Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş Kazası sonucu 53 rapor aldım. İş göremezlik ve emeklilik için ne yapmalıyım?

shnmrtyrn

Üye
Konular
20
Reaksiyonlar
0
Herkese slmlar ben 2014 ocak 30 da iş kazası geçirdim sağ kolum kırıldı ve bunun üzerine benim ameliyat sonucu dirseğimi aldılar artık kolumu kaldıramıyorum :( şimdi ben iş göremezlik ücreti alıyorum kaza geçirdiğim beri bu süre içinde %53 engelli raporu da aldım fakat iş yerim beni artık almayacağını söledi ben emekli olabilirmyim veya sürekli iş göremez ücreti alabilirmiyim...

öncelikle geçmiş olsun. malülen emeklilik için 1800 prim günün ve en az yüzde 60 işgücü kaybın olaması lazım diye biliyorum. bağlı bulunduğun ildeki sgk kurumuna sürekli iş görememezlik tespitini yapması için başvurunu hemen yap.

Sağol verdiğin bilgiler için ama hala istirahatliyimbu şekilde gitsem başvuru yapabilirmiyim...

Birde kredi çekebilir miyim bu raporum la iş yerine dava açmayı düşünüyorum...

işyerinden hemen davacı ol kardeşim istirahatliysen geçici iş görmezlik için başvur. kendi doktorun iş başı raporu verdiği gün hastaneden epikriz raporunu iste.
birde iş kazası tespiti yapıldımı tutanaklar tutuldumu

Valla kardeşim geçici iş göremezlik alıyorum şu ana kadar ki raporlarım ücretini aldım doktorum eğer beni iş yeri işe alsaydı daha rapor yazmayacaktı almayacakları için raporumu uzatıyo ama bu gün iş bulsam gel raporunu iptal ederiz dedi tutanak olayıda şöyleki ben muhasebeciye sordum kimse gelmedi dedi ama şu bi tutanak değilmi benim bütün raporlarımda iş kazası yazıyo ilk acil hastaneye gittiğm de de olayı anlattım zaten birde ameliyat olup hastanedeb taburcu olurken iş yeri kaza bildirimi yapmamıştı sonra tlfn açtım yaptılar bunların hepsi tutanak mı

Epikriz raporunu taburcu olurken aldım şimdi tekrar alma ma gerek var mı banka bana bu şekilde kredi verir mi

bak kardeşim uzun bir süreç seni bekliyor. iş kazası tespiti yaptır yapılmadı ise. henüz istirahatliyken işyerin seni şimdiden gözden çıkarmış. kimsenin gözünün yaşına bakma. kaza geçirdiğin gün şahitlerin varsa sana şahitlik ederlerse iş yerini mutlaka mahkemeye ver. ateş düşer işyeri sahibine etrafında pervane olur para teklif eder sana. gerekli olan en doğru bilgiyi bağlı bulunduğun sgk kurumunun iş kazası bölümünde verilir ne gibi evraklar isteyeyecekler senden mutlaka öğren.
istirahatliyken geçici iş görmezlik parası alırsın

Kaza tespiti için ne yapmam lazım veya yapılıp yapılmadığını nerden öğrenirim

kaza tespitini bağlı bulun duğun sgk kurumunun iş kazası bölümüne başvuracaksın. banka kredi işinden anlamam. dava açacaksan sağlam bir iş avukatı bul alacağın tazminattan yüzde alır avukat. para vermeyesin ben verdim pişman oldum. sana yol gösteriyorum. şikayetçi olmak için bir gün bile ara verme hemen başvur bu gibi davalar çok uzun sürüyor.

Ozman en iyi si sgk ya sormak

Ne kadar sürer sence birde uzlaşmaya giderlerse kabul etmelimiyim

yarın mutlaka sgk iş kazası bölümüne git bilgi al.
uzlaşmaya yanaşırlarsa anlaş yüklü bir miktar iste mesela ben 100.000 tl istedim.
vermediler 15.000 teklif ettiler kabul etmedim.
bu arada çalıştığın yerde ne kadar maaş alıyordun

Birde şöle bi durum var ben kaza geçirdiğinde ulucanlat sgk da gözüküyodum fakat kazayı giresunda geçirdim ulucanlarda gözükmemin sebebide şu ben yeni başlamıştı işe beni eğitim için ankaraya götürdüler direk ordan giriş yaptılar sonra ben giresuna geldim çalışmaya başladım bir hafta sonra kaza geçirdin kazadan bir gün sonrada bütün çalışanların naklini giresuna yaptılar şimdi benim bu tutanak işini veya diğer bilgileri giresun sgk bilir mi

975 lira maaş alıyodum brüt ise 1251 liraydı

Sana teklifi dava açtıktan sonra mı yaptılar

sen bağlı bulunduğun sgk kurumuna git. en doğru bilgiyi ordan alırsın
benim başımdan geçen iş kazasını her şeyiyle anlattım aşağıdaki konuyu oku sana fikir verir.

http://www.engelliler.biz/forum/kaz...stenilen-evraklarla-emekli-olabilirmisim.html

bu arada aldığın yüzde 53 lük rapor sgk kurumu kabul etmez. olay araştırıldıktan sonra sgk seni kendi istediği hastaneye sevk eder ordan son halini belirten raporu inceleyerek sonuca varır. ekseri üniversite hastanelerine sevk yapıyorlar.

yaptığın işlemleri senden, ne evrak istediler, nerelere başvurduğunu burayada yazki başkalarıda okuyup fikir alsın.
bu forumu takip et çok şey öğrendim burdan. allah şifa versin kardeşim sana

Üst Alt