Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonrası SGK oran vermedi! Ne yapmalıyım?

Macir

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
İskazindan diz kıkırdak parçalandı heyete başvurdum doktor %8 - 10 gibi bişey demisti sgk sonucu %0 bu nedemek saglam saglam mıyım yani ağrı yapıyor takılma var diz üstü oturunca ağrıyor takılıyor

çok geçmiş olsun kardesım bu zamanda emeklı olabılmek ıcın olmek gerekıyor galıba

Macir Bende iş kazası geçirdim. sana şunu söyleyebilirim. ağlamayana rapor verilmiyor. Geçtiğimiz aylarda devlet hastanesinden 2 ayrı rapor çıkartmam gerekti. 2 sindede oraanları birbirinden farklı raporlar verildi. 2 cisinin oranı daha düşüktü. ötv için çıkartmıştım. oran önemli değildi üstüne düşmedim. rapor çıkartanları gözlemledim. çoğu insan rapor çıkartmak için doktorlara yalan beyanlarda bulunuyor. Haksız yere rapor çıkartıyorlar.
Sağlık kurulu koridorlarında konuşmalara şahit oldum. sağlam bir insana yanındaki vatandaş nasıl rapor alırsın diye dersler veriyordu. kendisi yalan beyanlar ile rapor almış arkadaşını getirmiş onada rapor alma derdindeydi. tebessüm ettim. nice buna benzer olaya şahit oldum. Rapor sistemine güvenim sarsıldı.

Konumuza dönelim. iş kazalarında rapor çıkarırken çalışma gücünü etkileyecek kalıcı hasar varmı ona bakıyorlar. Sen sağlam sağlam yürürsen doktor sana 0 da verir Eksi puanda verir. Al bir baston toparlayarak git kaç puan verecekler bak bakalım. Sağlam insanlara yüksek oran veriyorlar, hak edenlere düşük oran veriyorlar. Buda tehammül sınırlarımızı aşıyor. hak eden hak ettiği oranı alamıyor maalesef.

Rapor oranları doktorların insafına bırakılmış. şu örneği verebilirim. aynı doktora birkaç ay arayla rapor için gittim. Aynı doktor ilkin %20 oran verdi sonraki gidişimde %10 oran verdi. Doktora hayırdır iyleştim de farkında değilmiyim dedim. önceki raporumun Fotofarafını çekmiştim gösterdim. doktor biraz mahçup şekilde oranı düzeltti. çünkü kendi el yazısıyla kendi imzasıyla elimde kanıt vardı. Anlıyacağın bu oran sistemi saçmalık.

haklısın kardeşim ben iş kazası gecırdım ıkı parmagım felc kaldı sureklı iş gormemezlık odenegıne basvurdum yuzde 10 verirlermi diye dusunuyorum ama şu sekıl dusunsek benım ıs gucum kaybım bana gore yuzde 80 lerde eelımı kullanamıyorum ama gelde anlat yazık gunah gercekten

Üst Alt