Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonucu 1 günlük sigortam ve istenilen evraklarla emekli olabilirmişim..?

palolu

Yeni Üye
Konular
8
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar şöyle bir sorum yardımlarınızı bekliyorum

22/7/2010 tarihinde sigorta girişim yapıldı ve işe başladım. yani 1 günlük sigortam var. ertesi gün. 23/7/2010 tarihinde yüksekten düşerek iş kazası geçirdim. kaza sonucu bacagım belim kalçam ve omuzum kırıldı. 3 defa ameliyat oldum.

dotorların koydugu tanı şöyle: beyin cerrahisi: L1 vertebra kırıgı +ortopedi: sag femur parçalı kırık.
belimde ve bacagıma platinler takıldı ve doktorlar ömür boyu takılı kalacagını söylediler.

bu bu rahatsızlıktan dolayı 23/7/2010 tarihinden 3/8/2011 tarihine kadar istirahat raporu alıyordum. adana devlet hastanesi 12 aydan fazla rapor verme yetkisi olmadıgını söylediler. ve dün işbaşı raporu verdiler. raporuma "agır iş yapması sakıncalıdır" diye de yazdılar.
çalışmayı bir kenara bırakın hala yürümekte bile zorluk çekiyorum. adanada ssk kurumunda çalışan memur (istirahat rapor parasını yatıran) kişi hastaneden epikriz raporu getirmemi ve bir dilekçe yazmamı istedi. bunla seni iş kazası sonucu malulen emekli olabilecegimi söyledi.
1 günlük sigortayla imkansız oldugunu söylememe ragmen 1 gün sigortayla bir yıl boyunca aylık ortalama 500 lira maaş alıyorsan vucudunda (yüzde 10 ) iş kaybı olmuşsa. ve kurum bunu araştırır. (sürekli iş göremezlik maaşı alırsın dedi).
benden istenen epikriz raporu ve gerekli evrakları adana ssk kurumuna verdim. sonucunu bekliyorum

şimdi bu dogru mu yani böyle birşeyin olması söz konusu olabilir mi?

kardeşim sanada geçmiş olsun lütfen bana yardımcı olun sigorta konusunda hiç bilgim yok. ne yapmam lazım nerelere başvurmam lazım 4 tane çocugum var istirahat raporundan aldıgım parayla geçimimi saglıyordum şimdi ondanda oldum. işveren kişi benim işime son verebilir. sigortam kesilmeden yol gösterin bana. mesajından anladığım kadarı ile önce vergi indirimi raporu almam gerektiğini yazmışsın bu rapor için nereye önce nereye başvurmam lazım

Bahsi geçen şey "emeklilik" olarak geçse de, tam adı Sürekli İş Göremezlik Geliri'dir. İş kazası sonucu çalışma gücünü %10 ve üzeri kaybeden kişilere -tıpkı emeklilik misali- bağlanır bu gelir.
Kişiye hem yaşam boyu gelir bağlanır (vefatı halinde geride kalan hak sahiplerine devrolunur), hem de kendisi ve bakmakla yükümlü olduğu kişilere yaşam boyu sağlık güvencesi sağlar.

İş kazası tespiti için işyerinizin bağlı olduğu sigorta müdürlüğüne başvuru yapılması lazım. Oradan bir görevli gelip iş kazasını tespit edecek... Süreç sonunda çalışma gücü kaybı oranı tespit edilecek ve gelirin bağlanıp bağlanmayacağına karar verilecek.
İş kazası sonrasında hastanede iş kazası raporu tutuldu mu? O süreçte tedavi epikrizleri ve raporlar çok işinize yarar...

Not: Bu geliri elde etmeniz ayrıca emekli olmanıza mani değil. Zamanı geldiğinde emekli de olabilirsiniz. Öylesi bir durumda aylıklardan fazla olanının tamamını, az olanın yarısını alırsınız...

yardımlarınız içi,n allah razı olsun
25 lira,35 kuruş bir günlük primim var. sonrasında zaten yazmıştım iş kazası geçirdim. 25,35x30=760.50 maaşım oluyor. bide sürekli işgöremezlik aylıgı baglanırsa maaşımın yüzde 70 i veriliyormuş. doktorların verecegi iş gücü kaybı yüzdeligine göre
biraz araştırma yaptım vardıgım sonuç şöyle: 760 tl maaşım yüzde 70'i = 532 tl doktorların verdigi iş gücü kaybı.yüzde 50 olursa . 532 tl nin yüzde 50'si 266 lira maaş bağlanacak. acaba yaptığı hesaplama dogrumu arkadaşlar.

Sürekli iş göremezlik gelirinin hesaplanması
Gelir sigortalının;
Tam iş göremezliği halinde; Günlük kazanç x 30 x % 70 veya kısaca GK x 21,

Kısmi iş göremezliği halinde ise; Günlük kazanç x 30 x % 70 x SİD (sürekli iş göremezlik derecesi) veya kısaca GK x 21 x SİD,

formüllerine göre hesaplanacaktır.

Sigortalının başkasının bakımına muhtaç olması durumunda % 70 olan gelir bağlama oranı % 100 olarak dikkate alınacak ve Gelir = GK x 30 x SİD formülüne göre hesaplanacaktır.

Başka birinin sürekli bakımına muhtaç olan sigortalılara bağlanacak gelirler, prime esas kazanç alt sınırının aylık tutarının % 85’inden az olmayacaktır.
Alt Sınır Geliri = Asgari Aylık Kazanç x 85/100 formülüyle hesaplanır. Yıllar itibariyle gelir hesabına esas alt sınırları gösterir tabloya Genelge ekinde (Ek-1) yer verilmiştir.

Ek-1
SÜREKLİ İŞ GÖREMEZLİK DERECESİ % 85' in ÜZERİNDE OLANLAR İÇİN SÜREKLİ İŞ GÖREMEZLİK GELİRİ HESABINA ESAS ALT SINIRLARI GÖSTERİR TABLO
2008 Yılı
I. Dönem 20,28 x 30 x 0,85 = 517,14 TL
II. Dönem 21,29 x 30 x 0,85 = 542, 895 TL

2009 Yılı
I. Dönem 22,20 x 30 x 0,85 = 566,10 TL
II. Dönem 23,10 x 30 x 0,85 = 589,05 TL

2010 Yılı
I. Dönem 24,30 x 30 x 0,85 = 619,65 TL
II. Dönem 25,35 x 30 x 0, 85 = 646,43 TL

2011 Yılı
I. Dönem 26,55 x 30 x 0,85 = 677,25 TL
II. Dönem 27,90 x 30 x 0,85 = 711,45 TL

prosedür gerçekten çok ağır işliyor
şöyle bir yazı elime ulaştı
ç.ü.t.f. balcalı hastanesine
xxxxxxxxxxxxxx sigorta sicil no lu Rxxxxxxxx Kxxxxxx 23,07,2010 tarihinde geçirdiği iş kazası ile ilgili kocatepe sağlık sosyal merkezinden alınan 22,08,2013 tarih 16596 sayılı talimat yazısı örneği yazımız ekinde gönderilmiş olup
sigortalının yapılacak olan muayenesinde yapılacak olan masraflar kurumumuzca karşılanacaktır

1- noroloji,FTR,NRŞ kliniklerinde muayenesi ile 23,07,2010 tarihli iş kazası sonucu kalan sekel bulguları, bilateral alt ekstremite kas gülerini FAS VE FRANKEL e göre evresini ambulasyonunun nasıl sağladığını, norolojik defisit mevcut ise yorumu ile birlikte EMG,sini yükseklik kaybı var ise oranı ( 1/2 1/3 ) gibi sağ kalça E.H.A larını her yöne aktif pasif olarak nötral sıfıra göre belirtir ayrıntılı sağlık kurulu raporunun ve dayanağı tıbbi belgelerin
2- iki yönlü lumbosacral grafilerin çekilerek müdürlüğümüze gönderilmesini arz ederim.

şimdi burda nedemek istemişler b alcalı üniversite hastanesine gitmem gerektigini biliyorum burda yazılanlara göre ne gibi tetkikler istenmiş
örnegin :fas ve frankel, e.h.a, e.m.g, bilateral alt ekstremite, lumbosacral grafi, norolojik defisit

allah herkezin yardımcısı olsun 2 sene önce bu konuyu açtığım zaman gibi ağrılarım hala devam ediyor sağ bacagımımı hissetmiyorum hala eğilip kalkmakta zorlanıyorum
bacagımdaki his kaybı yüzünden araba kullanamıyorum

ayrıca sgk müffetişinin raporuna göre %50 işyeri %20 müteahhit %30 ben suçluyum

L1 vertebra kırığı sağ bacakta femur kırığı olan platinler hala takılı % de kaç işgücü kaybı oran verilir bilen varmı

Bu tıbbi terimleri dert etmeyin siz. Hastaneye gittiğinizde birkaç tetkikle bunlara dair sonuç alınır ve SGK'ya gönderilir. İnşallah bir an önce güzel bir sonuç çıkar...

slm allah yardımcınz olsun benimde aynı sizin gibi işlemlerim devamediyor sizin süreç nasıl işledi sonuçlandımı hayırlısıyla maaş bağlandımı

imQ;

ALLAH cümlemizin yardımcısı olsun. ilk konuyu açmamdan 3 veya 4 gün sonra sgk kurumuna sürekli iş göremezlik raporu için dilekçe verdim. sgk dosyamı hazırladı epikriz raporu istedi hastaneden. vizite kağıdı istemişti yanlış hatırlamıyorsam.
dosyamı önce sgk kurumu kontrol memurluğu yani müffettişe devretti olay arastırıldı iş kazası olduğuna kanaaat getirildi. sadece bu süreç yani sgk kontrol memurunun raporu hazırlaması 1.5 yıl sürdü. kontrol memurluğu
iş yerimi yüzde 50 . müteahtiti yüzde 20 . beni ise yüzde 30 kusurlu .görmüş tek alabildiğim bilgi bu.
bu aşamadan sonra müffettişin hazırladığı raporla beraber tutanaklar epikriz raporu işte ne bilim gerekli evraklar merkez ankara sgk kurumuna gitti. gelen sonuç. ise bir üstteki mesajda belirttim zaten
balcalı üniversite hastanesine sevk orada muayenelerimi oldum fizik tedavi, noroloji ve beyin cerrahisinde. yapılan tetkikler. MR, EMG, TOMOGRAFİ, ve normal grafiler çekildi . bakalım sonuç ne çıkacak balcalı hastanesinde.

benim anlamadığım ortepedi bölümünde muayene olmadım bacağım hakkında bi işlemde yapılmadı grafi bile çekilmedi.
avatar resminde olan platinin aynısı bacağımda var. orda sekiz vida var benim bacağımdaki plarinde ise vida sayısı 10 adet

MR sonucu: L1 vertebrada kompresyon fraktürü ve T12,L2 vertebralarda metalik fiksatörler. orta alt torakal vertebralarda dejeneratif değişiklikler.
EMG sonucu:Bilateral L4-5 myotomlarından innerve olan kaslarda suspct derecede kronik nörojenik tutuluş bulguları saptanmıştır.

bu sonuçlar nedir bi bilen yokmu. allah rızası için tanıdığınız bi doktor yada danışabileceğiniz biri yokmu bu sonuçların ne olduğunu açıklasın

bide bugünkü rapor sonucu almaya gittiğimde doktor

vizüel UP (VEP) testi istedi bide not almış parantez içinde.

aynen bu şekilde (hastada simulatif davranışlar mevcuttur test esnasında dikkat edilmesi önerilir)

allah belasını versin inşallah o doktorun (simulatif davranış) demek yalandan hasta taklidi yapmak demekmiş.
dilerim allahtan şu ana kadar çektiğim acıyı ve halada çekmiş olduğum acı onun başına gelir inşallah....

tetkikler

[FONT=verdana]1. vizüel UP (vep): sonucu: sağ gözün PR uyarımı ile, P100 dalga komponenti latansı gecikmiş vede sola göre yüzde 50 oranında amplitude düşmesi gösteren VEP yanıtı saptandı. sol gözün PR uyarımı ile, P100 komponet latansı normal üst limit sınırında olan VEP yanıtı saptandı[/FONT]
[FONT=verdana]2. EMG: sonuç: Bilateral L4-5 myotomlarından innerve olan kaslarda suspct derecede kronik norojenik tutuluş bulguları saptanmıştır.[/FONT]
[FONT=verdana]3. radyoloji raporu konsültasyon: sonuç hastanın departmanımızda yapılan lomber vertebra grafilerinde L1 ve L3 vertebralarda posteriordan yerleştirilmiş transpedinküler vidalara ait posterion stabilizatöre metalik dansiteler mevcuttur. l2 vertebrada çökme fraktürü mevcut olup L2 vertebra korpus posterioru yaklaşık 36 mm ölçülmüştür. Santrali yaklaşık 17 mm ölçülmüştür yaklaşık yüzde 50-60 oranında yükseklik kaybı mevcuttur.[/FONT]
[FONT=verdana]4. MR : sonuç: Postop değişiklikler. L1 vertebrada kronik kompresyona sekonder yükseklik kaybı.[/FONT]
[FONT=verdana]5. torokal ve lomber vertebra BT inceleme: sonuç: L1 vertebrada kompresyon fraktürü ve T12,L2 vertebralarda metalik fiksatörler. orta alt torokal vertebralarda dejeneratif değişiklikler. [/FONT]

sürekli iş görmezlik raporu müraacatın sonucu
bugün itibarı ile adana sgk kurumuna gittim. ankara rapor oranımı yüzde 48 olarak belirlemiş.
daha öncede yazmıştım zaten sadece bir günlük sigortam var.
sigortam asgari ücretten 22.07.2010 tarihinde yatan ( 25.tl 35 kuruş ) başkada primim yok günüm yok.
bakalım adresime evrak gelecekmiş ne kadar aylık bağlanacağı toplam birikmiş paranın bilgisi herşey orda yazıyormuş.
gelen bilgiyi burada paylaşacam.

Palulu gecmis olsun suan saglik durumun nasil belde agri varmi .bende 7ay once insaatta is kazasi sonucu iki ayagimda parcali femur kiriklari belde L3 vertage kirigi oldu.ayaklarimdan 4 defa ameliyat oldum beldeki kirik riskli yerde oldugu icin ameliyat olmadi çelik korse taktim su an Allaha sukur durumum iyi deyneklerle agir agir geziyorum acaba bana yuzde kac oran verirler palulu benim durumum seninle hemen ayni yardimci olsan sevinirim

geçmiş olsun mahmut kardeşim. bende kalıpçı ve soğuk demirci ustasıyım. aramızdaki tek fark bende L1 sizde L3 kırığı femur aynı şekil kırık resimde görünen platin ve vidalar hala ayağımda çıkarılmadı belimdeki agrılar hala devam ediyor haraket sıkıntım var rahat eğilip kalkamıyorum işin kötüsü kireçlenme başladı. münkün olduğunca egzersiz yapmaya çalış canın yanacak ama yansın kireçlenme olmasın en azından.
ortalama aynı yüzdelik oran verilir diye tahmin ediyorum.

bilgisi olan arkadaşlardan rica ediyorum çalışmaya başladığım işyerinde günlük 60 tl den işe başlamıştım. yanı aylık 1800 tl ye tekabül ediyor. sgk girişimi asgari ücretten yapmışlar. bu durumda bağlanacak sürekli iş görmezlik maaşı ve alacağım toplu para düşük olacak. buna nasıl ve kime itirazda bulunurum. bu ücrette çalıştığımı belgeleyemem ama 3 kişi şahidim var bu ücretten işe başladığıma ve çalıştığıma.

Palolu isvereni mahkemeye verdinmi.eger verdiysen avukatin itirazda bulunsun gercek maasin ortaya cikacaktir bu nasil ortaya cikar dersen ya sahitleri dinler yada esnaf ve sanatkarlar odasina danisirlar .bende ayni sorunu yasiyorum ben insaatta kalip kalfasiydim yani ustabasiydim.gunluk kazanc 150 ila 200tl arasiydi.isveren asgari ucretten yatirmis.benim mahkemenin ilk durusmasi bir ay sonra ben mucadelemi sonuna kadar verecegim palulu simdi sana yuzde 48 oran vermisler sana asgari ucretten baglanacak maas 381tl oysa bugun bir kalip ustasi veya soguk demir ustasi enaz 95lira gunluk kazanc aliyor 95 liralik kazancinla 957 lira baglanir.zaten bu saatten sonra insaatta calisamazsin bunun icin her turlu mucadeleni yap ssk veya isverenimi mahkemeye verirsin yeterki gercek kazancini ortaya cikar cunku o maasi omur boyu alacan bu devirde dustugunde kimse kimsenin gozunun yasina bakmiyor .senin surec nasil gitti veya gidiyor cevabini yaz.cunku bende ayni durumdayim gecmis olsun

bugün avukatımla yüz yüze görüşecem yazdıklarını harfi harfine bildirecem.
ilk aşama hastane acil servis tutanagı hastane epikriz raporu ( işyerinde çalıştığıma dair evrak adını hatırlıyamadım )kimlik fotokopi gibi evraklarımla adana sgk kurumuna sürekli iş görmezlik raporu için başvuruda bulundum. kurum beni sorgulama servisi yani müffetişe sevk etti müffettiş iş kazası olduğuna kanaat edip raporunu hazırladı. yüzde 50 işyeri yüzde 30 ben yüzde 20 taşeron kusurlu bulundu. tedavi sürem tam 1 yıl 10 gün sürdü.
işbaşı raporu verdi ( doktor ağır işlerde çalıştıramaz diyede belirtti.)
geçici iş görmezlik yani istirahat parasını aldım bu süreç içinde müffettiş raporunu hazırlayıp sgk kurumuna yolladı onlarda evraklarımı ankara merkeze yolladı. ankarada gelen evraklarımda eksiklik var diye son durumumu bildiren heyet raporunu adana üniversite hastanesine yani balcalıya sevk ettiler. hastanede gerekli tetkikler yapıldı filmler falan işte grafiler ile birlikte yeniden ankara merkeze gitti.
gelen sonucu sgk kurumu iş kazası bölümünden kendim giderek ( yüzde 48 )raporum onaylandıgını öğrendim. maaş bağlandıktan sonra adresime yazılı bir evrak geleceğini alacağım aylık bilgisi ve toplu biriken para bilgisi bu evrakta yazdığını söyledi. bu bölümde çalışan memur bizle artık işin kalmadı dosyanı maaşını belirleyen bölüme yolladığını belirtti.
bu süre toplam konuyu açtığım zamandan bugüne kadar sürdü
yani 3 yıl
işyerini mahkemeye vermesi için avukatla anlaştım hatta ücretini 2000 tl peşin vermiştim avukata. mahkemenin ne aşamada olduğunu öğrenip onuda burada paylaşacam.
umarım bu yazdıklarım benim gibi iş kazası geçiren arkadaşlar faydası olur.

Son düzenleme:
Palolu suan ayaginda agri varmi dizini rahat bukebiliyonmu benim kiriklarim diz ustu femur kiriklari dizimde kirik yok sag ayak tam bukuyorum ama sol ayak dizimi yariya kadar bukuyorum sonra ayaklar normale donermi egzersizlerle normale donermi yazarsan sevinirim tesekkurler

dizimde sorun olmadığı için bişi diyemem ayağımı yere başladıgımda dizimde çok ağrı oluyordu egzersizle ve zamanla düzeldi ama belimde ağrılarım devam ediyor.

Son düzenleme:
geçmiş olsun hocam,
İş kazası geçirdiğimde maaşım asgari ücretten gösteriliyordu..?
başlığı altında yazılanları bir oku.

sürekli iş görmezlik geliri hesaplarken asgari ücretin brüt halindenmi hesaplanıyor brüt asgari aylık 1134 tl net asgari aylık 891 tl
brütten hesaplarsak 381 tl çıkıyor
net aylıktan hesaplarsak 299 tl çıkıyor

Palolu neden avukata 2000tl verdin avukatlar tazminat davalarinda yuzdeyle calisiyor.ben yuzde 15 ile anlastim.palolu avukatinla gercekte aldigin gunluk kazanc hakinda konustunmu nasil SSK daki primlerimi duzeltecek cevabini bekliyorum

avukatla görüştüm. önce tespit davası açmış. şöyle anlatayım sigorta girişim asgari ücretten yatmış avukatım ise kaza geçirdiğim gün günlük kazancımın 60 tl olduğunu mahkemeye belirtmiş. önce bu davanın sonucunu aldıktan sonra. sonuca göre iş yerine maddi ve manevi tazminat davasını açılacağını söyledi.
avukat tanıdık amcamın arkadaşı sadece 2000 tl alarak tüm davalarına bakacak. yani sonra bu kadar tazminat aldık yüzdesini ver demiyecek.

Son düzenleme:
palolu, avukatınla sözleşme yapıp alacağı ücreti vs yazdırmalısın. Aksi halde dava sonunda ekstradan yüklü masraflar çıkarabilir. %15 nide alır elinde belge vs olmazsa hiçbişeyi kanıtlıyamazsın... Ayrıca avukata vekalet verirken sınırsız yetki verme senin adına ödeme vs almasın. Şimdi hatırlayamadım vekalete bir kaç kelime koyup sensiz bile tazminatını alabiliyorlar. forumda bir arkadaş avukatından çok çekmişti... işini garantiye al.

Palolu bugun 45 gun once SSKya maasimin asgari ucretten yattigini maasimin bu olmadigi icin sikayet dilekcesi vermistim. Bugun is guvenlik denetmeni ifadeye cagirdi ifade verdim bana dediki biz simdi isverenin butun dosyalarini inceleyecegiz ama yapacagimiz bu incelemeler sonuc vermez ancak ben maddi ve manevi tazminat davasi acmisim avukatin senin kazancinin tespitini istemesini soyle dedi. Mahkeme sonucu tespit edilen kazanc Ssk ya bildimi yapiliyor ve sonucunda daha once isverenin yatirdigi primlerin gercek kazancla duzeltiliyor ve surekli is gorememezlik maasi buna gore hesaplaniyor .eger surekli is gorememezlik maasi asgari ucretten baglanmissa tespit yapildiktan sonra alinan maaslarin farkinin odenecegini soyledi

Palolu senin avukatin hizmet tespit davasi acmismiydi.eger acmissa tespit icin sahitler yeterli gelirmi

yeterli geleceğini söylüyor.

arkadaşlar evrak bugün elime ulaştı bilgiler şöyle
olay................................................iş kazası
olay tarihi........................................23.07.2010
son takvim ayı..................................temmuz 2010
sürekli iş göremezlik derecesi..............yüzde 48
tahsis kodu.......................................8100
bakıma muhtaçmı..............................hayır
gelire bağlanma tarihi........................01.09.2011
ortalama yıl/günlük kazanç.................25.35 tl
aylık bağlanma oranı.........................70/
aylık...............................................392.89 tl
birikmiş aylık başlangıcı.....................01.09.2011
birikmiş aylık bitişi............................16.11.2014
birikmiş net......................................13371.43 tl

yazılanlar bunlardan ibaret. bu orana itiraz edecem günlük kazancımın 60 tl olduğunu mahkemeye bildirecez. bakalım bundan sonra ne olacak.
e devlette bilgilerim hala girilmemiş

birde bu sürekli iş görmezlik gelirini yani aylıkları her aymı yoksa 3 ayda birmi alacam.

Palolu öncelikle hayirli olsun alacagin aylik her ay alacan ve omur boyu saglik guvencende mevcut yazmis oldugun rakamlarda ek gelir miktari yazmiyor maasina ek gelirde eklenecektir bu ek gelir o kadar cok degil 10 15tl civarinda umarim mahkeme senin gunluk kazancini kaza esnasinda almis oldugun 60tl uzerinden hesaplar alacagin bu maas gercek kazancla hesaplanmasi yapilip duzeltilir

allah razı olsun. mahmut kardeşim. darısı senin başına inşallah. bu işin peşini bırakma uzun bir süreç seni bekliyor.

Palolu daha yolun basindayim.oncelikle diyorum İnşallah sagligimiz yerine gelir daha sonrada mahkemenin verecegi karardan sonra is gorememezlige basvuracam yoksa asgari ucretten is gorememezlik maasi benimki olsa olsa 150 200tl olur bugunku hayat sartlarina gore ancak bu parayla 2 defa taksiyle kontrole gidersin.evdeki mutfak masrafi cocuklarin okul masraflari enaz 1500tl hayirlisi bakalim ne olacak

inşallah tabiki herşeyden önce sağlık ama şuda bir gerçekki belden darbe yiyen biri asla eskisi gibi faal olamaz bunuda unutma.
iş görmezlik sonuçlanana kadar çok uzun bir zaman geçer. tedavi olduğun hastaneden iş başı raporu verdilermi sana yoksa hala kontroller devammı ediyor. iş başı verdiyse doktor. hiç zaman kaybetme hemen başvurunu yap.aynı anda hem mahkemen hemde rapor sürecin devam etsin. zaten hakim gerekli tüm evrakları isteyecek şahitleri dinleyecek. asıl günlük kazancın karara bağlandıgı zaman mahkeme kararı sgk ya iletiliyor sgk senin gerçek maaşını verir işyerindende çatır çatır burnundan getirerekte alır merak etme sen.
bu bilgiyi bir iş avukatından aldım. haberin olsun
kendi avukatımı azletmek istiyorum bilgi aldığım avukatla anlaşmayı düşünüyorum tabi tazminattan alacağı yüzdeyle anlaşırsak.

Üst Alt