Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonucu % 41 sürekli is göremezlik var. Kaç lira maaş baglanir?

gokveay

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
2009 da is kazasi geçirdim yüzde kirkbir sürekli iş göremezlik raporun var kaç lira maaş alirim ve de toplu para alirmiyim

Bende bilmiyom

1) Kazadan önce işyerinizde aldığınız maaş miktarınız önemli, ona göre maaş miktarı belirleniyor. Yani yüksek maaş alanlara yüksek aylık bağlanıyor.
2) Dosyanız Ankaraya gönderildiği andan itibaren maaşınız birkmeye başlıyor. örneğin dosyanız ankarada 5 ay kalırsa 5 ayın birikmişini alırsınız.

Rapor oranlarımız birbirine yakın Benim raporum %45 fikir vermesi açısından yazıyorum. Geçen ay ben 1050TL aldım. Sizin nekadar aylık alacağınızı bekleyip görmeniz gerekir.

Slm arkadaş 2009 insanin birinde ise başladim insani dördünde.is kazsi geçirdim ve 2013 dokuzuncu ayda isyerim kapandi bende.sigortaya bas vurdum sürekli is goremiyom diye.ilk basta beni devlet hastanesine gönderdi heyete girdim ankaradan bana.ara.karar.cikmis.bu seferde univerteye sevk etdiler 2014 subatin 21 de ankaradan cevap gelmiş ecetveline gore yüzde kirkbir sürekli is göremez ropor vermişler sigorta da yasiyi mufetdise yollamis iki veya uç aya maaşa baglinirsin diyor benim en son maaş aldigim is yerinden ki 1400 TL aliyodum buna gore kaç lira alirim ve de toplu para almam hangi aydan baslar cevap yazarsan çok sevinirim

As, Mehmet bey 2-3 ay sabır edin biz burda ne desek yalan olur.

Ayrıca, Maaş ve birikmiş alacağınızı aşağıdaki siteden kontrol edebilirsiniz maaşınız bağlanırsa aşağıdaki sitede[SIZE=2] 4A Emekli Aylık Bilgisi[/SIZE] bölümünde maaş bilgileriniz görünür.. Aşağıdaki site devletin resmi sitesidir. Siteye girmek için E-şifrenizi en yakın postaneye giderek almanız gerekiyor. Ben maaş artışlarımı, kesintilerimi bu siteden kontrol ediyorum. Sizede tavsiye ederim.

https://www.turkiye.gov.tr/4a-emekli-aylik-bilgisi

Kardeş cvp yazdigin ALLAH cc razi olsun iki uç ay daha bekleriz işallah toplu parada verirler

Slm arkadaşlar gecen sene is yerimi mahkemeye verdim ve is sahibi beni sezledi gel anlasalim dedi mahkemeden ferakat et dedi kirkbinlira para verim bende kabul etdim ve davadan refakat etdim benim sorunum bu benim sürekli is göremezlik için sigortaya bas vurdum fenni hastaneye sevk etdi 41 oranda sürekli is göremezlik roporum cikmis Sgt bu gaziyi mufetdise yollamis iki uç aya maaş baglanirsin diyor yani ben is sahibinden anlastim ona dava acmiyacam diye mahkemede is göremezlik maasimi etkilermi bilgisi olan cvp yazarsa sevinirim

Tazminat ile sürekli iş göremezlik geliri ayrı süreçlerdir. Tazminat davası açmazsınız, ama SGK'dan sürekli iş göremezlik aylığı alırsınız...

Tr123
normalde maaşınız birikmişiniz ve gününüz ne kadardı 1050 bağlandı ?

Cvp yazdigin saol bulent bey bide bir sorum olacak toplu para hangi aydan itibiran veriyorlar

Geçici iş göremezlik geliri almışsanız onun bittiği tarihi takip eden ay başı itibarı ile sürekli iş göremezlik geliri bağlanır. Eğer geçici gelir almamışsanız, o zaman iş kazası tarihinden sonraki ay itibarı ile sürekli iş göremezlik geliri bağlanır.

Arkadaşım öncelikle geçmiş olsun sürekli iş göremezliğiniz geçtiğimiz senelerde olsa idi malunen emekli olurdunuz , şimdi ise budurum % 70 taşındı , % 26 üzerinde bir oranınız var bu durumda en düşük emekli maaşı kadar maaş alırsınız ( 850 ) gibi bir rakkam ama önce iş görememezliğinizin bedeninizde ki duruma göre değişiyor sanırım , benim sağ elim sadece başparmak ve küçük parmağımı kaybettim ,% 26 da oranınım var bir emekli maaşı alıyorum umarım sende iyi bir orana bağlanırsın, çünkü şartlar şimdi farklı işliyor.

Bulet bey dun mufetdise ifade verdim bana ogustoda maaşa baglanirsin birde 200 veya 300 gibi bir maass alirsin diyor smdi ne kadar maaş alacagimizi mufetdismi belirliyor cvp verirsen sevinirim

Bence az değilimi yüzde 41 gore ben sol elini hic kullanamiyom

benımde 26 oranım var ve 330 tl alıyorum ence daha fazla alırsınız

Maaşı belirleyen şey işgücü kaybı oranıdır. Müfettişin bu konuda yetkisi bulunmaz. Kendince tahminde bulunmuş.... % 41 oranlı raporla 380 TL gibi bir aylık bağlanacaktır bence.

slm bülent bey bugun sigortayı aradım mufetdişin raporu gelmiş onlarda maas baglama servisine yonlerdişmişler benim soracagim kazadan itibarenmi toplu para verecekler

Hayırlı olsun :)

Kaza sonrasında geçici iş göremezlik geliri aldınızsa, o gelir kesildiğkten sonraki ay başı itibarı ile bağlanacak. Eğer hiç gelir almadıysanız, o zaman kaza tarihi itibarı ile sürekli iş göremezlik geliri bağlanır.

Öncelikle geçmiş olsun kardeş senin süreç nazil geçti yazarsan sevinirim

gokveay;

işlemlerin bittimi kaza tarihinden ihtibaren toplu maaş alabildinmi yazarsanız teşekkürler

iş kazası

hanedar;

Öncelikle geçmiş olsun kardeş senin süreç nazil geçti ya

Ocakta bas vurmustum is göremezlik maasina 2ay oluyor müfettişin eline gideli evraklar hala bekliyorum

ben 2010 yılında merdivenden düşme sonucu belim kırıldı ve 42 hastanede yattım ve 2012 yılı temmuz ayında sürekli iş göremezlik ödeneği almak için sgk müdürlüğüne başvuru yaptım 2013 yılı mayıs ayında sgk müfettişine ifade verdim.ve 2013 yılı ağustos ayında beni hastaneye sevk ettiler. ve 2014 yılı şubat ayına kadar hastane işler ile uğraştım beni beyin cerrahı, ftr rehabilatasyon, nöroloji ve kalp damar bölümlerine gittim ve hepsini de biitirdim hem röntgen hem de mr çekildim ve hepsini Ankaraya gönderdim. ve ben 2014 mart ayından beri sonuç bekliyorum fakat hala sonuç gelmedi ilginize çok teşekkür ederim

ben bir yıl boyunca geçici iş göremezlik ödeneği aldım ve omurga kırığı var bende ve platin de var kaza zamanında yaşım 40 idi ve o zamanki günlük kazancım 25,50 idi buna göre bana sonuç ne olur bir söylerseniz çok sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim

Tahminin benim evraklarim ocak 2014 te gittiğine gore hala bekliyorum ankarayi senin isler biraz farklı galibaga müfettiş sana ilk basta gelmiş ifadenin almis ankara malulluk kocatepeye gitti ise evraklarin orada % oranini belirtiyorlar ve bu işlem benim 4 ay kadar sürmüştü simdide müfettişi bekliyorum is kazazi raporu tutarsa müfettiş maaş bağlanacak ve maasin kaç rapor alirsan ona gore bir maaş bağlanacak

07.10.2013 kayseri sgim kocasinan sgm destek hizmetleri(genel evrak) servisine elden sevk edilmek üzere işlendi
07.10.2013 kayseri sgim kocasinan sgm destek hizmetleri(genel evrak) servisine zimmetten çıkarıldı
08.10.2013 ankara sgim kocatepe sağlık sgm destek hizmetleri-1 (gelen/giden evrak) servisine taahhütsüz gön. üzere işlendi
08.10.2013 ankara sgim kocatepe sağlık sgm destek hizmetleri-1 (gelen/giden evrak) servisine zimmetten çıkarıldı
23.10.2013 ankara sgim kocatepe sağlık sgm sağlık kurulu büro işlemleri servisi-1 elden sevk edilmek üzere işlendi
23.10.2013 ankara sgim kocatepe sağlık sgm sağlık kurulu büro işlemleri servisi-1 zimmetten çıkarıldı
25.12.2013 ankara sgim kocatepe sağlık sgm destek hizmetleri-1 (gelen/giden evrak) servisine elden sevk edilmek üzere işlendi
25.12.2013 ankara sgim kocatepe sağlık sgm destek hizmetleri-1 (gelen/giden evrak) servisine zimmetten çıkarıldı
26.12.2013 kayseri sgim kocasinan sgm destek hizmetleri(genel evrak) servisine taahhütsüz gön. üzere işlendi
26.12.2013 kayseri sgim kocasinan sgm destek hizmetleri(genel evrak) servisine zimmetten çıkarıldı
03.01.2014 kayseri sgim kocasinan sgm kısa vadeli sigorta kolları servisine elden sevk edilmek üzere işlendi
03.01.2014 kayseri sgim kocasinan sgm kısa vadeli sigorta kolları servisine zimmetten çıkarıldı
06.01.2014 kayseri sgim kocasinan sgm destek hizmetleri(genel evrak) servisine elden sevk edilmek üzere işlendi
06.01.2014 kayseri sgim kocasinan sgm destek hizmetleri(genel evrak) servisine zimmetten çıkarıldı
06.01.2014 rehberlik ve teftiş ankara grup başkanlığı gelen evrak servisine taahhütsüz gön. üzere işlendi
08.01.2014 rehberlik ve teftiş ankara grup başkanlığı gelen evrak servisine zimmetten çıkarıldı
13.01.2014 rehberlik ve teftiş ankara grup başkanlığı gelen evrak servisine elden sevk edilmek üzere işlendi
13.01.2014 rehberlik ve teftiş ankara grup başkanlığı gelen evrak servisine zimmetten çıkarıldı
27.03.2014 rehberlik ve teftiş müfettişliği - mustafa incene elden sevk edilmek üzere işlendi
27.03.2014 rehberlik ve teftiş müfettişliği - mustafa incene zimmetten çıkarıldı
04.07.2014 rehberlik ve teftiş ankara grup başkanlığı gelen evrak servisine elden sevk edilmek üzere işlendi
04.07.2014 rehberlik ve teftiş ankara grup başkanlığı gelen evrak servisine zimmetten çıkarıldı
14.07.2014 rehberlik ve teftiş ankara grup başkanlığı istatistik servisine elden sevk edilmek üzere işlendi
14.07.2014 rehberlik ve teftiş ankara grup başkanlığı istatistik servisine zimmetten çıkarıldı
14.07.2014 rehberlik ve teftiş müfettişliği - süleyman tunçay elden sevk edilmek üzere işlendi
14.07.2014 rehberlik ve teftiş müfettişliği - süleyman tunçay zimmetten çıkarıldı
24.07.2014 rehberlik ve teftiş ankara grup başkanlığı giden evrak servisine elden sevk edilmek üzere işlendi
24.07.2014 rehberlik ve teftiş ankara grup başkanlığı giden evrak servisine zimmetten çıkarıldı
24.07.2014 rehberlik ve teftiş ankara grup başkanlığı yazışma servisine elden sevk edilmek üzere işlendi
24.07.2014 rehberlik ve teftiş ankara grup başkanlığı yazışma servisine zimmetten çıkarıldı
31.07.2014 rehberlik ve teftiş ankara grup başkanlığı giden evrak servisine elden sevk edilmek üzere işlendi
01.08.2014 rehberlik ve teftiş ankara grup başkanlığı giden evrak servisine zimmetten çıkarıldı
04.08.2014 kayseri sgim destek hizmetleri 1 (gelen evrak servisi) taahhütlü gön. üzere işlendi
05.08.2014 kayseri sgim destek hizmetleri 1 (gelen evrak servisi) zimmetten çıkarıldı

hüseyin sende bu şekilde hareketleri buraya yapıştırabilirmisin

Kardeş ben telden girdigim için zor yapistira bilirim .d ve sana sunu söyleyin benim evrak takipte rehberlik ve teftiş baskanligi DİE birşey yazmiyor hala senin kinde yaziyor gene işlemlerin hizli gidiyor sanki benim evrak takibe gore

yıl seçeneğini değiştirip birde öyle dene belki gözükür

Hepsini demedim ne is kazasi bildirimi var nede başka birşey sadece 6 zira yazi var normalde gurup baskanligina gideli evraklar 2 ay oluyor gurup baskanligi DİE birseyde yazmiyor is kazasi bildirimi de yapilmamis evrak takipte görünmüyor is kazasi geçiren gazi arkadaslarimin görünüyor ..benim görünmüyor ankara gurup baskanligini aradim evraklarda ordaymis

Slm Bülent bey maaşa baglandim eylülün 23 ilk maasimi alaçam ve de toplu paramida senin dediğin gibi oldu raporunun girdikten sonra baslamis yani 2009 insanin 4 kaza geçirdim 6 ay. Rapor aldim 2009 ekimden basliyor masim 440 TL toplu paramda 18 500 yani eski paraynan onsekiz milyar beşyüz alicam eylulde cenabi ALLAH herkese sabir versin

Gokvay. Senin sakatligin ne idi yaza bilirmisin

ben 2012 yılında sürekli iş göremezliğe başvurdum ve bütün işlemleri bitirdim ve bir yıl boyunca geçici iş göremezlik maaşı aldım ve 2011 yılı eylül ayında bitti ve ben şunu merak ediyorum benim belim kırılıdı ve platin ile yaşıyorum ayrıca 10 tanede vida var buna göre bana yüzde kaç oran verirler ve ne zaman maaş bağlanır ve 2014 yılı mart ayında Ankaraya gitti evraklarım ve hala bekliyorum gelmedi eski iş yerinde ben asgari ücret alıyordum günlük 25,5 lira idi buna göre maaşım ve sakatlık oranım ne olur yardımcı olursanız çok memnun olurum. Allahım bütün engelli arkadaşlarımın yardımcısın olsun. kaza anında yaşım 40 idi

Bu nasıl iştir arkadaşın %41 oranı var 440 tl bağlanıyor.
Benim işyerinde bi abimiz var 2011 de kaza geçirmiş %43 raporu var sağ ayak dizaltı ampüte şuan 1650 tl aylık alıyor

Birde 2011 deki maaşı olsa olsa 1700-1800 tl kadardır

slm hanedar benim sakatlıgım sol kolum ve parmaklarım sol elimin 4 parmagını hiç oynatamıyom vede bilekten bukemiyom

benim sigortam 2100 gunum var vergi indirimi aldım 3600 gunumu doldurdunmu direkmen emekliyim CENABI ALLAHIM CC BUTUN ENGELLİ KARDEŞLERİME ALLAH SABIR VERSİN AMİN

Üst Alt