor devlet hastanesinden almış olduğum heyet raporu geçerli sayılacak iş gormezlik maaşı da

Müfettişi aradım sgkda dosyanın durumunu sordum.is yeriyle bir iki hafta içinde bitecektir dedi.dosyanın tamamlayıp ankaraya gönderecek mis.rehberlik ve teftiş başkanlığı na.iş kazasını işyeri kabul etti ve cevap yazacak mufettise...

Bülent bey ne zamanda bağlanır maaş

İş kazalarına bağlanan iş gormezlik maaşları bağlan ma süreçleri..

7/4/2006 da iş kazası gecirdim..1/2/2014 devlet hastanesinden heyet raporu %58 aldım.vergi indirimi ile 3.derecede emekli oldum.9/1/2015 SGK ya iş kazası vesurekli iş gormezlik maaşı için dilekçe mi verdim.1/8/2015 rehberlik ve teftiş grup başkanlığı na dosya gönderildi.1/10/2015 müfettiş ataması.11/11/2015 mufettise ifade verdim.23/11/2015 SGK müfettişinin arayıp dosyanın hakkında bilgi isteyip.mufettise iyi niyetli bir şekilde 1haftaya kadar iş yeriyle yazışmalarını tamamlayıp dosyanı rehberlik ankaraya gondericem dedi...

1/12/2015 rehberlik ve teftiş grup başkanlığı İzmir okuma komisyonu yazıyordu evrak takibinde baktığımda sayın Bülent kardeş sanırım az kaldı maaşın bağlanması 12ay oldu sgkya dilekçe vereli

Bu okuma komisyonundan ne zamanda çıkar bilgisi olan varmı

İş kazasında L1 kompresyon kırığı faktörü için verilecek oran kaçtır?

2006 yılında iş kazası sonucu belimde L1 kompresyon kırığı faktörü oluştu ve platin takılı 2014te Engelli raporum var.2015/12/21 SGK hastane kontrol için heyet rapor düzenledi oran yok tu sadece kontrol amaçlı yazıyordu acaba oran kaç olur

benim t4 de kırığım var. fakat ameliyat olmadım %23 veridi

Belimde platin devlet hastanesi heyet doktoru %25engelli oran verdiydi.2014te.şimdi kontrol için heyete girdim SGK sağlık kurulu bu oranı kabul mu edecek acaba.ameliyat olmadan nasıl %23oran

benim kırık sırt bölgesin de daha tehlikeli bölgede olduğu için mi bilmiyorum ama 2 adet te çatlak vardı omurga da o da etki etmişmidir bilmiyorum.

evet. devlet hastanesinden sağlık kurulu ile heyet raporu aldım.

Üst Alt