Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonrası parmak nakli olursa oran düşer mi?

rstmclk

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba ben bi iş kazasında sol elde 3 parmağını kaybettim suan benim %42 engelli heyet raporum var, arastirmalarima göre is gücü kaybı alinabiliyormus eğer ben is gücü kaybı alırsam normal heyet raporum iptal olur mu ve is gücü kaybının bana ne avantajı olur

Merhaba. İş gücü kaybı dediğiniz iş göremezlik ödeneği ise alabilirsiniz. Engelli raporuyla alakalı bir durum değil. İş göremezlik ödeneği için Sgk'dan meslek hastalıkları hastanesine sevk almalısınız.

Ewet is gorememezlik ödeneği ama suan da aynı yerde çalışıyorum calismamla alakali bi durum değil o zaman o alincak ödeneği devlet mi veriyo bana

Sgk iş kazası servisine başvurun. Sgk sizi hastaneye sevk edecek(aldıgın yuzde42 engelli raporunuzdur) sgk alacağınız oran yuzde 10 ve ustunde olursa sgk size iş göremezlik maaşı baglayacak. Bu maaşı alırken çalışabilirsiniz. Normal emekli oldugunuzda çok olanın tamamını az olanında yarısını almaya devam edeceksiniz. İhmal etmeden başvurun tavsiyem yuzde 42 engelli raporu dur kesinlikle etkilenmez sizin sgk alacağınız oran meslekte iş gucu kaybıdır

Çok tsk ederim bilgilendirme için basvuruyu hemen yapcam ne kadar sürer bu süreç açaba

Kaza tarihinizi bilmiyorum ama gecici iş göremezlik tarihi bittikten sonraki dönemi toplu olarak alırsınız surec biraz uzun sürebilir

Üst Alt