Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonrası işverenin teklifini kabul edeyim mi?

Konular
1
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar merhaba ben elektrik işinde yüksekte direkte çalışırken emniyet kemerimi çözme sonucu düştüm vücudumda kırıklar oluştu sol bileğim de tam hareket edememe oluştu sigortalıyım iş kıyafetim ve gerekli ekibmanlarım vardı olay yerinde sepetli araçta vardı. ama yüksekte çalışma belgem yok. Şirket 130bin teklif etti ama kabul etmedim suçlu çıkacağını düşünüyorum ve şirket ilk hastane masraflarını ve yol masraflarını karşıladı. kurul %30
1yıl geçici iş görememezlik verdi sizce davadan ne alırım.

merhaba, öncelikle çok geçmiş olsun bu hesaplamaların yapılması için son 3 aylık brüt sigorta priminiz, yaşınız, kusur oranları ve engelli rapor oranınıza ihtiyaç var. Bu bilgilerden sonra hesaplama ortalama bir miktar olarak çıkar. Bu süreçler çok sancılı ve uzun sürer. Ortalama 3-7 yıl. Bu sürece dayanırım derseniz bir avukattan yardım alın.

%30 rapor almışsınız bu rapor sayesinde raporunuz bittikten sonra sürekli iş görmezlik ödeneği almaya başlayacaksınız. Bu gelir ise yarı emekli gibi ölene kadar sürekli olacak. çalışmaya devam ederseniz de almaya devam edeceksiniz. Emekli olunca ise yarısını almaya devam edeceksiniz.

Üst Alt