Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonucu %18,2 oran verildi. Ne kadar aylık bağlanır?

Mustafa Aydoğan

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba Arkadaşlar.iş kazası sonucu sgk sevki ile heyete girdim,2 yıl sonra kontrol muayenesi olmak şartıyla %18.2 oran verilmiş.maaş başlanacağını söylediler.bu oranla ne kadar aylık bağlarlar.ve başka ne işime yarar,(ilk sigorta girişim 2007 prim gün sayım asgari ücret üzerinden 2550)saygılarımla

Mustafa Aydoğan mrb
geçmiş olsun %18 oranla ne kadar maaş alacığınızı bilemeyiz sgk size bildirecektir diger engelli haklarından
Yararlana bilmeniz için en az %40 oranlı engelli raporu almanız gerek.

umut2135
Cevabınız için teşekkür ederim.ayrıca heyete girmeden önce kazaya bağlı işitme testinde %80 işitme kaybı ve psikiyatri muayenesinde Travma Sonrası Stres Bozukluğu (TSSB)bulguları çıktı,fakat Ankara Kocatepe SGM bunlara oran vermemiş,sadece ayağımda ki Talus kırığı sebebi ile oran vermiş.sebebi ne olabilir

Sizin %18 lik oran neyden kaynaklı verildi , sadece talus kurığı mı? Eğer öyle ise kırıktan sonra bir aksama vs. kalıcı birşey kaldı mı?Birde iş gücü kaybı için hangi tarihte başvurmuştunuz ve ne zaman oran açıklandı? Bende 9 aydır beklemedeyim ve merak ediyorum açıkcası. Çok geçmiş olsun.

Zane55
Evet iş kazası sonucu Sağ ayakta talus kırığı sebebiyle ömür boyu kalıcı opere platin ve hareket kısıtlılığı kaldı.uzun süre ayakta kalamıyorum uzun süre yürüyemiyorum sonrasında ağrılar başlıyor.ve bundan dolayı aksamada oluyor ve koltuk değneği lazım oluyor.sadece bu durumdan dolayı %18 oran verildi ,son sorunuza gelince 6 ay önce başvurdum henüz yeni sonuçlandı,ama dosya daha bana ulaşmadı.belki 3 ay daha sürebilir.ben sadece bağlı bulunduğum SGK yı aradım bilgi aldım
Sizede Geçmiş olsun
Saygılarımla

Mustafa Aydoğan mrb
Sgk iş kazasından dolayı sizi sevk ettiği için sadece iş kazasındaki durumunuz değerlemdirilmiş sizdeki etki %18 olarak belirlenmiş ama siz bireysel daha sonra devlet hastanesine engelli raporuna baş vurarak tüm rahatsızlıklarinızı belirterek engeli raporu alabilir diğer tüm haklardan yararlana bilirsiniz.

umut2135
Umut bey çok teşekkür ederim,tam olarak aradığım cevap buydu,o zaman ben bu %18 lik orana İl Sağlık Müdürlüğüne bir dilekçe ile itiraz etmem gerekiyor mu,yoksa hiç itiraz etmeden Devlet hastanesine engelli raporuna başvursam olur mu.bir de son sorum rica etsem bu sorumda önemli.en baştan hiç SGK ya başvurmadan heyete girmek daha mı doğru bir yol olurdu,olası bir "Engelli raporu" almam durumunda yine iş göremezlik aylığı bağlanır mı
Saygılarımla

Mustafa Aydoğan öncelikle bu alınan sgk sevki ile aldığınız iş görmezlik raporu ayrı bir işlem olup sadece iş görmezlik maaşı almanıza sağlar bu karara itiraz etmeyin maaşınız kesilmesin%18 rapora.
diğer engelli haklararı için ise erken emeklilik ve ulaşım su gibi tel indiriminden faydalanmaniz için yetkili bir devlet hastanesine engelli raporu için kendiniz başvurun %40 üzeri bir rapor ve buna istinaden vergi indirimini alırsanız gerekli gün ve hizmet yilı tamamladığınızda em iş görmezlik ve emekli maasını birlikte alabilirsiniz.

Mustafa Aydoğan merhaba heyete girdikten ne kadar zaman sonra sonuç geldi. Birde senin evraklar hangi bölge sağlık kurulunda onaylandı yüzde 18 oran ile

umut2135
Şimdi tam olarak daha iyi ve daha net anladım,çok teşekkür ederim.engelli raporu ve bu benim aldığım %18 iş göremezlik raporu farklı raporlar olduğunu anladım.engelli raporu için ayrıca heyete başvurmak gerekiyor
Tekrar çok teşekkür ederim

cexert1
Merhaba 6 ay önce heyete girdim.rapor henüz daha fiziki olarak bana ulaşmadı ve beni henüz daha arayan olmadı,belki daha 3 ay daha süredebilir,bir hafta içinde arayadabilirler.kesin belli değil.sadece bağlı bulunduğum SGK yı aradım bilgi aldım,ben Kayseride heyete girdim.Ankara Kocatepe Sağlık Güvenlik Merkezi onay ve oran verdi

umut2135

Umut bey,engelli raporu alırsam,çıkacak olan sonuç oranına göre şartlarım uyuyorsa malülen emekli olmamın önünü açar mı?
İlk sigorta işe giriş tarihim2007.2550 sigorta prim günüm var.sol kulakta %70 işitme kaybı,sağ ayakta talus kırığı(iş kazasına bağlıTalus kırığı %18 malüliyet aylığı almaya hak kazandım)Travma sonrası stres bozukluğu (TSBB)

Üst Alt