Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonrası mahkemenin adli tıp genel kurulu'na sevk etmesi..?

murat2135

Yeni Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
Öncelikle merhaba arkadaşlar. Ben geçirdiğim iş kazası sonrasında dava açtım. Davanın ilerleyen sürecinde ilk maluliyet oranı yüzde 22 çıktı. davacı olduğum iş yeri bu duruma itiraz etti ve mahkeme adli tıp iktisadi kurumuna göderdi. tekrar hastaneye gittim ve muayene sonucu adli tıp yüzde 31 verdi ve iş yeri buna da itiraz etti. Mahkeme bu sefer de Adli Tıp Genel Kuruluna gönderdi. Şimdi beni tekrar hastaneye mi gönderirler yoksa 22 lik ve 31 oranların raporlarını inceleyip sonuç mu gönderirler

Adli tıp genel kurulu dosya üzerinde İnceleme yapıp Karar verir, Kararı Kesindir.

teşekkürler enes bey beni tekrar maluliyet için tekrar hastaneye göndermezler yani

Yok gondermezler, tedavi dosyası incelenip karar verilir.

Kardeş öncelikle gecmis olsun benimde adlitip 3 ihtisatlik kurulu raporuma itraz edildi dosyam ankara adlitip genel kurula gönderildi ankarayi arıyorum yanlış göndermişler biz dosyayı geri iade edeceğiz istanbul adlitip genel kuruluna göndermeleri gerekiyor diyorlar bunasil bir çalışma sistemi 10 yıl oldu da ama bıktım artık.

Ahmet1977bjk

Ahmet abi , adli tıp genel kurulu İstanbul da zaten . Burası Türkiye Ankara ` ya yanlışlıkla göndermişler :D ne demek ya senin davan 3 ile 5 yıl arasında biter sık dişini . Avukatın hatalı müdahale etmeliydi . neden Ankara ya gidiyor diye takip etmemiş davanı benden uyarması .

Kardeşim ben hizmet tesbit davasida açsın maasimi kanitliyamadim onu bile kaybettim ben türkiye cumhuriyetinin adeletine güvenmiyorum Allah herkese sabır versin bir işçi iskazasi geçiriyor 10 yıl 15 yıl arası suruyo devlet demiyorkı bu adam neyer ne icer nasıl geçimini sağlar hiç birşey araştırılıyor.10 yıldır saçlarım beyazladi goremiyeceğim bugidisle davanın bittiğini.

merhaba arkadaşım 3. ihtisas kurulu raporu en son belli olmuştu ona da itiraz ettiler şimdi istanbul adli tıp genel kuruluna gönderdiler. burda ne olur bilmiyorum. bir daha maluliyet hesaplaması için gönderirler ise bize eziyet olur.

3. ihtisas kurulu zaten istanbul adli tıpın birimi bir daha maluliyet hesaplanması için göndermeleri anlamsız ve saçma bence. zaten merak ettiğim tekrar hesaplama mı yapılacak yoksa git bir daha muayene mi ol diyecekler

murat2135

arkadaşım daha öncede yazdım aynı konuyu tekrar konuşuyoruz. senin raporun genel kurul raporu olmadığı için itiraz ederler. ama genel kuruldan aldığın rapora kimse itiraz edemez. burada karşı taraf zamana oynuyor dava uzasın diye senin almış olduğun 3. ihtisas kurul raporuna itiraz hakları var sen birde git genel kuruldan al diyor açıkçası ölme eşeğim ölme

İron kardeş içimi rahatlattın. davayı açalı 5 sene oluyor. kusur oranı kazayı geçirdiğim iş yerinde olmasına rağmen sanki ben suçluymuşum da suçsuzluğumu ispat etmeye uğraşıyorum durumu var ortada.

Her türlü mağdur olan biz iş kazası geçiren insanlarız. zamansız adalet adalet midir bilmiyorum. Davayı zamanında açabilmek için bile borç alarak açtım. yok keşifiydi yok bilir kişisiydi yok bilmem neyiydi derken mağdurken daha da mağdur olduk. Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar.

murat2135

Dava olarak 10 seneyi devirenler var. Aziz Nesin haklı çıktı. Davacı filmini izle Kemal Sunal oynuyor bundan 30 yıl önce adalet sistemini eleştiren film 30 sene sonra da aynı adalet sistemi maalesef gelişmemiş ülkelerin kaderi bu insan hakları resmen bitmiş. ülke uçuyor diyen yalakalar emekli olduğunda neden emekli maaşım 1000tl diye ağlıyor asgari ücretin altında maaş olur mu diye soruyor beter olsunlar diyorum bizim milletimiz cahil hükümet hazineden en çok payı diyanet işlerine ayırdı .

Gelişmiş ülkeler eğitime , sağlığa , teknolojiye , bilim ve ilime ayırırken biz maalesef sürünmeyi hakkediyoruz. Türkiye , Amerika nın 51 . eyaletidir. Amerika siz namazını kılın şükredin hiç birşey araştırmayın üretmeyin ben sizin yerinize araştırır üretir size satarım zihniyetini kurdu üzerimizde. Bizi aptal Müslüman topluluğu yaptılar ne hak ne hukuk arar durumdayız sürekli şükreden bir hal içerisindeyiz.

Benimde ilk adlı tıpa gitti itiraz oldu bi üst adlı tip kurumuna gitti 20 gün sonra mahkemem var yine itiraz ederlerse bu seferde yargıtaya mi gidecek acaba bilgisi olan var mı

Iş kazasindan mahkemem vardi 8 yil önce kapandi şimdi İstanbul adli tıp kurumundan hastaneye sewk ettiler rapor için nedenini bilen varmi % 14 raporum var şimdiki rapor eski raporun yuzdesini etkilermi Teşekkürler

ceso58 maaş ne kadar bağlandı askeri ücretten mi yatıyordu?

Maaş ne kadarda bağlandı size bide askeri ucret mi yatıyordu iş kazası olduğunda acaba

Benimde %12 2010 dan beri devam ediyor

Is kazasında yasim kucuktu sol işaret parma ve bas parmak koptu bas parmak dikili sadece asgari ucretten hesaplandı suan ıs goremezlik maaş alıyor musun neden bu kadar sürdü dava avukatinda iş yok senin o zaman

Üst Alt