Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonucu %18 oran verildi. Maaş ve tazminat konusunda bilgi istiyorum..?

akrep20

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
arkadaslar iş kazası sonu sağ elden baş parmak hariç 4 parmağımı kaybettim. %18.1 gibi bi oran vermişler.
bana çok az geldi. kabul ettk dyelim ne kadar maaş bağlanır?

sizce dava mı acmalıyım yoksa firmayla anlasmamı yapmalıyım??

akrep20 Arkadaşım verilen oran çok düşük kesinlikle üst kurula itiraz edin 1 ay içerisinde birde alacağı
nız ücret maaşınıza bağlı asgari ücret alıyorsanız çok düşük bir üçret alırsınız.

Parmaklarını diptenmi kaybettin yoksa yarisindanmi

2012 yılında işkazası geçirdim ve emekli oldum emekli olurken parmak amputosyonu nedeniyle % 32 oran aldım işkazası geçirdigim zaman 39 yaşındaydım 3 çoçuk babasıyım brüt maaşım 2100 lira maddi ve manevi tazminat ne tutar saygılar işgörememezlik maaşı için ne yapmalıyım manevi manevi dava açtım süreç ne kadar sürer

akrep20[FONT=sans-serif] cok gecmış olsun ama %18 cok komık bır rakam elındekı hasarın %43 den asagı olmaması lazım parmakların kesılmeyerıde onemlı ama bır parmagın ampute olması %11 doayındadır ortalama maasınız baglanması ıcın de kazada herhangı bır kusurun yok ıse son aldıgın maasın %18 nı ıs goremezlık olarak alır ıs verene dava acabılırsınız ozur derecene gore dava edersınız denızlıde uzmanlaşmış pek fazla iş davasına bakan pek avukat yoktur [/FONT]

[FONT=sans-serif]hasan kayı cok gecmış olsun sızde kaza tarıhındekı masınız uzerınden %32 lik ozur derecesı ıle iş goremezlık maası artı emeklılık ıcın talebınız olucak tazmınat davası ıcınse ozur oranı uzerınden dava acabılırsınız iş goremezlıgınız ıse 2100/32=672 cıvarı iş goremezlıgıız baglanır ısverenıde kaza tarıhındekı maas uzerınden yasal faızı ıle bırlıkte %32 orandan dava acarsınız bu dava ortalama 5 yıl ortalama surer temız surecı derken 8 yıl [/FONT]

????????

arkadaşlar sağ elim de 4 parmağımı kaybettim. %18 gibi komik bi oran verdiler. ayrıca kullandığm el. asgari ücret alıyodum. ne kadar iş göremezlik bağlanır? ayrıca tazminat konusunda hatrı sayılır bi miktar alınabilr mi? tecrübesi olanlar yazarsa sevinirim.

Kaza tarşihini ve kazadan önceki 4 ayın çalışma günlerini ve kazaçlarını yazarsan hesaplıyabiliriz

iş kazası tazminat hakkında bilgi...

2012 yılında iş kazası snucu 4 parmağımı kaybettim. sizce tazminat davasında tatmin edici bi para aalabilir miyim? bu konuda tecrübesi olan paylaşabilir mi? bi de ne kadar sürekli iş göremezlil maaşı bağlanır? %18 gibi bi oran verilmiş?

Öncelikle gecmiş olsun kardeşim ayni olayi ben yaşadim 2010 de bende sag elimden 4 ve 5. parmaklarimi kaybettim %16 oranla 2012 de işgoremezlik maaşi 160 baglandi..iyi bi avukat tutarak 2011 yilinda maddi manevi tazminat davasi actik..şu an yargitay aşamasinda...yerel mahkeme maddi 33 manevi 30 hukmetti tabiki bunda bilirkisi ve kusur oranlari cok önemli..uzun bi surec..inş hakkinda hayirli olur kardeşim hemen başlatmani isterim...

tazminat hakkında tecrübesi olan??

arkadaslar 2012 yılında iş kazası gecirdim. sağ el 4 parmağım kesildi. %18 gibi bi oran geldi. sizce bu oranla mahkemeye mi gitmeliyim yoksa şirketle anlaşmamı yapmalıyım? bi fikri olan tecrübesi olan yardımcı olabilir mi? bu konularda pek fazla bilgi alabilcemiz bi kurum ya da dernek kuruluş bulunmamakta.iş kazası geciren kendi ayakları üzerinde kalmak zorunda mı??

Gecmis olsun ilk etepda is yerinizle anlasmaniz en etkili ve kisa cozum daldaki 3 elmadan yerdeki 1 elma hesabi yok anlasma olmazsa hukuki yolla iyi bir avukat ile anlasip hakkinizi aramaniz bu konuda ihtiyac duyarsaniz kanitlanmis kararlari ile kendi avukatlarimi tavsiye edebilirim

akrep20 öncelikle geçmiş olsun.bende iş kazası sonucu sol el işaret ve orta parmaklarımı kaybettim.oranım %17 geldi.ssk asgari ücret gözüktüğü için 2011 de 112 tl maaş bağlandı.5 yıldır alıyorum.şuan 208 tl oldu.sana oran az vermişler.ben dava açar açmaz işveren uzlaşmak istedi ve bende iş davalarının uzun sürdüğünü duyduğum için uzlaşmayı kabul ettim ve 75 bin tl karşılığında davadan vazgeçtim.maddi gücüm uygun olsaydı trilyonda verse kabul etmezdim onuda söyleyim.uğraşırdım o şerefsizle! bile bile ben uzatırdım davayı.her defasında sen yaptın..senin arızalı makinan yaptı diyebilmek için....

Geçmiş olsun bende işkazası geçirdim 5. katdan yere çakıldım.sol bacakda diz altı parçalı şaft kırığı ve sağ kolda çift kırık oluşdu .6 ay sonra kol birleşmediğinden kalçadan kemik alıp kola yerleştirdiler.11 ay tedavi gördüm .yüzde 19.5 hasar verdiler.işe başladım İkisene sonra SSK müfettişleri geldi onlara olayı anlatım.işyerini yüzde yüz suçlu bulmuşlar.işverene 60 binlira ceza verdiler.işveren üstüme geldi senin yüzünden bu ceza geldi gibi.bende işi bıraktım.işveren elden para veriyordu .maaş asgari olarak gözüküyordu.oyüzden ilk kafadan 155 lira maaşa bağladılar.şuan 218 lira alıyorum.ve ben işvereni mahkemeye verdim .avukatla yüzde 25 anlaştık.mahkeme masrafını karışmaması dedim.iki dava birden açtım biri yaralanma diğeri tazminat ve maaş

İş kazasından dolayı engelli statüsüne girip %40 oran verildi.Fakat maluliyet tespiti için il sağlık müdürlüğü heyete soktu.Mahkemeye veren arkadaşlar bu maluliyet oranı belirtildikten sonra mı yoksa daha ortada birşey yokken mi mahkemeye veriyorsunuz?

Benim bir arkadaş da işkazası geçirmiş dört yıl önce uzuğ kaybı var.ozamanlar uğraşmamış.benim belli bir aylık almaya hak kazandığımı görünce.oda avukata danıştı.avukat önce sakatlık oranını öğrenelim sonra gereken mahkemeyi acarız dedi.ama benim bildiğim hastane deyken bile davanı açabilirsin.Davan devam etse bile senin davanı senin kesin maluliyet oranın etkileyecek

arkadaşının bunun için ilk önce sgk gidip iş kazası sonucu maluliyetinin tesbitini isteyecek sgk onu hst sevk edecek hst heyete girecek o hst durum bildirir raporu sgk ya gidecek sgk da ankara kocatepe gönderecek oran kararına orası karar verecek bu kadar basit ama bir okadar uzun ve zaman alan bir iş bunları yapsın çıkan oran üstünden sonra avukata verip tazminat talebinde bulunsun

2012 Yılında İş Kazası Geçirdim,%18 Oran Verdiler...Ne Yapmalıyım?

arkadaşlar 2012 yılında iş kazası sonucu sağ elimde 4 parmagmı kaybettim. gerekli tutanaklar hastane evrakları hepsi de elimde. sgkya gidip müfettişe ifadede verdim. ankaradan gelen oran cok komik. % 18. hadi bunu gectim. su an iş yerim kaza gecirdiğim için özel sigortalarının olduğunu ve ordan bana para geliceni söledi. miktarı bilmiyorum. su anda kendim devlet memuruyum. yani bize şöyle adam akıllı bi akıl fikir vercek kimse yok mu?? yani kaza geciren kişi tamamen ortada kalıyo. yani napmalıyız?

akrep20

Oranın az verildiğini düşünüyorsanız iş mahkemesine başvurun.
Muhtemelen adli tıp birimine sevk edip yeni rapor isteceklerdir.
Onunda işlemi biraz uzun sürüyor.

Üst Alt