Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonucu %5 iş görmezlik raporu aldım. Haklarım nelerdir?

tarzancenk

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
iş kazası sonucu kolum kırıldı 4 ay tedavi süreci sonucunda kolum yamuk kaldı %5 iş görmezlik raporu aldım sgk ya başvuru yaptım tekrar heyete girecem tazminat davası acayımmı acarsam ne kadar maddi manevi tazminat alırım yardımcı olurmusunuz lutfen

ilk önce oraniniz belli olsun sürekli is goremezlik gelirini elde edin ondan sonra dava açarsınız. Tabi yüzde on ve üstü oran cikarsa. Dava açıp açmamak size bağlı.is verenin tutumuna göre hareket edin.yaklaşımlarını gozlemleyin. Gerçi işverenler hep aynıdır. Kimse durup dururken sakat kalmaz.bence hakkınızı arayın.mahkeme ilk önce is goremezlik oranini ister.bunları halledin ondan sonra çıkacağınız yolu belirleyin.hepsi uzun süreçler. Şimdiden sabırlı olmayı ogrenin. Cunki yol çok uzun.bol sanslar

işverenin tutumunu sana söleyim merdivenden düştüm personel müdüründen raporlu oldugum dönemdeki sigorta pirim paraamı istedim vermeyiz dedi kolum yamuk kaldı dedim merdivenden düşerken düzgün düşseydin dedi

@tarzancenk
iş göremezlik hesabı çok farklıdır oranıda farklı çıkar sizin elinizdeki normal engelli raporu iş göremezlik raporunuz ne kadar diye çıkar diye sorarsanız raporunuzda yazan yazıyı buraya yazın yaşınızı kaza geçirdiğnizdeki mesleğinizi ve iş alanınızı yazın bir hesaplama yapmamız mümkün olur artı demişsinizki ne kadar tazminat alırım ilk önce sgk dan oran 10 ve üstü olması gerekir müfettiş incelmesi gerekir bursa asıl ve asli kusurlar kimlerde v.s. gibi rapor sonuçlanması gerekir

Sağ radius başı kırık sekeli 36 yaşındayım fabrika izalosyon iş alanı prefabrik şirketi bizim işte devamlı merdiven üzerinde çalısıyoz fakat herhangi bir iş güvenligi önlemi yok normalde bu iş sepetli vinçle yapılması gerekir o zamanda maliyet yukseldiginden merdivenle yaptırıyolar benim düştügüm yukseklik 4 metreydi

Benimde sağ kol is kazasi.yüzde kirk bir çıkmıştı.Sag kola is gücü kaybında yüksek oran çıkıyor. Cunki is gücünde sağ kol çok önemli.hilal 72 arkadaşın söylediği oran bence en dusuk ihtimalle çıkacak orandir.daha önce yazmıştım oranın belli olsun maaş bağlansın ondan sonra iyi bir avukat bul kendine

vvalla inşallah kardeş dedigin gibi olur ama hiç zannetmiyom peki senin kolundaki sorun ne ayrıcada ne kadar maaş baglandı

inşallah deigin gibi olur

Alper işbilen bey bende 2015 nisan ayında iş kazası geçirdim Sağ dirsek radius kemiğimde çok parçalı kırık oluştu. kolumda ve omzumda hareket kısıtlılığı ve güç kaybı oluştu kendim jeneratör teknikeri olarak çalışıyordum şimdi ise sadece bilgisayar kullanıyorum. 2016 şubat ayında %26 engelli raporu aldım, şimdi ise evraklarım Ankara Kocatepedeki birime gitti inşallah iyi bir iş göremez oranı bekliyorum. 1-2 aya sonuçlanır tekrar yazarım.

selamlar herkese benimde sol omuzda kırık olduğundan hareket kısıtlığı oluştu bende doktora sol kolumu kullanıyorum bunu not edin dediğim halde not etmediler sağlık kurulunda her kes sağ kolunu kullandığı için oran tesbitimde benim hak kaybım oldu insan okudukça öğreniyor iş görememezlik hesaplamasını öğrenmek ve bana verilen oranın formülünü çözmem tam 3 ayımı aldı benim okadar zorki bulunduğun ildeki devlet hst gidiyorsun heyete giriyorsun kurul illaki daha sonra tekrar bir eğitim araştırma yada üniversite hst de sevkini istiyor illa bende hep böyle oldu yine aynı şeyi şeyi yaşıyorum yıllık kontrollüdü benimki 2 ay oldu üniversitede heyete gireli daha üniversiteden evraklar çıkmadı daha çıkacak sgk ya gidecek ordan daha istanbul sağlık kuruluna gidecek orda sıraya gircek beklicek sonra sgk ya gelcek yazı bekle bekle hep bekleme

hilal72

Hilal 72;
Aynen öyle ben ilk başvuruyu 02.01.2016 tarihinde yaptın, SGK teftiş kurulundan iş kazası raporu 27.02.2017 tarihinde çıktı. Tekrar engelli raporu için hastahaneye gönderdiler, rapor sgk ya geldi inceleme olacakmış Ankara Kocatepe'de Mayıs ayında çıkar diyorlar. Daha donrada teftişe gidecekmiş 4-5 ay da orada kalır diyorlar. Yani bu yıl sonu ancak iş göremez ödeneği alabilirim. Bu işlemler dedikleri gibi iki yıl sürüyor ALLAH hepimize yardımcı olsun bol sabır versin.

Üst Alt