Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonrası raporu sevkle mi almalıyım?

EFuLiN

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar 1 ayda işyerinde geçirmiş olduğum Kalp krizi sonrasında(anju ve bypass oldum) Kayıtlara İŞ kazası olarak geçti... Jandarma tutanağını eve gelip evde tuttular. Sonrasında 4 ayda Jandarma beni aradı.. Savcılık Kararı ile KATİ HEKİM RAPORU aldırılmam istenmiş. Nihai karar bu çıkmış. Kati rapor ve sürekli işgöremezlik Raporu Ayrı Ayrı mı! Daha yeni Vergi indirimi içinde Hastaneden %40 Rapor aldım.
Sorum Şudur Ki: Ben Sürekli İşgöremezlik Raporu Müracatında Bulunacaktım Bu durumda Jandarma 'da Hastaneye Sevk edebiliyor galiba ki elimdeki Tutanakta yer almaktadır. Şimdi Sürekli İşgöremezlik Raporu Çıkartmak için, BİREYSEL Mİ YOKSA JANDARMA SEVKİ ile mi Çıkartayım. Bu konu hakkında bilgi sahibi arkadaşlara.. Teşekkürler..

@EFuLİN
Bu konuda şahsi bilgim yok ama size sadece fikir olarak tahminim kati rapor dediğiniz Askeri Hastaneden askerlik vazifelerini yapar yada yapamaz gibi bir ibare istenen tam teşekküllü askeri hastane heyet raporu olabilir.

iş Kazası Kusur Yüzdelik Oran Verilmemesi olur mu

Gecen sene işyerinde ; Geçirilen kalp krizi sonrasında anju ve bypass Amaliyat olunması durumunda. Müfettiş Tarafından İfadeye davet edilip, ifade verilmesinin Sonucunda, Müfettiş İş kazasından dolayı Kusur Oranını Vermeme gibi durum olabilir mi!
Yetkili kişiden Telofonla Bilgi aldım, Seninki Kalp Krizi Olduğu için Arkadaşlarla değerlendirdik , Ne işverene Nede Size Kusur Oranı Verilmedi dedi.
Nasıl oluyor, olur mu olmaz mı Tecrübeli Arkadaşlar Bilgilendirirmisiniz.. Yada herhangi bir yol izlemelimiyim... (Tüm Tutanaklarda iş Kazası Geçmektedir. hastane, işyeri gibi....)

Büyük geçmiş olsun evet müfettiş dogrusunu söylemiş sonucta kalp riskini ön görmek zor ve burada kusur aramak gerekmez.Sizin kalp krizi işyerinde oldugun için iş kazası sayılır lakin kusur çıkmaz kimseye kalp krizi ile ilgili
Size iş kaybı oranı çıkar ve büyük itimalle maaş baglanır sürekli iş görememezlik maaşı,Burada ince bir detay var iş kazası sayılır maaş baglanır,buna baglı emekli olabilir kıdem tazminatını alabilir lakin iş kazasına bağlı olarak tazminat davası açmanız ve kazanmanız zor gibi çünkü kusurlu olmadıgından kaynaklı lakin diğer tüm haklarınızı alırsınız diye tahmin ediyorum

EFuLiN

Nacizane tavsiyem iş başı yaptıktan sonra SSK Müdürlüğünde iş kazaları birimi var oraya bir danışın oradaki şef yada Müdürler bizlerden daha bilgili benimde başımdan iş kazası geçti ben iş başı yaptıktan sonra SSK Müdürlüğü iş kazaları birimine yanlışlıkla gittim bölümdeki şef bayan beni bilgilendirmişti. İnşallah çözüm bulursun ..

cumaliman

Teşekkür ederim.
Aynen Müfettiş de Sizin Söylediğiniz gibi dedi. Ön Görmek Zor.!
Evet Bana Is kaybı Oranı Çıktı, Ankaradan'da Onandı geldi.
Evet Sürekli Iş Göremezlik Maaşı Bağlandı..
Evet Çok şükür %40 Almış olduğum vergi indirimi oranından, istemem durumda istediğim zaman Emekli Olabiliyorum. (ssk ilk giriş 1995)
Dava Açma Aşamasında,Oranı beklerken, Kusur oranı çıkmayınca Tüm Planlarım Alt üstte oldu. Hani Mahkeme Olsa, Mahkeme Tekrardan Bilirkişi Atayip , Heyetle işyerine gidip Tekrardan Kusur oranı belirlenmesi ni Talep etsem, O heyet de Kusur oranı Vermeme durumu olur mu. Yoksa Is Avukatta mi biter!
adulger
Teşekkür ederim..
Tüm işlemleri aynen dediğiniz gibi yaptım ssk kurumdan Bilgi alarak hallettim.. Müfettişin Kusur Oranı Vermeme sini Anlamadım..

Kolumdan iş kazası geçirdim 7 ton mermer düştü koluma 4 yıldır mahkemeliğiz üniversiteye sevk etti mahkeme bu doğrultuda sgk %9.2 rapor verdi sizce nekadar tazminat çıkar arkadaşlar..

Orhanikra

Öncelikle geçmiş olsun , tazminat olayı alınan rapor, yaşınız , aylık ücretiniz ve kusur oranı ile hesaplanmaktadır. Bu bilgileri verirseniz tazminatınız hesaplanır.

Üst Alt