Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonrası oluşan işgücü kaybına karşılık verilen oran düşük..?

ahmet isa

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
öncelikle herkese sağlık ve sıhhat dilerim bende bugün üye oldum

sormak istediğim: 2014 yılında ağır bir iş kazası sonrası
ense kısmımıda belime kadar olan bölgem kırıldı platinler takıldı ayrıca akciğerimi muhafaza eden kaburgalarımda ikisi akciğerime saplanmış gözde de kayma meydana gelmişti
taburcu olduktan bir süre sonra sgk ya müracat etmiştim sürekli iş göremezlik geliri için 2 yılık bekleyiş ve 2 defa kurula zorluklar ve aşağlanmalar içinde geçen bir sürecin sonunda raporum yüzde 32 olarak belirlenmiş. cetvelden söz ediliyor da ben anlamıyorum
gözümün durumu onlarca muallakmışta travmaya bağlı değilde öncedende böyke olma ihtimali varmış sizce bu yüzde bedensel özrümün karşılığı mıdır

ayrıca iş yerindende şikayetçi olmuştum davada 2.5 yıldır devam ediyor sizce bu oran devayı ne derece etkiler

ahmet isa

İş gücü kaybında sadece göze bu oran ve bundan yükseği çıkıyor. Kaldı ki diğer rahatsızlıklar da mevcut. Avukatınız vasıtası ile bu orana bulunduğunuz ilin İl Sağlık Müdürlüğüne yapılacak başvuru ile itiraz edin. Oran çok saçma.

ağbi yaptığınız aydınlatma için çok teşekkür ederim .bu değerlendirmenizi avukat ile paylaşacağım peki sürekli iş göremezlik gelirimi bağlayan sgk kurumuna itiraz da bulunayım mı öneriniz nedir şimdi den çok teşekürler

Dedigim gibi itiraz kuruma değil bağlı bulundugunuz il sağlık mudurlugune yapilir

Alper işbilen il sağlık müdürlüğüyle iş kazasının alakası yok. o farklı bir konu.
ahmet isa sgknın sitesindeki pdf belgesini okumanızı tavfsiye ederim.
http://www.sgk.gov.tr/yayinlar/12_maluliyet_mayis.pdf
Sayfa 12-13 de şöyle yazıyor.

21-İş kazası geçirdim, ancakhastalık/arızalarımda artma oldu neyapabilirim? Sürekli iş göremezlik geliriniz bağlandıktansonra, geçirdiğiniz iş kazası ile ilgili arazlarınızda artmaveya başka birinin sürekli bakımına muhtaç olduğunuzuileri sürerek gelirlerinizde değişiklik yapılmasınıisteyebilirsiniz. Bu durumda sosyal güvenlik il/merkezmüdürlüğünüze müracaatınız gerekir.

22- Kurum sağlık kurullarınca tespit edilensürekli iş göremezlik derecesine itiraznereye yapılır? İş kazası sonucu Kurum sağlık kurulunca tespitedilen sürekli iş göremezlik oranlarına yapılan itirazları Sosyal Sigorta Yüksek Sağlık Kurulu değerlendirir vekarara bağlar.

• Sigortalılar dosyalarının bir kez de YüksekSağlık Kurulunda incelenmesini bağlı bulundukları sosyalgüvenlik il/merkez müdürlüklerine bir dilekçe ile müracaatederek talep edebilirler.

Siz eğer itiraz ederseniz Yüksek sağlık kuruluna dosyanız gönderilir. Gözünüzün kazadan önce sağlam olduğunu kanıtlamanız gerekir. işe girerken aldığınız raporlarda göz sağlam verildiyse, o raporları kanıt göstererek itiraz edin. Hakkınızı sonuna kadar arayın ileride pişmanlık duymayın.

ağbiler ilginiz ve vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkürler iron un sorusuna ise yanıt vermem gerekirse adli tıpa ne göründüm nede gönderildim bahsi bile geçmedi şimdiye dek

Üst Alt