Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonrası tazminatı alıp işten ayrılma prosedürü..?

Konular
18
Reaksiyonlar
0
eşim 2014 6. ayıda iş kazası geçirdi özel bi şirkette baş parmaklar hariç 8 parmagını kaybetti.şu an mahkeme aşamasındayız..geçiçi iş göremez raporu bu ay sonlacak.psikoloji tedavimiz hala devam ediyor ve edecek..psikolojimiz iyi olmadıgı için işi birakmak istiyor .3buçuk yıllk çalışmşlıgı var ve tazminatını alabilmek için sözle mi veya noter aracılıgıyla iş akdinin fesinimi istemelimiyim ..

bilgisi olan arkadaşlardan cevam istiyorum mümkünse..

selamlar

ferhan akkuş

Doktordan çalışamaz raporu alıp ona istinaden işten çıkış isteyebilirsiniz. O zaman kıdem tazminatını da alabilirsiniz...

OturanBoğa işveren çalışamaz raporu getirmen gerekiyor dedi bu rapor psikiyatri doktorumu verecek .tedavimiz hala devam ediyor.plastik cerrahi doktorumuz iş bası vermişti raporu kpattmıştı..ayrıca bu raporun adı durum bildirir raporumu çalışamayacagına dair acil cevap verirseniz sevinirim teşekkürler

kardeş işten çıkış almayın raporunuza devam edin plastik çerrahi raporu kapattıysa psikiyartriye devam edin sgk ya olayı bildirin şürekli iş göremezlik oranını isteyin asla işverene raporu vermeyin işverenim istedigi raporu almayın vermeyin yani iş aktinizi fesh etmeyin kendi istedinizle iş veren sizi kendi çıkarsın mahkemede her hakkınızı alırsınız işten çıkış alısanız işveren mahkemede kendi çıkmışdır der hiç bir hak alamazsınız sizin işiniz iş kazası olmuşşa bundan sonra sgk la iş verene asla güvenmeyin benden size tavsiye rapor oranı belli olmadan işinizden ayrılmayın iş verene inanmayın yıllar geçtikçe sizi istemezler ben kendimden biliyorum bende iş kazası gecirdim bende hastalandım sonra ortada kaldım hiç bir hakda alamadım işten çıkş almayın beni dinleyin pişman olmazsınız iş verene rapor götürüpde işinizden olmayın tazminat hakkınızıda kaybedersiniz iş verenede inanmayın tedavi yardım falan sgkda sid oranı isteyin iş kazası maaşınızı isteyin bu hakkınızdan asla vazgeçmeyin iş verene kanmayın hatta psikiyartriden rapor alıp uygun işte çalışabilir iyileşene kadarda raporlu kalabilir gerçi bu raporların süresi var gerçi sgk sorar ozaman sizde kazadan sonra hastalandı dersiniz işten çıkmayı düşünmeyin derim ben kendimden biliyorum ben aynı sizin olay benim başımdan geçti benim bilmedigim tek nokta iş kzası aylıgıydı bende iş verene rapor göturdum işten ayrıldım mahkemede kendi istegiyle rapor almıştır dediler hiç bir hak almadım ondan biliyorum siz kendinize iş kazası aylıgı baglatmaya bakın ondan sonra koz sizinelinizde olacak inanın iş verene pror göturup çıkışınızı almayın derim ben

kardeş benim her hastenede raporum olmasına ragmen sadece bir şefer iş veren rapor istedi diye kendim rapor alıp verdim her hakkımı kaybettim asla iş verene inanmayın benim demek istedigim siz kendiniz rapor alıp vermeyin olay iş kazası oldugu için sgk ya muracacat edip öyle rapor alın şizin iş verenle işiniz bitmiştir iyileşene kadar sgk size bakaçak iyeleşmezsenizde sgk size iş kazası aylıgı baglıyacak yok ben bunları yapmam işverenin dedigini yaparsanızda kendiniz bilirsiniz sonra benim gibi kafayı duvara vurursunuz benim demek istedigim siz kendiniz rapor alıpda çıkış almayın sgk rapora gönderipde çalışamaz derse ozaman işten çıkarsınız siz kendiniz rapor alıp çıkmayın derim ben iş verene inanmayın iş veren kendimi kurtarmaya bakıyor sizin sekiz parmagınızkopmuş psşkolojiniz bozulmui her turlu hak alırsınız sizkendiniz rapor alıp çıkmayın bu hatayı yapmayın

magdur olan eşim arkadasım.plast.cer.raporumuz 22 aydan sonra bitti iş başı aldık.psikoloji tedavimiz devam ediyorama eşimin psikolojisi bozuk oldugu için iş yerine girmeyi deil kapısının önünden geçemiyor.biz tazminatlı çıkşını istedik iş veren kabul eti psiklojisi bozuk oldugundan dolayı çalışamaz raporu getirin dedi.bizim işgöremez oranımız ankaradan %31 geldldi engel oranımız %59 davamız devam ediyor ..eşim çalışamıca durumda..avukatımız eger vermezse kıdemi için 20 bin tl lik ayrı dava açarım dedi.karşı taraf çalışmış oldug dönemin kıdem ihbar yıllık işzin paralarını verecek iş akdini fes edecek..onun için psikiyatriden o iş yerinde çalışamaz raporu istiyor knu bu arkadaş ..bizde bir an evvel ilişkiyi kesmek istiyoruz.. tazminat ve ceza mahk..sürsün .onlarla muhatap olmayalım diyoruz..

tamam kardeş bende aynı durumdaydım bende çalışmak istemedim onların dedigini yapmayın derim ben sizin işiniz sigortayla psikolji bozuk diyorsun doktoruna israrla kazadan sonra ortayaçıkmıştır deyin o size yardımçı olacak ben size bugunden bahsetmiyorum psikolji kalıcı olursa iş göremez dereceniz yukselecektir yani ileredideki seneler bahsediyorum iş kazası davalarında siz yuzde yuz tazminat alırsınız ben kendenmden biliyorum banada tazminat verdiler çünkü ben rapor getirdim psikolojiden çıkış aldım ondan sonra hiç bir hak alamadım

sgk ya muracat edin iş kazası geçirdi deyin rahatsızlıklarınızı söyleyin psikolojisi bozuk diyin sgkdan raporlarınızı alın kardeşim psikiyartri size istirahat raporu verecektir benim düştügüm hataya düşmeyin siz kendiniz rapor almayın

kardeş aynı durum benimki gibi bende kapsından dahi girmek istemiyordum hatta ben psikiyartriden raporum bittimi iş başı verip yarım saat sonra tekrar hastaneye gidiyordum sgk yuzdesi az bana göre iş verenle hiç ugraşmayın siz psikiyartriden tedavinize devam edin iş kazası aylıgınızı baglanması için muracat edinmaluluyetiniz kadar yuksek olusa tazminatınız da yukselecektir inanın bana pişman olmayaksınız

tamam kardeş ben anladım sizi psikiyartri hastası olmuş eşiniz travma sonuçu aynı benim olay iş veren kendini kurtarmaya bakıyor inammayın hem psikiyartri sizin istediginiz raporu vermez psikiyartri çalışamaz raporu vermek için tedavi bir muddet devam etmesi lazım tedavi devam ederken sgk ya da bildirin kaza geçirdi psikolojisi bozuldu diyin ondan sonra sizin istediginiz raporu verebilirler iş verene inanmayın mahkemede sürsün siz haklı çıkacaksınız iş verenle muhatap olmayın işinizi sgk la yapın size hastalıgınız boyunca sgk bakacak ondon sonra iş verene rucu edecek hastalıgınız kesinleşmeden çıkış almayın

kardeş psikiyartri doktoruna durumu anlatırsınız size rapor verebilir onun süresi var hem psikiyartri çalışamaz raporu bir görmede vermez sürekli kontrol koyar şimdi olmasada ileride başınız agrır sgk gönderirse daha saglam olur inanın bana işinizi hemen bırakmayın sgk gönderse bile oda kontrol koyuyor mutlaka iş kazası ibareli olması lazım siz iş verenle muhatap olmayın sizin yapaçagınız iş bu aşamada sgk ya dilekçe verin iş kazası geçirdigi zaten belli psikoljisin bozuldugunu bildirin çalışacak durumu olmadıgını söyleyin sgk oran için sizi göndersin gene söyluyorum iş verene asla rapor vermeyin ve muhatapda olmayın

sorunuz olursa çevaplarım hemen psikoljim bozuk diye işinizden olmayın bende sizin dediginiz raporların hepsini aldım ama tazminat alamadım hatta şimdi 100/80 raporum var ama psikolji bozuk diye iş kazası bagı yok dendi

Üst Alt