Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonrası sürekli iş göremezlik geliri tazminatımda mı düşecek?

Benabc

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar merhabalar

Ben devlet memuruyum ve göreve giderken resmi araçla trafik kazası geçirdim, kaza is kazasi olarak kayıtlara geçti ve karşı araca %100 kusur verildi ve belli miktar tazminat karsinin sigortasindan avukat aracılığıyla aldım. Meslekte kazanma gücü kaybim %25 olarak belirlendi sürekli iş gormezlik ödeneğine başvuru yapacağım ama avukatım is gormezlik ödeneğinin toplam miktarının bir kısmı karşı tarafın sigorta şirketinden SGK tarafından alacağını, yani rücu ettirelecegini söylüyor.

Aynı zamanda tazminat da aldigim için 6 7 yıl sonra aynı kaza için iki ödeme yaptığı gerekcesiyle (hem tarafıma tazminat, hem sürekli iş gorememezlik ödeneği için SGK ya odeme) tarafıma sigorta şirketi dava açarak bu parayı benden alacağını avukatım söyledi böyle bir şey söz konusu olur mu ? Sizce surekli is gorememezlik odenegi icin basvuru yapmali miyim?

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

siz başvurunuzu yapın.
sgk size ödediği paranın bir kısmını sigorta şirketinden ister. onlar da sgkya verdikleri parayı sizden ister.

sonrasında iki ihtimal var
1- Eğer sigorta şirketinden, dava açmadan sadece şirkete başvurarak para almışsanız;
o zaman da siz onlara, siz bana zaten eksik ödemiştiniz, benim sizden daha çok alacağım var dersiniz. ödemezsiniz hatta üstüne para bile alabilirsiniz. ya da çok az ödersiniz

2-Eğer sigorta şirketine dava açarak yargılama sürecinin sonunda para almışsanız,
bu durumda, parayı ödemek zorundasınız ama sgkdan alacağınız para sigorta şirketine ödeyeceğiniz paradan daha az olur. yani gene siz karda olursunuz.

o yüzden sgkya başvurup paranızı alın.

Üst Alt