Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonrası malüllük ve dava açma konusundaki sorularım..?

fayaz

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar merhaba

temmuz ayında göz önünde bulunan bir kamu inşaat projesinde bir iş kazası geçirdim. Elektrik çarpması sonucu sol omuzumda kırık,çıkma ve bağlarda yırtılma oluştu. Haydarpaşa Numunede atroskopi operasyonu geçirdim temmuz ayının sonunda.

Ameliyat sonrası 6 hafta kolum askıda kaldı,sonrasında 30 seans fizik tedavi almama rağmen henüz sol kolumu çok düşük kullanabiliyorum,kaldıramıyorum veya hareketlerim kısıtlı.

Hastaneye acilden iş kazası olarak girdim zaten o gün yatışım verildi ve 1 hafta sonra ameliyat edildim. aralık 15 te iş görememezlik raporum bitecek,rapor sonrası çalışır durumda.

Şimdi malüllük ve dava açma konusunda yapmam gerekenler sırası ile nasıldır?

-Polise ifade vermedim,çengelköy karakoluna gitmek gerekiyormuş.
-Dava için yapmam gereken nedir?
-Geçiçi veya kalıcı iş görememezlik için izlemem gereken yol nedir?
-Şuan memleketimdeyim,bütün bilgileri toplayıp istanbula fazla gel git yapmadan işlerimi halletmek istiyorum.

yardımcı olursanız çok sevinirim.

acele etme ilk önce oran alman lazım yoksa işin uzarzaten mahkemede seni adli tıpa gönderecek ama önce sgk baş vur meslekte kazanma gücü azalma oranın belirlensin sonrada yola cık dava ac

Üst Alt