Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonucu 3 parmağımda hareket kısıtlılığı..?

denden

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
merhabalar

Bülent bey, bende yaklaşık 2 ay önce sağ el 3. parmak orta parmak yarı eklemden 4. parmak yüzük parmağım kökünden gitti ,küçük parmakta minik eklemi kaldı ama anlamıyorum ben bu rapor olayını iş görmemezlikte sadece % 17 verdiler
acaba itiraz etsemmi bilemedim sitelerde mobilyacılık yapan biri olarak parmaklarımın bu kadar önemli olduğu bu meslekte bu oran sizcede az değil mi?
bir de bağkur olayı sıkıntısı 2 ay olmasına rağmen rapor paralarımı alamadım iş yeri kendime ait olduğu için rapor konusunda çok çok sıkıntı çektim halada çekiyorum engin bilgilerinize ihtiyacım var lütfen yardımcı olun arkadaşlar...

Benim hesabıma göre (tüm parmaklar kökünden ampute ise):

Başparmak: 20 + İşaret parmak: 11 = 29
29 + Orta parmak: 11 = 37
37 + Yüzük parmak: 5 = 40
40 + Küçük parmak: 5 = %43 (toplam işgücü kaybı oranı)

cem bey öncelikle geçmiş olsun aynen bende firize denilen o makinada geçirdiğim kaza sonucu 3 parmak ampüte edildi orta parmak yarıdan ,yüzük parmak hiç yok küçük parmak ise minik eklemi kaldı ama kalanlarda ne işe yarar bilemiyorum şu anda hem protez için uğraşıyorum hem de neler yapabilceğimi araştırıyorum
% 17 rapor verdiler itiraz edip etmemek arasındayım bu konuda yardımcı olcak arkadaşların yorumunu bekliyorum...

avcıkomando;

sağol kardeş rapor parasını alamadım bağkurlu olmak iş yerine sahip olmak ne kötüymüş anlamadım gitti tutanaklarımla beraber sgk ya başvurdum ama iş veren olarak böyle bir olay gelmediğini söyleyerek beklettiler 2 hafta sonra gittiğim sgk da masa üstünde evraklarım hala beklemedeydi haliylede ödemeyi alamadım... müfettişler için başvurum ama halaaa ne gelen var ne giden... (inşallah başka sıkıntı yaşamadan gelirlerde bu sıkıntıda geçer gider)normal olarak emekli derken kardeş pirimlerim dolduktan sonra sanırım dimi?

zaten olay olduğu gün ameliyat öncesi hastane bu tarz yaralanmalara adli olay diye kayıt açtığı için polis geldi başıma tutanak tutuldu hatta savcılığa bile gitti olay ordada var kayıdım hastanede operasyon sonrası taburculuğum yapıldığında tekrar karakola gittim ve savcılığada ordan sgk ya iş görememezlik geliri için yaptığım araştırmalar sonucunda müfettişin iş yerine gelmesini bekliyorum ama gelen yok hala sgk yı aradım bir sürü dosya var gelcek müfettişi bekle diyolar giden benim bedenimden sgk daki memurlarımızın cevapları belli kardeş bekle bekle bekle...

ne sahtakarlığı kardeşim onlar sana çamur atıp susturmak istemişler açık açık şayet iş yeri bana ait olmasaydı avukatım ciddi oranda tazminat alabilceğimi söylemişti ama iş yeri bana ait. Bence geri çekilme davandan askerden kalma olabilir durumun ama sen o kurumda engelli kadrosundaydın yani durumunu biliyolardı bence onlar seni hem işten çıkarmanın hemde çektiğin sıkıntılarının fazlasıyla ödeyecekler sabır diyelim kardeşim bekleyelim bakalım zaman ne göstercek...

bu sırada parmak protezi hakkında bilgi sahibi olanlar varmı? Bağkurumla işlem yaptırabilirmiyim?

eyvallah kardeş bunca sıkıntıda böyle şeyleri takma bile yolun bahtın açık olsun...

bülent bey öncelikle ilginize çok teşekkür ederim lakin gönderdiğiniz tablo benim anlıycağım birşekilde değil hatta hiçbirşey anlamadım desem yeridir. nerden ne şekilde itiraz etcem neden derlerse şayet iş durumumu anlatcam? malesef insanın böyle şeyler başına ilk defa geliyo ve kimsede açıkcası yardım etmiyo bilgi alıncak yerlerde yok bağlı olduğum sgk desem orası bin beter bu rapor olayında ne yapabilirim? meslek hastalıkları diye gönderdiğiniz iletideki hastaneleremi başvurmam gerekiyo?...

Cetvele aşağıdaki resimler ışığında bakın isterseniz. "Parmak" diye aratırsanız cetvelde, ilgili bölümü görürsünüz...
Baş parmak dahil tüm parmaklardaki amputasyon düzeyini bir daha tam olarak yazar mısnız?

Yeniden değerlendirme için sigorta müdürlüğüne gitmeniz ve verilen orana itiraz etmeniz yeterli...

el_eklemleri.jpg

parmak_eklemleri.jpg

Merhabalar Bülent Bey Sağ el baş parmak ve işaret parmak normal 3. parmak yani orta parmağım yukardaki tabloda gösterildiği üzere Proximalinter phalangeal joint bölümden ampüte 4. parmağım yani yüzük parmağım kökten kazındı onda ne his ne de kemik yapısı kaldı 5. parmağım yani küçük parmak ise eklem olarak minik kemik kısmı kaldı....

avcıkomando;

Emekli olduğunda İş görmezlik maaşının yarısı kesintiye uğrar.

valla daha emekli olmaya çok iş görememezlik maaşıda bağlanmadı 3 ay oldu o yüzden o parayı hesap bile etmiyorum bu gidişlede sanırım bağlanmıycak....

Denden, ben 1991 de iş kazası geçirdim 2009 da baş vurdum kabul edildi şu an oran tespiti için ankaraya gönderildi raporlarım.. 2 ay daha beklerim diye düşünüyorum. 2009 şubat ayından beri bekliyorum...

oooooo ne yaptın sen yaaw şubat ayından beri gelen giden yoksa ben daha çok beklerim desene... İşin kötü tarafı ben iş yeri sahibiyim ve haliyle bağkurluyum ve iş görememezlik rapor parası ödemeside yokmuş onuda alamadım anlıycağın Allah kimsenin başına vermesin cidden uğraşması çok zor işler bunlar raporu bir yandan protezi bir yandan bakalım sonumuz ne olcak...

bu sırada sizin kaza nedir?

öncelikle geçmiş olsun.bende sizin gibi iş kazası sonucu sol el işaret ve orta parmaklarımı tamamen kaybettim.yüzük parmağımada kolumdan et alınıp eklendi şükür tuttu çalışıyo şuan.ben 31 temmuz 2010 da kaza geçirdim ve hala maaş bağlanmadı.bu işler hemen olmuyor acele etmeyin.sizi anlıyorum bende şaşırmıştım ne yapacağımı ama sabır en iyisi.bu siteyi takip edin.ben burdaki arkadaşlardan aldığım bilgilerle öğrendim ne yapacağımı.eğer yapmadıysan hala sgk ya gitsürekli iş göremezlik gelirine başvuracanı soyle. tahsis talep beyannamesi diye bir belge doldurtacaklar onu doldur ver.bekle ondan sonra...arada bir git sor ne durumda diye.eğer imkanın varsa tanıdık birilerini devreye sok.acele etme kardeşçmalesef sistem yavaş işliyo.ben işkur sevkiyle gittim hastaneye %22 verdiler ama sanırım geçersizmiş.ssk müfettiş incelemesinden sonra tekrar heyete sokup oran belirliyomuş.anlayacağın ben 10 aydır müfettişi bekliyorum.başvurumu yapmışım.6 ay raporlu kaldım rapor paralarımı aldım.şahitlerimi götürdüm ifadelerimizi verdik yinede bekliyorum.senin % 17 normal hatta iyi gibi.3.4.5. parmak oranları daha düşük çünkü.kanun böyle malesef.
proteze gelince bende çok araştırdım seninkisinde daha kolay olur orta eklemden gittiği için yani güdük kaldığı için.benimkisinede oluyor ama 2 bin euro istiyolar slikon protez.kullanma diye bir şansında yok sadece estetik görüntü için yani.çok araştırdım hemde sonra vazgeçtim.belki ilerde....
maaşa gelince ne bağlanır bi tahminim yok ama sürekli iş göremezlik hakkın olduğunda bu maaşı ömür boyu alıyosun.ssk dan faydalanabiliyosun.normal bi şekilde emekli olduğunda ise normal emekli maaşını alıyosun sürekli iş görememezlik maaşının yarısını alıyosun.tekrar geçmiş olsun.Allah bizlere başka keder dert vermez inşallah.

Üst Alt