Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonrası maddi manevi tazminat davasında zaman aşımı var mı?

memur

Yeni Üye
Konular
9
Reaksiyonlar
0
2009 yılında geçirdiğim iş kazası sonucunda maddi manevi tazminat davası açtım.Ancak o tarihten itibaren karşı taraf sürekli itiraz ettiği için mahkeme başka tarihe atıyor.Her ne kadar avukat sonuna yaklaştık dese de ,bu tür davalarda dava açtıktan sonra zamanaşımı var mı?
Sıkıntı yaşarmıyım?Şimdiden teşekkürler

Kamil arkadaşın dediği gibi, herhangi bir zaman aşımı söz konusu değil. Zaten davanızı açmışsınız, ne kadar uzatırsa uzatsınlar, sonunda kazanan siz olursunuz...

İŞ kazası sonrası SGK ile maluliyet tespiti

Tazminat davası devam ederken maluliyet tespiti istemişti mahkeme. Önce SGK dan %0 geldi. Sonra Yüksek Saglık Kurulu % 37 dedi ancak SGK başvurdugumuz halde bu orana göre sürekli işgöremezlik bağlanmadı. Karşı taraf itiraz etti. Adli Tıp %12,2 verdi. SGK ya yine başvurduk yine bağlamadı:).SGK ya dava açtık. Malüliyet tespiti yapılsın kaza tarihinden itibaren dedik. Dava lehime sonuçlandı sanarken:)SGK dava sonucunda %12,2 ye göre sürekli işgöremezlik geliri bağlayıp,başlangıç olarak adli tıp rapor tarihini aldı.:(

Kardeş sgk 0 geldiginde yüksek saglık kuruluna gitmek için ne yaptın

Yani ayrı olarak sgk davamı açtı yoksa seni mahkememi göndermişti maluliyet tespiti için

mahkeme gönderdi ama ben muayeneye gitmedim sadece dosyalar gitti yuksek sağlık kuruluna

memur

adli tıp oranı çok düşük vermiş sgk neden adli tıp tarihin ele alıyorki kazaya bağlı iş göremezlik raporun bitiş tarihinden itibaren başlatmalı

Üst Alt