Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonrası Yargıtay süreci ne kadar sürer? Tazminat nasıl hesaplanır?

Konular
9
Reaksiyonlar
0
n)
Arkadaşlar ben 2010 6. ayında bi iş kazasi gecirdim ve 2011 de mahkeme surecim başladi.bu surecte surekli iş gorememezlik geliride 2012 de baglandi.uzun mahkeme surecinde adli tipa gondermeler derken benm mahkemem 9 06 2015 te bitti ve 2 ay sonra yargitaya temyize gıtmiş.sizden ogrenmek istedgm faiz hesaplamasi nasil oluyor,maddi 33 manevi 30 olarak hukmetti mahkeme...rapor oranim %16,5

Birde bu yargitayda düşürülme filan oluyormuş..1 yıldan önce sonuclanmaz diyo avukatim. Saygilar

Merhaba
Meslek neydi ve kaza anında aldığınız maaş ne kadar dı

Agir sanayide calisiyordum 2010 da maaşim,agir sanayide kanunen asgari ucret verilmediginden onun cok az bi ustuydu. O zaman sanirim 700 tl civariydi cevabin icin tsler...

Yıllık %9 üzerinden faiz hesaplanıyor
Benimde %17 özür oranım dava devam ediyor kaza tarihinde 1400 civarı alıyordum sanırım 100 bine yakın alırım

Sizin kaza tarihiniz neydi kardeşim 1400 iyiymiş benim 2010 da 650 700 civariydi
..sizin yerel mahkemede sonuc belli oldumu yargitay surecin varsa ne kadar oldu..6 ayda biter filan diyorlar..

Merhaba;
2006 da oldu lakin ben davayı 2014 de açtım henüz dava süreci devam ediyor daha uzun sürer sanırım

sizin maluliyetiniz nedir

Senin daha cok yolun var kardeşim Allah kolayligini versin cok uzun bi surec..benim sag elde 4. 5. parmaklari kaybettim..siz ilk önce surekli işgoremezlik maaşinin baglanmasi öncelik olacak..

aynen 1,5---2 yılda biter diyor avukat ama bakalım
İş göremezlik ne kadar bağlandı?

Sevgili kardeşim oranlarimiz ayni benimde onaltibuçuk benim işgoremezlik maaşi 2012 de baglandi ve baglanmadan bi iki ay öncede erken emekli oldum..emekli olunca az olan maaşin yarisini veriyo sgk..o zaman 80 di şimdi 105 yani yarisi..sizinde tahminen 230 250 civari olur tahminim..

Sgk ya işgöremezlik için dilekce verdigin andan sonra surec işlemeye başliyor kaza tarihinden itibaren alırsin yalniz seninkide benimki gibi olabilir dava devam ederken benin işgoremezlik maasi baglandi ama geriye dönuk olay tarihinden itibaren iki yillik toplu para almam gerekirken hic alamadim cunku tazminat davasi devam ederken sgk o mahkemenin bitmesini bekliyo..avukatin daha iyisini bilir...sgk isverene dava aciyo rûcu filan yani kardeşim cok uzun ve meşşakkatli bi surec...

sa arkadaslar 2008 iş kazası gecirdim 2014 dava sonuclandı 130bin kazandım 650lıra aylık alıyordum iş yerınde %10 kusur oranı var %30 malulıyet var bıde avukat saglam tutun benım gıbı hata yapmayın kolay gelsın

Safran kardesim senin yargitay ne kadar surdu tam olarak bilgi verirmisin

Sa arkadaşlar ben iş kazası geçirdim leğen kemiği 3yerden kırıldı kalın bağırsaklar delindi ameliyat oldum işyeri tazminatta sıkıntı çıkardı mahkemeler nekadar sürer yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür maluliyet oranı yüzde 74 cıktı

Üst Alt