Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonucu % 20 rapor verildi. Sürekli iş göremezlik geliri alabilir miyim?

gülağa

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Mrblar

01 05 2011 de işkur lan sözleşme yaparak rusya.da calışıyordum. Sağlık sgk vardı.
10 09 2012 de iş kazası gecirtim.

2 ayak topuğum kırıldı 08 04 2013 tedavi sonucu yuzde 20 rapor verdıler heyet raporu.

Ilgili sgk ya 3 ay oldu dilekce yazdım sonuc gelmedi

sorum şu ben bu calısamaz ödeneğini ala bilir miyim sağlık sgk sı olduğu icin sorun olur mu şirket türkıyede.

"Sadece sağlık" sigortası demek ne demektir bilemiyorum ama sigortalı olduğunuz için iş göremezlik geliri alırsınız.

Eğer oluşan işgücü kaybı kalıcıysa, sürekli iş göremezlik geliri bağlanır.

SGK'ya gidip sorduğunuzda sürece dair ne diyorlar?

bülent bey sadece sağlık demek şahıs yurtdışındayken ailesi yada kendisi için sadece sağlıktan faydalanır prim gün sayısı yazılmaz. arkadaşımsenin sağlık sigortan var ve iş kazası geçirmişsin tabiiki sürekli işgörememezlik alabilirsin çünkü bunlar senin sağlığını sigortalamış bozulunca bakmaya mecburlar

genel sağlık ssk sı oluyor yurtdısı olduğu icin sağlıkdan yararlanıyon porclanıyon ssk ya dilekce yazdı avukat,ım 3 ay oldu sonuc yok.sizce 3 ay 1süre normalmidir.tşkrler abii.

3 ay türkiyede normal süre ama sana evrağının peşini bırakma derim sürekli git ilgilen. sgk binasında bayan memure bir dosyayı kaybedip 6 ay sonra bulduğunu söylemişti

okan bey elımde kaza tutanağı yok bu sıkıntı olurmu ssk,lan acaba giriş cıkıs tarihlerım var yurtdısında kaldığım hasdanenin filmleri var sadece.

şirketiniz iş kazası bildirimi yapması lazım yapmamışsa bunu beraber çalıştığınız arkadaşların şahitliğini kullanarak ispatlayabilirmisiniz. o zaman herşey sizin aleyhinize döner

bulunduğunuz ildeki çalışma sosyal güvenlik bakanlığına gidin bilgi alın

şirket kaza bildirimi yapmamış hala maaş potrası cıkarı yor ve arada maaş azda olsa yadııyor.şahıtlerim var refakatcım vardı.şahitlık yapmayı kapul edıyolar.inşallah cok tşkrler.

hakan sen dediğim gibi önce çalışma sosyal güvenlik bakanlığına git oradan bilgi alırsın ona göre hareket edersin. geçmiş olsun

iş kazası iş göremezlik ödeneği.

mrb arkadaşlar iş kazası gecırip iş göremezlik ödeneği alan arkadaşlar sgk dilekce vertikden sonra nekadar zaman sonra bağlanıyor 7...8 ay falan surermı.alanlar yardımcı olursa sevinirimm.

hakan sgk ya dilekçe yazdıktan sonra onlar kaza ile ilgili savcılığa yazı yazacak ve kaza ile ilgili ifade ve tutanakları isteyecekler ve sgk müfettişleri bu kazanın bir iş kazası olup olmadığını değerlendirecek. burada çalıştığının firmanın bunu bildirmiş olması senin işini kolaylaştıracaktır diye düşünüyorum. bunun sonucunda eğer olumlu bir sonuç çıkarsa iş gücü kaybını heyetle değerlendirip oranına göre maaş bağlanacak inşaallah. bu zaman alacaktır ama senin sıkılmadan takibin sanırım işi zaman olarak kısaltmaya faydalı olacak tek şey. yazışma trafiğini sadece bu şekilde hızlandırabiliyoruz diye düşünüyorum.

iş kazası iş göremez ödeneği

slm arkadaşlar bu yazanlar evrağımın ne aşamada olduğunu bilen varmı yardımcı olursanız svnrim. İşlem
1 16.01.2013 İSTANBUL SGİM GELEN GİDEN EVRAK SERVİSİNE ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ & İADE KABUL EDİLDİ
2 16.01.2013 İSTANBUL SGİM BEŞİKTAŞ SGM GELEN EVRAK SERVİSİNE ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ & İADE KABUL EDİLDİ
3 17.01.2013 İSTANBUL SGİM BEŞİKTAŞ SGM GELEN EVRAK SERVİSİNE TAAHHÜTLÜ GÖN. ÜZERE İŞLENDİ
4 17.01.2013 İSTANBUL SGİM BEŞİKTAŞ SGM GELEN EVRAK SERVİSİNE ZİMMETTEN ÇIKARILDI
5 25.01.2013 İSTANBUL SGİM BEŞİKTAŞ SGM ÖDEME SERVİSİNE ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
6 25.01.2013 İSTANBUL SGİM BEŞİKTAŞ SGM ÖDEME SERVİSİNE ZİMMETTEN ÇIKARILDI

yanlı oldu özürdilerım.
1 13.06.2014 İSTANBUL SGİM UNKAPANI SGM KAMU YAZIŞMA SERVİSİNE ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
2 13.06.2014 İSTANBUL SGİM UNKAPANI SGM KAMU YAZIŞMA SERVİSİNE ZİMMETTEN ÇIKARILDI
3 03.07.2014 İSTANBUL SGİM UNKAPANI SGM GİDEN EVRAK SERVİSİNE ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
4 03.07.2014 İSTANBUL SGİM UNKAPANI SGM GİDEN EVRAK SERVİSİNE ZİMMETTEN ÇIKARILDI bu yazışmaları sormak isdediğimm

Bu ifadelerden bir anlam çıkmıyor Hakan.

birzahmet abi bunlar nedemek. ZİMMETTEN ÇIKARILDI
5 04.07.2014 KURUM DIŞINA TAAHHÜTSÜZ GÖN. ÜZERE İŞLENDİ
6 04.07.2014 KURUM DIŞINA ZİMMETTEN ÇIKARILDI

bülent bey bunlarada bır bak belgi birşey cıkar kafayı yıyecem bu nasıl işleyişdir anlamadımm.

iş kazası iş göremezlik ödeneği.

iş göremez ödeneği icin başvurumda aylardır cevap beklıyorum bugün bağlı olduğum sgk beni arayarak istırahat raporlarınız kapatılmamış dosyanızı bağlayamıyoruz rapor paranızı ödeyemiyoruz doktorunuza gıderek işbasını yapdırınız istırahat dosyanızı kapatdırınız diye söyledıler. bende 7.5 ay ıstıratlı kalarak ıstırahatım sonunda doktorum beni heyete sokarak yüzde 20 sürekli özür oranı heyet raporu vermişti son bu özür oranlı rapor dosyamı kapatmış sayılmazmı birde eğer doğruysa doktoruma benim iş basımı acınmı diyecem calışır diye yazarsa bu işgöremez ödeneğini alma hakkımı etkilermi yoksa özür raporuyla istırahat raporları ayrıbir işleyişmi. saygılar

Benim de aynisi olmuştu hastaneden calisabilir raporu aldim ve o rapor hastanede tedavin biddigi için verilen rapor ve calisa bilir rapor epikriz raporu falan vs SSK ya is göremezlik için bas vurmustum

İş kazası geçirdim heyete sevk edildim süreç nasıl işleyecek.

SLM arkadaşlar.İşkazası tespitim yapıldı ssk tekrar aynı hastaneye sevk etti 17 10 2014 de tekrar aynı hastaneden heyete girecem.benim 2 yak topuğum feci şekilde kırılmışdı doktorum yüzde 20 rapor sürekli vermişti bir işete yaramaz bu rapor temişdi ben yınete aldım iş göremezliği icin başvurularım kabul olmuş tekrar rapora ssk yönlendirdi.mesleğim inşaat ustasıydım cuma günü girecem heyette meslekte kayıp gücü etkili olaçakmı halen 2 yıl oldu calışamıyom nasıl bir yol izlemeliyim.yardımlarınız icin teşekkürler...

Hakan gecmis olsun bende senin gibi insaatta kaza gecirdim ben daha yolun basindayim herseyin hayirlisi isvereni mahkemeye verdim ilk durusmam ekimde bakalim nasil olacak insaat kalfasiyim gunluk kazanc 150 ila200tl arasi isveren asgari ucretten yatirmis primlerimi bakalim nasil yapacagiz bu konuyu hayirlisi

tşkrler sanada cok gecmişolsun bende verdım mahkemeye 23 inde mahkemem var cok uzun sürüyormuş hayırlısı kalıcı özürün varmı mahmut.

Iki ayakta parcali femur kiriklari belimde L3 vertabra kirigi vardi ayaklardan 4 defa ameliyat oldum belde ameliyat olmadim cunku kirik riskli yerdeydi celik korse takiyorum.su an Allaha sukurler olsun degneklerle agir agir geziyorum benim kazam 7 ay oldu.isvereni mahkemeye verdim bekliyoruz

Gulaga insaatta calistigin zaman primlerini kac liradan gostermis.benim kazanci asgariden yatirmis simdi onunla ugrasiyorum

mahmut benim kaza yurt dışınta oldu bilemıyom kacliradan hesap yapılacak benim işler karışdı baya.

20 vermişlerdi sgk tekrar hastaneye sevk etti taha yeni girdim tekrardan sonucu bana söylemediler sgk posta yoluyla bana bildirecekmiş beklemekdeyim şuan.

23 10 2014de mahkemem ilk duruşma bakalım ne isderler,,

gelir bağlama mevzusu uzun sürüyo. altı ay felan sürüyor. hastane sgk ankara felan derken işlem uzun. bizzat kendim yapıyorum bu işi.

işgöremezlik ödeneği farklı,gelir bağlama farklı. işgöremezlik ödeneği için işbaşı çalışır alması gerek. gelir bağlanması içinde raporun sonlanması gerek. işbaşı alınması lazım

Hakan bende senin gibi ilk durusmayi bekliyorum senin durusman yarin herhalde durusmada neler istendigini durusmandan sonra yazarsan sevinirim. İnşallah senin ve hepimiz icin hayirli olur cevabini bekliyorum

Bugün ne oldu mahkemede hakan İnşallah iyi gecmistir cevabini bekliyorum

Üst Alt