Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonrası heyet raporuna gireceğim. Nelere dikkat etmeliyim?

mesut123.

Üye
Konular
24
Reaksiyonlar
0
Merhaba...
ARKADşlar iş kazası sonucu kol bacağım bileklerden kırıldı platin takıldı omuriliğimde l1 kırığım var platin takıldı bu yüzden norojen mesane oldum ve ayaklarımdaki güçsüzlükten dolayı yürüyüşüm bozuk.
Kaza olalı 9 ay olmasına rağmen evraklar anca toplandı vrie önümüzdeki günlerde heyet raporuna gireceğim.
Acaba girmeden once veya girerken yapmam gereken bişey varmı engelli kimlik kartı için vs. Birde tahminen yüzde kaç rapor alırım acaba?

Ekstra dramatize etme durumu ama kendini olduğundan iyi de gösterme sakın! Oluşan kısıtlılığı açıkça görünür kıl.

Bugün heyete girdim idrar için üroloji yüzde 25 oran verdi.Diğer beyin cerrahı ortopedi nöroloji fizik tedavi sadece sıkıntıları detaylı olarak yazdı.
Yüzdemi ne zaman öğrenirim acaba.bide norojen mesaneden yüzde 25 oran iyi mi?

Fizik tedavi nöroloji ne yazdı onları yazarmısın

Onlar rapor kağıdına tespit ettiklerini yazdılar nöroloji emg istedi onu yaptırıyorum şimdi.Ne var ne yok herşeyi yazdırddım bakalım oran heyette mi veriliyo acaba

Sen bu EMG falan hepsini bitirdikten sonra hastane bütün bulguları sgk ya yollayacak sana kalan beklemek. Oranı hastane vermez sgk verecek.

Bu işlerde 3 4 ay suruyomuş galiba demi.Oranımı o zamanmı öğrenecem yani?
Beni iş yerimden çağırdılar gelmek istersen sana uygun bir iş verelim diye gitmemin Bi sakıncası varmı?

Evet 3 yada 4 ay sonra sgk kararında oranın belli olacak. Çalışma mevzusunu avukatına Danış derim ancak

Dun heyete girdim pek bakmadılr bile adımı falan sordular sıkıntılarımı okudular o kadar.Yarın sonuçlar çıkar dediler bugun gittim senin dosyayı sgkya yollayacaz ordan ankaraya gidecek 20 gün sonra oranın belli olur dediler.Bu süreç böylemi işliyor baltazar formülüyle hesaplanıyor dediler.neler olacak bişey yapmalımıyım oranı çok merak ediyorum.

Süreç bu şekilde işler Mesut. Kurul işgücü kaybına neden olan durumları tespit eder, sgk da tanılara bakarak diğer kriterleri de değerlendirip işgücü kaybı oranını belirler

Bülent abi neredeyse 3 ay oldu hala raporlarım gelmedi.Hastane zaten bana söylemedi oranımın kaç olduğunu bu süreç ne kadar sürecek raporum gelince maaşım hemen bağlanacakmı?

Lanet olsun ya raporum ankaradan gelmiş diye gittim sgk ya tekrar rapora girmem isteniyor bu nasıl iştir şimdi yine heyete girip 3 ay daha mı bekleyeceğim?Bu normal bişey mişikayet falan etsem olurmu bimere?

Bugün rapor için üniversiteye gittim sadece FTR den girmemi istediler.üroloji ortopedi vs. önceki raporda ankarada kabul oldu mu acaba.sgkdaki memur bu sefer önceki kadar beklemezsin demişti benim durumumu yaşayan varmı acaba?

meur sana ümit vermiş ama ümidini kırmak istemem inşallah memurun dediği gibidir ama üniversite hastanelerinden raporun çıkışı 15 gün ankaraya varması o da en az 20 gün sıraya kondu falan Allah yardımcın olsun beklemekten başka çare yok bizi bu hale düşürenler utansın. bimere yazsanda bir şey değişmez sana dicekleri (heyet bağımsız çalışır) ben yazmıştım bu cevap gelmişti.ama ankarayı sürekli arayabilirsin ordan bilgi alabilirsin. sgk evrak takibinden bakabilirsin

Daha anca üniversite hastanesinden rapor gitmiş maluliyet için geçen sene nisanda başvurmuştum.Neredeyse 1 sene olacak bu seferde bekletmeseler bari 3 ay.Acaba raapor gelince ne kadar sürüyor maaşa bağlanmak?

merak etme toplu para alırsın eğer onaylanırsa.

Benim iş kazası geçirdiğim zaman son 3 ayda ilk 1,5 ay sigortam 6000 tl den ödeniyordu sonra iş değiştirdim kaza geçirdiğim yerde 20 gün asgari ücretten ödenmiş.geçici iş göremezliği aylık 2500 civarında maaş aldım.Süreki iş göremezliği neye göre alırım.

iyi geceler.bişey sormak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.ben 2013 mart ta iş kazası geçirdim.sol bileği makinaya kaptırdım.2014 aralık ayında rapor cıkarma işlerine başladım sgk hastanesinde heyete girdim ama şimdi kafam takıldı hastanenin verdiği ufak form gibi kağıda ben iş kazası özürlü aylığı yazdım zaman gecince pekte hatırlamıyorum.fizik dokturu beni emg ye yolladı sonra bugün heyete girdim orda /45 özür oranı dedi damar ve sinir kopması olduğu için parmaklarımın kapanmasında ve serçe parmagımda hissislik var.şimdi ben bu aylık işini doğrumu yaptım acaba bana sonucunu 15gün sonra gel burdan al dediler.sonrası nasıl olcak başka nerelere gidicem acaba.

Seni hastaneye sgk mı sevk etti yoksa sen kendinmi hastaneden rapor için müracaat ettin? Eger sgk sevki değilse önce bağlı olduğun sgk iş kazası servisine git dosyan hangi memurdaysa onu bul ve ondan hastaneye sevk al. Sana iş kazası maaşı bağlanacak bu yolla. Peki tazminat davası açtınmı işyerine?

okan01;

ben kendim gittim duymuştum böyle iş kazası maaşını onun için.dosyayı nasıl bulucam dosya numaram felan yok ki benim elimde sadece hastanede yattığım gecirdiğim ameliyat epikırızim var bide polis tutanagı.tazminat davası açmadım bi ameliyatımı kendileri özel hastanede yaptırdıkları için ilğilendiler yani maddi anlamda sıkıntı yaşamadım o zaman ama.şimdi iş den sebeb yaşıyoum işkazası gecirdiim yerden 6ay sonra cıktım.peki bana siğortadan verilen rapor ne olcak onu iptalmi edeyim nasıl edicem

Mustafa_58 işverenin SGK ya işkazası bildiriminde bulunmadıysa, sende bulunmadıysan o işkazası olarak geçmez. sen bağlı bulunduğun SGK ya git durumunu anlat işkazası bildirimi yapılmışmı sor. yapılmadıysa işkazası bildirimi yap. Hastaneler engellilerede rapor veriyor onla karıştırıp sana engelli raporu vermiş olabilirler. işkazası bildirimi olsaydı SGK sana iyleşene kadar geçici iş göremezlik maaş (rapor parası) verecekti... Sen hastaneye kafana göre gidip rapor istediysen onlar senı anlamamış olabilir yanlışlıkla engelli raporu vs istediğini sanabilir.... işverenin özel hastaneye seni götürdüğüne göre iş kazasını bildirmemiş olabilir. Bence vakit kaybetmeden SGK ile görüş. işkazasını bildirmişlermi öğren.

TR123;

ben iş kazası rapor parası alıyodum.raporlarımda iş kazası yazıyodu.hatta raporumun sıra numarası yalnış yazılmış baglı olduğum sgk gidip düzetme yaptırdım iş kazası yazılı dosyamda para alırkende iş kazası rapor ödeneği yazıyo

O zaman tekrar o gittiğin sgk binası iş kazası servisine çık dosyan orada sen tc ni verirsen senin dosyayı bulurlar oradan sevk al ve hastanedeki işlemlerini başlat hastanede gerekli evrakları doldurup sgk ankara Kocatepe ye yollayacak. Senin engel yüzdenide orası belirleyecek. Ama ne sorunun ne şikayetin varsa hastanede güzelce anlat sonra oranım düşük gelmiş deme

[FONT=sans-serif]Arkadaşlar benim sotuma da bi cevap verseniz.
Benim iş kazası geçirdiğim zaman son 3 ayda ilk 1,5 ay sigortam 6000 tl den ödeniyordu sonra iş değiştirdim kaza geçirdiğim yerde 20 gün asgari ücretten ödenmiş.geçici iş göremezliği aylık 2500 civarında maaş aldım.Süreki iş göremezliği neye göre alırım.[/FONT]

Bülent bey ilk heyete 7 ay önce girdim 3 ay önce tekrar üniversite hastanesinde ftr den heyete girdim şu an yine ankaradan sonuç bekliyorum.ilk girdiğimde üroji %25 yazdı sadece başka bişey bilmiyorum.

Asgari ücret üzerinden hesaplanır. İşgücü kaybı oranı belirler maaşın miktarını. %25 dersek, 250-300 tl arası bir sürekli iş göremezlik geliri bağlanır tahminen

Ama bülent bey ben geçici iş göremezliği asgari ücretten almadım aylık 2000 tl'nin üzerindeydi aldığım para.Ayrıca omurilikteki kırıklardan dolayı platin var bacak ve koldada var yürüyüşüm çok bozuk.
Birde ankaradan malüliyet için gelecek olan rapor %40 üzeri çıkarsa vergi indirimine yarar mı?
Bülent bey cevaplarsanız sevinirim.

Bülent bey raporum %60 gelmiş.Şimdi ne gibi haklarım vardır.

Üst Alt