Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonrası mahkemeyi kazandık. Bundan sonraki süreçte ne yapmalıyız?

Mert61

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaşlar, babam 2005 yılında iş kazası geçirdi beyninden 3 kere ameliyat oldu.
Kazanın detaylarını açıklıyayım ukraynada myropol limanında ukraynalı bazı paragöz insanlar tarafından saldırıya uğradı... Bizim sgk ile ilgili mahkememiz sonuçlandı ve kazandık. Babam malulen emekli idi.4. kaptan olarak kıbrıs gemisinde görev yapıyordu.
Hayat sigortasından 70 milyar aldık bundan 9 sene önce. Ayrıca babam % 95 raporlu

Mahkemeyi kazandığımız için bundan sonraki süreç nasıl olucak ? Emekli maaşı artacak mı şu anda (1100 malulen emekli)

Sgkdan bize ne kadar para ödenecek tahmininizce ? Ayrıca şirkete tazminat davası açarsak ortalama ne kadar alırız.

babanızın yaşı kac onu bılelım ılk once kaza anındakı aylık gelırı ve engelındekı hasar oranı %70 mi 80 mi cok onemlı

Babam 48 yaşında ve % 95 raporu var Aylık geliride tam hatırlamıyor ama 1000 1200 civarında

babanızın maası 1150 cıvarında babanıza %100 oranında maas baglanmıs siz babanın calıştıgı şirketi dava acın bu mıktar 250 bın ıle 500 bin tl arasında bir rakamdır bırde baban bu şikette nekadar zamandır calısıyordu 2005 yılının hangı ayı dava acma surenız dolabılır 10 yılı aşmamalı

Onların gerekçeleri avukatla konusuldu zaten kazandıgımız ıcın tazminat davasını acıcaz ... En kısa sürede bize sgkdan gelicek ücret kabaca ne kadardır bir bilginiz varmı ilginiziçin teşekkürler.

Ayrıca babamın o dönemde o şirkette çalıştığı zaman dilimi 3 4 ay yeni başlamıştı ...Fakat ömrü denizlerde geçti yani :)

sgk bu konuda tazmınat odemez babana sakat bırakanı rucu eder yanı karsı tarafı odetır

Avukat bize skgdan 9 yıl aldıgı maas ve bekledıgınız yılların faiziyle beraber 100 200 bin lira arası odeme alacagımızı ve tazminat hakkınızın doğacağını söyledi.

az soylemış 10 yıl dolmadan dava acarsanız dıyelımkı dava 5 yıl surdu 5 cı yıln sonundakı yıldakı askerı ucretın yada babanın aldıgı maasın burutu uzerınden heryıl ıcın akturerı yapılır bu yapılırken 2020 yılındakı maas tutarından baslanarak gerıye dogru hesap edılır baban kaza tarıhınde kac yaşında ıdı

babanızın kaza gecırdıgı yıldakı yaşından 60 yaşına kadar hesap lanıcak bırde temerrutunu ıyı hesaplatın avukat cakallık yapmasın avukatlar temerrut faızı vermek ıstemezler

Sağolun yardımınız için farklı bir şey eklemek isteyen olursa beklerim takip ediyorum.

Iş kazası ve süreci

Babam 50 yaşında 9 yıl önce ukraynada saldırı sonucu beyninde 3 kez ameliyat geçirdi evde yatalak,yürüyemiyor.
Mahkemesi görüldü mahkeme iş kazası olduğunu onadı,
Şimdi para almamız için istanbul beyoğluna mahkeme kağıtları ve raporlar gonderildi % 70 pskiyatri ÇALIŞAMAZ % 40 BEYİN CERRAHİ ÇALIŞABİLİR RAPORU ALDI...
Süreç nasıl işler belirli bir para bize odenecekmi bilgisi olan varmıdır 9 yıldır bu devlet bizi böyle köpek gibi ordan oraya aktarıyor..

Mert61

Hadi gözünüz aydın. En azından mahkeme lehinize sonuçlanmış. SGK karara itiraz etti mi? O süreç tamamlandı mı? Tamamlandıysa, mahkeme yazısı sigorta müdürlüğüne gönderilir ve sizin ödemeleriniz 1-2 ay içerisinde yapılır.

Nerde abicim Heyet raporunu burdan trabzon farabi hastahanesinden gonderdik istanbul beyoğluna 20 gün geçti tekrar bize geri gonderdiler hastahenede yattıgına dair belge gonderin diye ( farkeden bişe olmadı yine aynı heyet raporlarını düzenleyip gonderdiler burdan, ilk gonderilen raporlar Psikiyatri ve Beyin cerrahi çalışamaz yonundeydi %70Psi %40Beyin Şimdi gonderilenler % 70 psikiyatri Çalışamaz % 40beyin cerrahi çalışabilir 20 günde sanki adam düzelmiş gibi bunun bi etkisi olacakmı çalışır çalışamaz durumunun ?

Nörolojinin "Çalışabilir" diye rapor vermesinin bir etkisi olur sanırım. En azından sgk hukuki ayak oyunları için zaman kazanabilir. İki rapor arasında fark var, başka hastaneden de rapor alsın diyebilir mahkemeye. Tabii hakim ne der bilinmez...

Var mı Mert61 arkadaşımıza bilgi verebilecek kimse?
fulya35

hayırlı olsun

gecmiş olsun beyın cerrah çalışır vermesınde bır sorun teşkıl etmez babanız net %98 oran almış bunu saglık kurulu heyetı genel degerlendırme yapması gerekır psıkıyatrının oanyı olmadan norolojıde oyle zaten malulen emeklı babanız şuan aldıgı maasın uzerınden iş goremezlık aylıgı alacak iş goremez gelırı ıle hangısı yuksek ıse yuksek olanın tamamını dusuk olanın yarısını alıcak dıyelımkı 1200 tl maas baglandı emeklı oldu 1100 tl de iş goremezlık baglandı iş goremezlıgın yarısı olur 1200=1750 tl maaş baglanmış olucak iş verenden talep edılırken temerut faaızıyle bırlıkte 1750 uzerınden hesap edılıp ısverenden malululıyet tazmınatı alınıcak hayırlı olsun tazmınat aktuer lerı faiz artırımları borçlar kanunu faiz uygulaması yapılır örneğin dava tarihinde aktüeri yapıldı miktar 60 bin tl oldu dava bu gune kadar sürdü her sene başı 60000x12,75=67000 öbür yıl hesap edilirken 67000x12,75 diye gider faiz oranları bazen degişebiliyor temerrut faaızını sakın avukatları kaptırtmayın trafık kazalarındakı tıcaret mahkemelerın uzun surmesındekı faızler hukuk davalarındakı iş davalarından kaynaklanan tazmınatlar yuksek oldugu ıcın avukatların ısıne gelır genelde NOT.BURADA EN ÖNEMLİ HUSUS PSİKİYATRİNİN KARARIDIR ENDİŞE ETMEYİN

Son düzenleme:
fulya35

Babam yaklaşık 10 yıl önce,Ukraynada myropol limanında saldırıya uğradı.Hayat sigortasından yaklaşık 80 bin lira gibi bir tutar aldık.Yargıtayda iş kazası olduğu onaylandı.Sgk ile ilgili tespit davasıda onaylandı.Şu anda babamın istanbul beyoğlunda ki sağlık kurulunda % 70 malül olduğu maaşa bağlanıcağı ve belirli bir tazminat ödeneceği söylendi...Avukatımız var.Bu ücret ne kadar olur tahminleriniz varmıdır.01.01.1967 dogumlu babam ilk sigortas 1984 te. Teşekkürler.

Hayır alıcamız fiyatı yaklaşık olarak ... avukat en fazla % 15 20 alıcaz zatende. bizim alıcağımız fiyat ne olur.

Davayı kazandık, alacağımız tutarın faizi nasıl hesaplanır?

Merhabalar açılış tarihi 09/12/2013 olan davamız karara çıkmış 06/08/2014 tarihinde 35 bin tl sgk dan iş kazası sonucu tazminat aldık.Şirkete ayrıca dava açtık bu halen devam ediyor.Şu anda sgk'ya faiz davası açtık açılış tarihi 10/03/2017 bitiş tarihi 31/05/2018 sorum şu,35 bin tl nin faiz hesaplaması nasıl yapılır kabaca bilgisi olan varsa bir fiyat söyleyebilirse çok sevinirim.Hayırlı günler.

35 bin aldın
8 aylık dava sonucunda
Başka 14 aylik faiz.dava sonuc ne oldu da

Slm arkadaşlar.
Öncelikle herkese geçmiş olsun bende 2015 yılında iş kazası geçirmiştim %13.1 sürekli iş gücü kayıp oranı aldım SGK dan maaş alıyorum. En sonunda bugün itibariyle Ankara 40. İş Mahkemesinde dava açtım bakalım inşallah hayırlısı olur.

Işte alınan ücretler ; yıl 2006 iş kazası onayı

- hayat sigortası - 70 bin tl ( 2006 senesinde hemen verildi avrupanın gözüne olayım )
- sgk ödemeleri - 35 bin tl ( 2006 senesinde hayat sigortasından 70 bin tl alırken 2014 yılında devletimizin verdiği para sağolsunlar çok düşünceliler.)
- sgk faiz davası - 15 bin tl
- maddi manevi tazminat davası ----- sonuç bekleniyor az kaldı.

Slm OturanBoğa yaklaşık 1 ay önce iş kazası davası açmıştım çalıştığım şirkete. Davayı açtıktan 1 hafta sonra şirket avukatı dosyayı incelemiş ve bugünde e devlette vekil olarak ismini gördüm.

Merak ettiğim şirket halen beni işten çıkarmadı ne yapmak istiyorlar acaba?

Başına böyle bir durum geçen varmı?

Iş kazası davam sonuçlandı !

Yıl 05.05.2006 iş kazası geçirdi babam,o zaman bu zaman sonuçlandı.Çok çektik... Babamın oranı sakatlık oranı % 65 karşı taraf % 100 suçlu bulundu.

Toplam= 530 bin tl almaya hak kazandık ... 4 kişilik bir aileyiz.Annem Babam Ben Kardeşim.
Kaza tarihinden itibaren 530 bin tl'nin 16 yıl yasal faizi ile birlikte alacağımız belirtiliyor karar kağıdında.Şimdi bölge adliye mahkemesine gidecek.İstinaftan sonra büyük ihtimalde yargıtaya gidecek.Sanırım 2 3 senesi daha var,ama sorun yok her sene yasal faiz işliyor.

İlgililere duyurulur.Ben bu siteye girdiğimde çok yardım istemiştim ne olur ne biter diye o yüzden sorumluluk üstlenerek sizleri bilgilendirmek istedim.

geç gelen adalet adalet değildir....yinede gözünüz aydın...
bu işveren milleti çok adi keşke en son çalıştığım yerden işten çıkarılırken banada kağıt imzalattılar kendim çıktığıma dair keşke imzalamasaydım Allahın belası deyyuslar inşallah onların çocukları da bizden beter olur....

Üst Alt