Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonrası işverenin vaatlerine kanıp şikayetçi olmadım! Şimdi ne yapabilirim?

barış deniz

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
24 haziranda iş kazası sonucu sağ elim demir kütlesinin altında kalarak 3 adet kırık ve ezilme oluştu hastaneye ilk ulaştığımda hastane polisinin ifadesinde iş verenimi vaatlerine kanarak hatanın bende olduğunu ve şikayetçi olmadığımı bildirdim fakat şuanda elimde kalıcı sakatlık oluştu ve tekrar ameliyat olmam gerekiyor ve işverenim hiçbir şekilde yardımcı olmuyor ne yapmalıyım ifademi değiştirme şansım var mı ? Herhangi birşey talep edebilir miyim ? Teşekkürler

ayrıca işe giriş sağlık raporumda ne işverenim veriyor ne de aldığım özel hastane bunu bana vermiyor çok büyük sıkıntı yaşatıyorlar

barış deniz maduriyetinizin çözümü yargı yoluyla olacak gibi görünüyor. Sağlık davalarında tecrübeli bir avukatla uzun bir mücadele vermeniz gerekiyor. Maalesef ülkemizde insana verilen değerle orantılı olarak hak mücadeleleri de çok zorlu :(:(

öncelikle geçmiş olsun iş kazası davaları 2 şekildedir 1-ceza davası. 2- tazminat davaları

siz savcılığa giderek durumu anlatın şikayetçi olduğunuzu bildirin. hastanede verdiğiniz ifade için davacı olmamam konusunda kandırıldım vaatlerde bulunarak baskı altında alındığınızı söyleyin, kaza sonrası elinizde kalıcı hasar oluştuğunu şikayetci olduğunuzu söyleyin... ((o baskıyı, vaatleri bende yaşadım iyi bilirim davacı olamamız için iş verenleriniz yalvarıyor sonra dönüp bakmıyor, )) savcılık işvereninizin de ifadesine başvurur gerekirse mahkemeye sevk ederek yargılama sürecini başlatır. bu yargılamada hapis cezası sanırım pek çıkmıyor... para cezası ile işverenler maalesef yırtıyor...

diğer dava tazminat davasıdır, iş kazası geçirdiğiniz için maddi ve manevi tazminat davası açabilirsiniz, tedaviniz bitikten sonra alacağınız sürekli iş göremezlik oranı önemlidir, bu oran %10 dan yukarı çıkarsa sürekli iş göremezlik aylığı bağlanır. raporunuz %10 dan yukarıda aşağıda çıksa fark etmez maddi manevi tazminat davası açabilirsiniz.

olay iş kazası olarak sgk ya bildirildiyse raporunuz bittiğinde SGK size rapor parası verecektir...bizde hastanede yatarken sgk nın verdiği rapor parasıyla geçinmeye çalıştık.... tazminat davalarında hukuk süreci gerçekten bunaltıcı ve uzun sürüyor, Büyük şehirlerde iş mahkemeleri yoğun olduğu için davalar çok çok uzun sürüyor, daha küçük şehirlerde davalar daha hızlı bitiyor.

işe giriş raporunuz şu aşamada pek önemli değil tedaviniz bittikten sonra hastanenin vereceği rapor önemli... dava açacaksanız güvenilir bir avukat bulmanız gerekir, avukatınız zaten süreçleri anlatır.

İş kazası sonucu alınan heyet raporu ve iş yerinden ücretsiz izin verilmesi

Merhabalar

haziran ayında iş kazası geçirdim. 6 aydır sağ el bileği ve baş parmağımı kullanamıyorum. Doktorlar eski haline dönebileceğini garanti edemiyorlar.
Heyet raporunda 1 yıllık geçici rapor verdiler ve şuanda yüzde 11 sakatlık olduğunu söylediler. Garantisi olmayan ameliyata girersem sonuç aynı olursa sürekli olabilirmiş.

Şuanda işyerim ücret ödemiyor ve zor durumdayım haklarım nelerdir? Ne yapmalıyım.

Ayrıca kazayı 2 aylık işçiyken kendi alanım dışında ağır sanayide yaşadım. Soğuk demir ustasıyken beni o gün sıcak demir bölümüne geçmek için zorladır ve geçtiğim günün öğleninde kaza oldu. Sıcak demirle ilgili hiçbir deneyimim olmadığı halde.

İyi bir avukat arastir ve Yargı yoluna basvur hiç bir sıkıntı yok senin raporlu olduğun için daha ifadeni net bir şekilde almamislar bende şikayetçi deYİLim Bende hata demiştim hastaane polisine iş evrende korktugum için ama sonradan tek basıma tekrar ifadeye çağırdılar şikayetçi yım dedim

İş kazası ifade değiştirme

Haziranda iş kazası geçirdim.Kendi alanım dışında (soğuk demir alanım) o gün işe gelmeyen operatörün yerine ustamın baskı ve işten atarım tehditiyle hiçbir eğitim almadan geçirildim.2 saat sonra kaza geçirdim ve şuanda %12 rapor aldım.Karakolda o tarihte işverenimin baskısıyla hata bende deyip şikayetçi olmadım.Bana birçok vaatlerde bulundu ve tedavim için gerekeni yapacağını söyledi fabrika sahibi.Yalnız istirahat raporumun bittiği ertesi gin ihtarnameyle işten çıkardı.Hiçbir şey tazmina alamadım ve sakatlık sonucu ne iş bulamildim ne de gelir bağlandı.Bende ocak ayında savcılığa durumu açıkladım baskıyla ve tehditle vaatlerine kanarak yanlış ifade verdiğimi değştirme kistediğimi belirttim ve şikayetimi kabul edip ifademi aldılar.Fabrikadaki görevlilere suç duyurusunda bulundum ama şuan birçok avukat bunun bi gereğinin olmadığını ve dosyanın kapanacağını söylüyor.Şuan işsiz ve sakatım.Psikolojim alt üst durumda.Mağdur olarak verdiğim suç duyurusunun bir sonuca çıkmayacağını bir avukat söyledi ben ifademi değiştirdim ceza almaları mümkün değil mi?Bakı yaratmak ve işten atma tehditi beni etkiledi yalan ifade verdim suçu kabul ettim ama suç bende değildi ven1 aylık işçiydim ve hiçbir sertifikam yoktu o makineyle ilgili bi akıl verebilecek kimse yok mu ???

o zaman verdiğin ifadeyi doğrusuyla düzelt sonucun çıkmasını bekle avukatlar öyle diyorsa öyle olur diye ifadeni düzeltmeyecek itiraz etmeyeceksen başka yapabileceğin bişey yok sanırım

Merhaba
Ben 45 gün önce iş kazası geçirdim bileğimde kırık var ama o zaman bileğimin acısıyla iş kazası geçirdiğimi söylemedim kimse de sormadı, şimdi farkettim normal rapor verildiğini ve işyerim maaşımı ödemiyor SGK da 90 günüm bulunmadığı için rapor parası ödemiyor raporumu aldığım hastaneye giderek iş kazasına çevirebilir miyim?

Merhabalar arkadaşlar ben 09.08.2019 yılında iş kazası geçirdim iş kazası sonucu sol el bileğimde kırık oluştu hastaneye gittim bana en fazlz 1.5 ay çalışamasın dedi isverende bana şikayetçi olma 1.5 maaşı biz veririz bende işimi kaybederim korkusuyla şikayetçi olmadım çünkü bazı rahatsizliklarimdan dolayı iş yeri hekimleri beni işe almıyordu 6 ay raporlu kaldım sgkdan ödenek aldım ama iş yeri bana hiç sahip çıkmadı ne maaş verdi nede tedavi etti en son bileğimde hareket kisitligi oluştu ve kemik yanlış kaynamış işveren seni tedavi edeceğiz dedi ama etmedi ve 30.04.2020 de çıkışımı verdi şuan sakatim sol el bileğim oynamıyor ne yapmalıyım çok magdurum 2 engelli çocuğum var ve artık hiç bir işe giremem

Üst Alt