Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonrası sürekli iş göremezlik geliri ne kadar sürede bağlanır?

GeneralCevdet

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
Arkadaslar surecte mufettis ile gorusme surecinden sonra yaklasik 2 ay gecti hala bir gelisme kaydedilmedi. Bu surec ne kadar surer yada yapmam gereken bir sey varmi? Yardimci olursaniz sevinirim...

GeneralCevdet

Cevdet bey bu süreçler uzun sürüyor. şöyle diyelim siz sgk'ya sürekli işgöremezlik için başvuru yaptıktan sonra süreç 1 yıl ile 1,5 yıl arsında bitiyor.

ben 2013 yılı eylül ayında başvuru yaptım 2014 yılı kasım ayında ilk maaşımı aldım. Bu arada bu süreç zarfında sizin yapabileceğiniz birşey olduğunu düşünmüyorum. ben bu süreçte telefonla felan çok aradım ama dosyanın nerelerde olduğundan öte başka birşey öğrenemedim.

Oncelikle tesekkurler Huseyin bey benimde ilk basvurum Ekim 2016 haklisiniz tek yapabildigim buradaki arkadaslardan bilgi almak. Sanirim beklemekten baska bir caremiz yok.

Subat 2016 da is kazasi gecirdim Eylul 2016 tarihine kadar gecici is goremezlik maasi aldim Ekim itibari ile raporum bitti. Sgk ya basvurdum. Raporlar sonucu Agustos 2017 de mufettis ile gorustum hala bir gelisme olmadigindan dolayi sordum. Surekli is goremezlik maasi bu sartlarda Ekim 2016 tarihinden itibaren mi hesaplanir Huseyin bey? Tekrar tesekkur ederim.

Üst Alt