Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonucu % 20 rapor verildi. Sürekli iş göremezlik geliri alabilir miyim?

slm mahmut.ilk duruşmamızdı mahkeme sgk dan kazayla ilgili raporları almış ve şahitlerin dinlenmesine karar vermiş 4 ay sonraya gün atmılş bukadar ilk duruşma....karşı tarafın avukatı biz iflasımızı vertik kazansanız ne alacaksınız gibi laflar etmiş benim avukata gelin anlasalım falan bizde hesap yapıp anlaşmaya gitmeyi düşünüyoz sormak isdediğin farsa sor ltfen dava bukadarcık..

Hakan mahkeme sgk dan hastanenin eksprizimleri almis yani vucutta ameliyat olusunu gosteren raporlarimi yoksa doktorun vermis oldugu istirahat raporlarinimi almis.hakan isverenin kaybedecegi miktari simdi avukati araciligiyla ogrenmis az miktarda mahkemeden siyrilmak istiyor.iflasimi vercegim diye blof yapiyor uyanik sende avukatinla gorus iyi bir fiyata anlas. İnşallah iyi bir fiyata anlasirsin.hakan şahitleri bir sonraki durusmada dinleyecek ve şahitleri senmi belirliyon yoksa kaza esnasinda yanindakilerini hakim mi cagiriyor cevap verirsen sevinirim

ben zaden bili yordum iflasını vereceğni 15 yıllık şirketin muhasebecisi yakınım.şahitleri biz belirliyoz onlar cağırıyor ve ya buluntukları il ilceden herhangibir savcılığa şahitliklerini yapıyolar aynı şirkette calışmaları bile yederli oluyor..yüzde 20 lik raporum vardı zaden onu almış birde şirkettin sgk na iş kazası gecırmiş olduğum tutanağı isdiyor mahkem.

Hakan senin ayaklarinda herhangi bir zorlanma aksama varmi benim iki ayak parcali femur kiriklari 7 ay oldu Allaha şükür gun gectikce iyiye dogru gidiyor.Benim senden sormak istedigim sonradan agri oluyormu ayaklarda birde sana ankaradan yuzde kac oran geldi.Allah hepimize saglik sihhat versin gecmis olsun

mahmut ben calışa mıyorum devamlı ağrı şişlik oluyor ömür boyuta olacak ben deil 20 rapor bana göre yüzde 80 olması lazım 2 ayak kalkanus kırıkları topuklar da.taha yeni girdim heyete ne cıkacağını bekleyip görcem hicte umutum yok nedini sadece asisdan bakdı hic konuşdurmadı zorlan mesleğimi inşaatcı olduğumu söyledim ona ben yazarım doktorun dosyayı bağlar dedi bende sevintim cünkü dokdorum sakın mesleğini yapma yapamazsın söylüyordu bana ona göre ii bir sonuc yazması gerekirdi ne yazıkki o asisdan 2gün sonra doktorumu aradığımda sonucları ona deilde başka doktora onaylatmış pisikolejim cok bozuldu hicmi hic ilgilenmediler ne yapacaklarınıda tam olarak bilmiyolar sanki öylebir durum var umutum yok bekleyecem ihtiraz edecem öyle gözüküyor..

Yürügün zaman mı agri sislik yapiyor yoksa coksa zorladigin zaman mi yururken aksama oluyormu? Acaba diyorum kaplicalar iyi gelirmi ayak kiriklarina hic sormadim doktara senin bir bilgin varmi Hakan bu konuda.yas kac yasin gencse İnşallah bende sende ve butun is kazasi gecirmis kardeslerimde erken zamanda iyi olur. Cevabini bekliyorum

yaş 37 yürürdüğüm zaman zorlama oldumu aşırı derecede ağrı şiş oluyor evet aksamada var bilmiyorum kaplıca falan iyi gelirmi gelsede gitme şansım yok bakalım ne olur..

Hakan benim yas 36 sen simdi daha iyi bilirsin ssk nin hastane doktorlarini bana iki ayakta parcali femur kiriklari iki ayakta platinler vidalar var belimde L3 vertabre kirigi riskli bolgede oldugu icin ameliyat olmadi korse taktim doktorlar yuzde kac oran verirler tahminen cok sacma bir soru sordum sana ama bende senin gibi insaatci oldugum icin sen simdi benden once is kazasi gecirmissin arastirma yapmissindir belki bilgin vardir diye dusundum.25 gunluk istirahat raporum kaldi bittikten sonra surekli is gorememezlik icin basvuru yapacam bakalim nasil olacak hayirlisi diyelim. Hakan senden cevap bekliyorum ha bu arada isverenle anlastimmi

işkazası yazışmalar ne anlama geliyor arkadaşlar.

Istanbul sgim beşiktaş sgm giden evrak servisine elden sevk edilmek üzere işlendi
2 22.12.2014 istanbul sgim beşiktaş sgm giden evrak servisine zimmetten çıkarıldı
3 23.12.2014 ankara sgim kocatepe sağlık sgm destek hizmetleri-1 (gelen/giden evrak) servisine taahhütlü gön. üzere işlendi
4 23.12.2014 ankara sgim kocatepe sağlık sgm destek hizmetleri-1 (gelen/giden evrak) servisine zimmetten çıkarıldı
5 29.12.2014 ankara sgim kocatepe sağlık sgm sağlık kurulu büro işlemleri servisi-1 elden sevk edilmek üzere işlendi
6 29.12.2014 ankara sgim kocatepe sağlık sgm sağlık kurulu büro işlemleri servisi-1 zimmetten çıkarıldı
7 02.04.2015 ankara sgim kocatepe sağlık sgm destek hizmetleri-1 (gelen/giden evrak) servisine elden sevk edilmek üzere işlendi
8 02.04.2015 ankara sgim kocatepe sağlık sgm destek hizmetleri-1 (gelen/giden evrak) servisine zimmetten çıkarıldı
9 03.04.2015 istanbul sgim beşiktaş sgm gelen evrak servisine taahhütlü gön. üzere işlendi
10 06.04.2015 istanbul sgim beşiktaş sgm gelen evrak servisine zimmetten çıkarıldı
11 10.04.2015 istanbul sgim beşiktaş sgm hastalık servisine elden sevk edilmek üzere işlendi
12 10.04.2015 istanbul sgim beşiktaş sgm hastalık servisine zimmetten çıkarıldı

gülağa

sigorta müdürlüğüne şahsen gidip sorun bence. Bu ifadelerden sürece dair bir şey anlaşılmıyor.

Hakan bey burdan anlaşılan
senin ''dosyan'' şuan Beşiktaş SGK'da hastalık servisinde.
malüliyet oranın ve kusur oranın bellimi?

mrb ankaradan evet yüzde 21 cıktı şuan sağlık kurulu nufettişliğindeymiş öğrendiğim kadarıyla 2 ay falan surermiş taha abi

iş kazası sürekli iş göremezlik geliri.

mrblar bugün uzun bir bekleyiş sonunda sürekli iş göremezlik gelirim bağlandı.Öncelikle bülent beye ve yardımcı olan arkadaşlara cok teşekkür ederim bu site sayesınte bilgilendim tşkrler...

Ne kadar maaş bağlandı Kardesim 21 ropora

gülağa

Hayırlı olsun Hakan. Sürecin olumlu sonuçlanmasına sevindim. :)

Ne kadar gelir bağlandı?

Hayırlı olsun ne kadar bağlandı ve birikmiş toplu para aldinizmi ??

mrb arkadaşlar yüksek sağlık kuruluna işkazasıntan dolayı olan dosyamın incelenmesi için Bimer den dilekce yazsam olurmu.

tşkr bülent 237 tl birikmiş aldım evet..

Slm gulaga mahkemen ne durumda acaba.Benim de iş kazam senin gibi İki ayagımdada tobuk parcalanması oldu.bende iş görmemezlik maaşı için muracat ettim.Bana %28.2 olan çıktı.03.11.2015 de müfettiş ifade verdim.Suan beklemedeyim acaba daha ne kadar daha beklerim.Bu süreç içinde iş veren bana zor işler vermeye devam etti.tekrar küçük bir iş kazası daha geçirdim baktım artık çalışmak çok ağır ve acı veriyor ayaklarıma noter aracı ile iş feshi yapıp işyerinden ayrılmak zorunda kaldım.Onlarda kendim ayrıldığım için 8 yıllık tazminatımı veremediler bende bir avukat ile görüşüp işyerini mahkemeye verdim.Bunu duyan işyerim hergun beni arayıp gel anlaşalım ve tekrar işine dönmem için çaba gösteriyorlar.Fakat ben kabul etmedim.İşyerimi hem iş kazasından dolayı hemde 8 yıllık tazminat paramı almak için dava ettim.Avukatım ile % 20 karşılığında anlaştım herşeyi o ödüyor benden şuana kadar beş kuruş para cıkmadı.acaba % 20 iyimi avukat ücreti.Birde sen mahkemeden ne kadar miktarda tazminat bekliyorsun.brn kazayı gecirdigim de 37 yasındaydım.Birde toplu olarak ne kadar birikmiş para aldın sgk dan.Suan calısamadıgımdan çok zor durumdayız ailece sence daha çok beklermiyim acaba.

TAAHHÜTSÜZ POSTA GELİŞ NUMARASI :
KONUSU : DİĞER
Sıra No Tarih Birim İşlem
1 03.08.2015 REHBERLİK VE TEFTİŞ ANKARA GRUP BAŞKANLIĞI GELEN EVRAK SERVİSİNE ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
2 03.08.2015 REHBERLİK VE TEFTİŞ ANKARA GRUP BAŞKANLIĞI GELEN EVRAK SERVİSİNE
3 14.08.2015 REHBERLİK VE TEFTİŞ ANKARA GRUP BAŞKANLIĞI GÖREV SERVİSİNE ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
4 14.08.2015 REHBERLİK VE TEFTİŞ ANKARA GRUP BAŞKANLIĞI GÖREV SERVİSİNE
5 24.08.2015 REHBERLİK VE TEFTİŞ MÜFETTİŞLİĞİ - SAVAŞ TUNCANA ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
6 24.08.2015 REHBERLİK VE TEFTİŞ MÜFETTİŞLİĞİ - SAVAŞ TUNCANA

03.11.2015 müfettiş ifade verdim daha ne kadar bekleyeceğim acaba

aslm mufettişe ifade verdikden sonra 2 ay kadar sonuçlanıyor iş göremezlik gelirin benimki öyle sonuclandı.ben avukatımlan yüzde 25 anlaştım bende para ödemiyorum.benim yaşımta 37 di işkazsı gecirdiğimte toplu para iş kazası gecirdiğin günden buyana alıyorsun benimki günü gününe aynen ödenti.54oo aldım benim maaş asgari ücretten yapıldı az oldu.tazminat işine gelince kimse nekadar olacağnı bilemez avukatlar aşaı yukarı davayı alırgen bişeyler söyler yalnız tutmaz hesapları.ben sana avukatın aşağılı ykarılı hesap yapsın anlaş derim mahkeme bitmez bu memlekette nekadar maaş alıyordun belki hesaplarım maaşını.eksik yazdıysam özr. İşlem
1 19.08.2015 İSTANBUL SGİM UNKAPANI SGM MALULİYET İŞ KAZASI SERVİSİNE ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
2 19.08.2015 İSTANBUL SGİM UNKAPANI SGM MALULİYET İŞ KAZASI SERVİSİNE
3 24.08.2015 İSTANBUL SGİM UNKAPANI SGM KARAR POSTALAMA SERVİSİNE ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
4 24.08.2015 İSTANBUL SGİM UNKAPANI SGM KARAR POSTALAMA SERVİSİNE
5 08.09.2015 ŞAHIS TAAHHÜTSÜZ GÖN. ÜZERE İŞLENDİ
6 08.09.2015 ŞAHIS..evrak takipden enson böyle yadımı iş biter.

yardım....Iş kazası sonrası müfettiş geldi 2 ay önce maaş baglanacagini söyledi ben ise basladım calısıyorum kaza tarıhınde her ay normal maasimi aldım. Iş kazası gecirdigimde günlük yevmiyem sosyal haklar felan 96. 00 tl idi. Sormak istediğim sürekli is gorememizlik maasi ne kadar bağlanır birde toplu para alacakmiyim kusur oranımda % 0 geldı ısyerı %100 kusurlu bulundu ozur oranımda % 48 dir. HAKAN (@gülağa) KARDES HESAPLAMA YAPABILIRMISIN.

Gulaga sağol ben de benim maaşım kaza tarihinde 1400 tl alıyordum fakat işveren asgari ücreti bankaya yatırıyor diğer kalan miktarıda elden alıyordum.bunu müfettiş söyledim o da ifade tutanağına aynen yazdı.Birde müfettiş işyerindeki bir arkadaşımında ifadesi aldı o da beni doğrular niteliğinde ifade verdi.Simdi ben asgari ucrettenmi alacağım yoksa gerçek 1.400 tl üzerinde mi.Mahkemeye verdim işvereni gerçek maaşımı böyle alıyorum diye benin sakatlık derecem %28.2 hesaplarsan sevinirim.Senin dediğine göre bugün yarın sgk sonuclanır.inşallah dosyam.simdi den teşekkürler

Kaza tarihini ve kazadan olan ay ile ondan önceki 3 ayın prim günleri ile kazançlarını yazarmısın hesaplıyalım

MÜFETTİŞ RAPORUNA GERÇEK ALDIĞIN MAAŞ GEÇTİĞİNE GÖRE ASLINDA 1400 KAZANCINA GÖRE HESAP YAPILMASI GEREKİYOR BUNUN İÇİNDE İŞ YERİNE AYRICA CEZA OLUR DİĞERİN DEİ İSE GEÇEN BORDRODUR ASGARİ ÜCRETE GÖRE HESAPLANIR AMA SİZDE DURUM FARKLI GERÇEK MAAŞINIZIN SAPTANMASI VE BUNA GÖRE HESAPLANMASI GEREKİYOR

Hilal72 kazadan önceki son 3 ay yatan primim.kaza tarihim 26.04.2014 8 ay gibi raporlu kaldım.kaza tarih yasım 37.Fakat iş yeri masşımı asgari ücretten yatırıp bankaya geriye kalan paramı elden veriyordu.bunu müfettiş ifademde belirttim tutanağa 1.400 tl maaş alıyorum diye girildi.

2014 1.ay 30 gün 1.071.00 tl
2014 2.ay 26 gün 999.99 tl
2014 3.ay 30 gün 1.071.00 tl yatmış

hilal72 maaş hasabı yapabilir misin acaba olanım % 28,2 sgk gunlerimde yukarıda yazıyor en azından asgariden ne kadar maaş olur diye yardımcı olursan sevinirim

cumaliman
iş göremezlik raporun bittiği tarih 2014 aralık olarak kabul edersek 3141/86=36,52 günlük 36,52*21=767/28,2=216,3 tl mayıs zammı %2,3 ve artı 100 tl koyalım 321,3 tl 2015 haziran zammı%4,76336,60 tl buna 2016 zammını koyalım 3,86 ve 100 tl 449,60 tl eder aylığın

kusur oranın varsa bundan düşebilirsin aylık başlagıç tarihin 01.01.2015 olarak kabul edip başlatırsak böyle

Aylik baslangic tarihi 01.12.2014 Aylik baglanma 295.58 tl ek odeme 206.35 tl ayligim 295 tl banlandi bu ayib 25 sibde kismet olursa alacagim,kusur olani bende % 20 cikti

arkadaslar bu ek odeme 206,35 tl yi birkere mi alacagim yoksa her ay mi bu konu hakkinda bilgi verirseniz cok sevinirim.

cumaliman

Hayırlı olsun.

Ek ödeme olarak gördüğünüz 206 TL toplu ek ödemedir. X ay için ek ödemelerin toplamı. 206 / X ay = aylık ek ödeme olacak. Ve bu aylık ek ödemeyi her ay alacaksınız.

Üst Alt