Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonrası raporda oran belirsizliği ve tazminat hakkı..?

hak009

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
öncelikle hepimize hayırlı ramazanlar.

20 ekim 2017de iş kazası geçirdim. fabrikada üstüme 5 metreden transpalet düştü. fabrika içinde izinsiz olarak demir blok yapıldı bu demir bloğa çıkmak için merdiven yok fortifin tepesinde çıkılıyor . beni oraya ustabaşı oturttu çalıştırdı. iş kanununda fortif altında işçi çalıştırılamazmış. kazayı kolluk birimine bildirmediler. sgkya mersivenden düştü diye rapor vermişler . bende toparlandıktan sonra kolluk birimine ifade verdim mecburem yalanlarini düzelttiler.
1 hafta hastanede yattım. kaburgalarım da 6 kırık 2 çatlak var belimde kemikte çatlak var akciğerde 3 cm yırtık vardı halada devam ediyor ağrılarım.

devlet hastanesi yüzde 40 rapor verdi. ancak sgk beni hasekiye sevk etti ve burası raporu 0 versi.

bu durum nasıl oluyor? iş yeriyle şikayetten dolayı ters düştüm kıdem tazminatımıda vermiyorlar bu çarşamba mahkemem var sizce nasıl ilerler durum ne yapmalıyım ? ne kadar sürer ve tazminatım ne olur acaba

yaş 47
tahminimce kaza kusur oranım 0
dev let hastane oranım yüzde 40
tazminat alabilirmiyim nasıl alırım güzel yorumlariniz için teşekkürker

maaş 1850 olarak yatıyordu vergi indirimi raporu daha gelmedi

Üst Alt