Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonrası oluşan %13 yanık ve diğer hasarlar için rapor oranı ne olur?

ametbenli

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaşlar ben ahmet istanbulda yaşıyorum 23 yaşındayım evliyim birde kızım var. 26/05/20017 tarihinde 2 yıldır dökum oparatöru olarak çalıştıgım fabrikada her gün zorunlu bırakıldıgımız 2 saatlik mesai içerisinde çokagır bı kaza geçirdim. az adamla çok iş mantıgının kurbanı oldum diyebilirim.

O gün gece mesaisindeydim çalışma saati 20:00 sabah 06:00 dı. saat 6 da gitmek istedigmde zorunlu mesaiye bırakıldım. ve tekrar makinaya gectıgımde enjeksiyon makınasıyla beraber aynıanda kullandıgım pres makınasının altındakı hurda arabasını almaya çalısan fortifçi 3 TON luk pres makınasını ustume devırdı ve ben 3 tonluk makınayla hemen yanımdakı iç sıcaklıgı 800 derece ve dış sıcaklıgı en az 200 derece olan erim ocagıyla presın arasına sıkıstım

buradan cıkartılmam enaz 20 dakıka surdu. hastaneye gıttıgımde ıç kanamam ve yuksek derecede hayatı rıskım vardı . 39 gun solunum cıhazıyla hayatta kalma savası verdım toplamda 60 gun yogun bakımda kaldım 9kaburga kemıgımkırık 3'u ak cıgerıme batmıs ve akcıgerımı sondurmustu. bı kac defada kalbim durmuş. çoksukur atlattık .

vucudumda kalan hasarlar solkolum bılekten koltukaltına kadar yanık oldugu ıçın yukarı ve assagı tam olarak kaldırıp indiremıyorum sol serçe ,parmagım kokten alındı. sağ kolumda kuvvet kaybı ve sol ğöğüs kafesim komple yanık toplamda vucudumda yüzde 13 3 derece yanık var. kaburga kırıklarından dolayı ğöğüs kafesimde çöküntü var . iş verenim uzlaşmak istedigini söylüyor sizce ne kadar ve ne talep etmeliyim ? ve aralık ayında heyete gircem sizce oran yüde kaç olur?

şimdiden teşekkür ederim..

@ametbenli Büyük geçmiş olsun buna şükür diyelim . Soruna gelirsek patron anlaşma yapalım diyorsa sakın söz ile anlaşma yapma . Söz ile yapılan anlaşmalar yada vaatler yasal olarak geçerli değildir . Sözden cayan patron çok gördük duyduk .

Mutlaka yazılı antlaşma taahütname olsun ve noterden tasdik ettir ki ilerde yasal dayanak olsun . İş yerinde tekrar rahat pozisyonda iş veririm daire alırım maaş zammı veririm gibi kelimelere aldanma . Avukat tutman senin için en hayırlısı. Tazminat bedelini avukat ile belirlemen lazım ki burada yanıltıcı olmayalım . ( Engelli olmak için oran % 40 tır ve mallülen emekli olma oranı en az %60 tır 10 yıl ssk geçmişi ve 5 yıl yatmış prim aranmaktadır . )

haklısınız siz gibi düşünüyorum bende fakat benim aklımda bir rakam yok bu haftaiçi bir toplantı yapıcaz ve konu bu olacak ve ben ne diyicemi ve ne isticemi tam olarak bilmiyorum. tek bildim birşey var bu sağlım bida yerine gelmicek ee malum mahkeme yıllar sürüyor ve son olarak avukatlar ağzını yüzde 25den aşağı açmıyor siz olsanız tahmini ne talep ederdiniz ve sizce heyetin oranı ne olur şimdiden teşekkür ederm

Adli tıp belirleyecek oranını işgücü kaybına da bakacak karar verecek . Avukatlar genelde % 20 civarı alıyorlar . Rakam olarak belirtmem iyi olmaz ama genel örneklerde daire fiyatı var orta ölçekli bulunduğun muhite göre. Arkadaşlar senin soru başlığını düzeltirler ve uygun bölüme konu ataması yaparlar. Gelişmeleri bildirirsen daha rahat yardım edilir ve tecrubeli arkadaşlarda cevaplar .

ilginize teşekkür ederm ayrıntılarıda eklicem görüşmeden sonra

.....

cokkk geçmiş olsun kardeş.....öncelik le su soruları yanıtlarsan sana yardımcı olacak yol haritasını cızebılırım ....calıştğın sırket calışan sayısı ...bıde şirket sahıbı nasıl bırı...işyeri limited mi yoksa a.ş mi.....bunları cevaplarsan yardımcı olabılırım....mahkeme işi en son ama enson olan dır......

% 13 sürekli iş göremezlik ile en az 90.000,-TL talep edin.

Merhaba çalıştım iş yeri 350 çalışanı olan büyük bi yer a.ş iş verenim maddi açıdan çok güçlü biri

Malulen emeklilik içinde epey bi gün eksiğim var 90.bin lira bence cok az cok avukata danıştım minimum 400 bin lira alırsın dediler.

Epey bir hasar var sol kolum bilekten koltuk altına kadar yanık eklemler yandı için sol kolum u yüzde 20 kullanıyorum

Merhaba arkadaşlar ben ahmet istanbulda yaşıyorum 23 yaşındayım evliyim birde kızım var. 26/05/20017 tarihinde 2 yıldır dökum oparatöru olarak çalıştıgım fabrikada her gün zorunlu bırakıldıgımız 2 saatlik mesai içerisinde çokagır bı kaza geçirdim. az adamla çok iş mantıgının kurbanı oldum diyebilirim.

O gün gece mesaisindeydim çalışma saati 20:00 sabah 06:00 dı. saat 6 da gitmek istedigmde zorunlu mesaiye bırakıldım. ve tekrar makinaya gectıgımde enjeksiyon makınasıyla beraber aynıanda kullandıgım pres makınasının altındakı hurda arabasını almaya çalısan fortifçi 3 TON luk pres makınasını ustume devırdı ve ben 3 tonluk makınayla hemen yanımdakı iç sıcaklıgı 800 derece ve dış sıcaklıgı en az 200 derece olan erim ocagıyla presın arasına sıkıstım

buradan cıkartılmam enaz 20 dakıka surdu. hastaneye gıttıgımde ıç kanamam ve yuksek derecede hayatı rıskım vardı . 39 gun solunum cıhazıyla hayatta kalma savası verdım toplamda 60 gun yogun bakımda kaldım 9kaburga kemıgımkırık 3'u ak cıgerıme batmıs ve akcıgerımı sondurmustu. bı kac defada kalbim durmuş. çoksukur atlattık .

vucudumda kalan hasarlar solkolum bılekten koltukaltına kadar yanık oldugu ıçın yukarı ve assagı tam olarak kaldırıp indiremıyorum sol serçe ,parmagım kokten alındı. sağ kolumda kuvvet kaybı ve sol ğöğüs kafesim komple yanık toplamda vucudumda yüzde 13 3 derece yanık var. kaburga kırıklarından dolayı ğöğüs kafesimde çöküntü var . iş verenim uzlaşmak istedigini söylüyor sizce ne kadar ve ne talep etmeliyim ? ve aralık ayında heyete gircem sizce oran yüde kaç olur?

şimdiden teşekkür ederim

%13 raporu kım verdı sana.......ilk once sunu bil okumadan anlamadan hernagı bır kagıda imza atmaa...fabrika nın a.ş olması guzel hakkın kalmaz fazlasıyla verırıler....toplantıda once karsı taraf ne verıyor onu bır dınle...sonra kendın ne istıyorsun onu soyle....aklından ne gecıyor sen soyle bız yardım edelım .....anlattıklarına gore %13 az bı oran.

Yüzde 13 yanık var sadece güzel kardesim rapor degil vücudumun yüzde 13 ü yanık sol kolum ve sol göğüs kafesim yanık sol kolumu yanıkdan dolayı kullanamıyorum. Sag kolum 2 kiloyu bile tartmıyor sol serce parmağım kökten kesildi kaburga kemikleri ters kaynadı göğüs kafesim çökük duruyor ciğerim söndüğü için nefes darlığı yaşıyorum avukatlar oranın yüksek olacağını söylüyor ben sadece şunu merak ediyorum siz olsanız ne istersiniz benim aklımdaki rakam minimum 500 bin lira ve oluşabilecek saglık masrafları olacak

tamam şimdi oldu...%13 yazınca herkez rapor oranı sanır......şimdi beni iyi dinle once amelyatları hangı hastanede yapıldı bılmıyorum....en yakın zamanda okmeydanı egıtım araştırma hastanesınden kendıne engellı rporu cıkartman ....sonra mesleki hastalık hastanesıne gıtmen ordanda rapor cıkartıp kendıne maas baglatman....

sıra geldı para kısmına sen bu parayı fazlasıyla hak edıyorsundur....ama bu parayı sana vermezler....saglık gıderlerın karsılanır bı sıkıntı cıkmaz o kunuda...bıde hayatını gerı kalanını garantıye al unutma hazır para hemen bıter...calışma garantisi al....emekli oluncayakadar veya istedıgın bı zamana kadar....

cocugun egıtımı masraflarını karsılanmasını iste....kıracımısın kıracısan ev iste ama pahlıya kacma 250 bın ideal..... Sen once de sız bana ne teklıf edıyorsunuz de ...hayatım karardı bana kımse iş vermez surunuruz de benı aç acıkta bırakmayın de....tekliflerini duy karar vermek icin zaman iste ama ertesı gun kararını gıdıp soyle...dedıgım gıbı karsı tarafı bı dınle ......duruma gore hareket et ...mahkeme enson olsun....

kardes gecmis olsun bende 21 ay önce is kazasi gecirdim sol kolumda 3 yerden parcali kirik ve cikik olustu su an %41 engel raporum var avukatla konustum mahkemeye verirsen 300 garanti aliriz dedi ama ben su an beklemedeyim iş gücü kaybı icin sgk a basvurdum onun sonuclarini bekliyorum su an acele etme ve işgücü kaybı oranin belli olsun ondan sonra git bi avukatla görüs ona göre net bi bilgi al avukat ne icin var bizim hakkimizi savunmak icin bu isler öyle kolay degil yanliz bi imza senin ömür boyu pismanliga sürütleyebilir

Arkadaslar tesekkur ederim haklısınız acele etmek istemiyorum bende saglımın garantisini vermezlerse zaten 2 milyon da verseler kabul etmem bu anlattıklarımdan yola çıkarsak cetvele göre benim oranım yüzde kaç olur ?

Üst Alt