Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonucu %54 rapor verildi. Tazminatım ne olur? Haklarım nelerdir?

fleat

Yeni Üye
Konular
7
Reaksiyonlar
0
2006 yılında iş kazası gecırdım ( elektrık carpması ) %54 engelleri raporum var aksayarak yuruyorum kosamıyorum..mahkemeye verdım sonuc ne olabılır..

kazanırsın inşallah büyük bi ihtimal kazanırsın iş kazasında suç senin değilse çok büyük geçmiş olsun

Mahkemeyi büyükbir ihtimalle kazanırsın şirketin bu olaydam sonra sana desteği olmadı uzun bir zaman geçmiş neden bukadar bekteledin merak ettim ?

öncelıkle mahkemeye vermek ıstemedım cunkı ıyı davranıp calıstırmak ıstedıler. daha sonra ıste sogutup benı sırketten uzaklastırdılar bende dayanamayıp ıste nayrıldım ve mahkemeye basvurdum. mahkeme devam edıor. oncelıkle dava dustu iş yeri kazamı iş kazası olarak belırtmemıs kamuya daır bı bılgı gelmedı ıfadem felan alınmadı.2 yldır devam edıor tekrar ssk mufetıslerınce ıfadem alındı sımdık mahkemeye sunulcak sonuc ne olcak bılmıyorum

2400 iş günüm var ne zaman emeklı olabılrım bır yere basvurmam lazımmı.engellı raporumla bır yıldır calsııyorum..oncekı calıstıgım iş gunu eklenecekmı..?

bu olayla ilgili tanıklar çok önemli umarım tanıkların vardır mahkemenin uzamamamı açısından .tekrar geçmiş olsun.

tanıklarım var yazılı beyanat ( tutanak ] var

% 50 ilâ % 59 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 16 yıldan beri sigortalı olmaları ve 4320 gün prim ödemeleri koşuluyla emekli olurlar.

1600 iş gunu dıe bılıyordum ama ?

% 60 ve üzeri raporunuz varsa,10 yıl ssk lı olmak ve 1800 gün prim...
vergi indirim belgeniz var mı ?ssk ilk işe giriş tarihiniz nedir?
2008_oncesi.PNG

Vergi indirim belgem yok 2002 ssk baslangıc tarıhı

İş kazası sonrası Sürekli İş Göremezlik geliri bağlanır. Bu, kaza sonrası elde edilen en önemli haktır. Hem gelir açısından hem de yaşam boyu sağladığı sağlık güvencesi açısından...

Sürekli iş göremezlik geliri için sigorta müdürlüğüne başvuru yaptınız mı? Mutlaka ama mutlaka yapın. İş kazasının olduğu tarihten itibaren sürekli iş göremezlik geliri bağlanır...

Tazminatı büyük olasılıkla kazanırsınız zaten...

Emeklilik ise ayrı bir durumdur. % 40 - 59 oranındaki raporla defterdarlıktan elde edeceğiniz sakatlık indirimine istinaden şu tabloya göre erken Yaşlılık emekliliğinden yararlanabileceksiniz:

2008_oncesi.PNG

ben fazla bısı bılmıyorum aslında sızınle ırtıbata gecmem mumkunmudur.?

Sigorta müdürlüğüne gidip iş kazası tespiti ve sürekli iş göremezlik gelirinin bağlanması ile ilgili durumunuzu sorun hemen. Oradan verilecek bilgiye göre hareket edersiniz...

Ayrıca bu konuyu avukatınızla da konuşun. O da yönlendirebilir sizi...

şuan calsııyorum.yinede maaş baglanırmı

Evet, bağlanır tabii. Sürekli iş göremezlik geliri ile ne çalışmanın ne de emekli olmanın bir ilgisi var... Sürekli iş göremezlik geliri yaşam boyu ödenir ve vefatınızın ardından geride kalan hak sahiplerine devredilir (bir nevi emeklilik gibidir yani)

iş kazası

iş kazası sonucundan dolayı %54 rapor aldım daha sonra ıs yerını mahkemye verdım ssk bu asama iş yerının %70 suclu oldugunu kanıtladı benım ne kdar ucret almam gerekıo artı aylık maas baglanılıyomu ( suan calısıyorum engellı kadrosundan ) cvp verırsenız sevınırım..

öncelikle geçmiş olsun kardeşim bende aynen senin gibi elk.çarpıldım.p iş yeri kusurlu bulundu aynı yerde çalışmaya devam ediyorum vede sürekli iş göremezlik gelirine müracaat ettim bir senelik uğrastan sonra gelir bağlandı şimdi hem çalıştığım maasımı hemde sürekli iş göremezlik gelirini alıyorum.çalışmana engel degil.hesabı ise GÜNLÜK KAZANÇX21XSÜREKLİİŞ GÖREMEZLİK DERECESİ

özgür kardeş selam bende senin gibi elektik çarpması sonucu %56 özürlü oldum 2007 de işkazasısonucu emekli oldunmu aygılar 05306959919 yücel karaduman

( yüce ) emeklı olmadım suan mahkeme asamasında kardes. .2800 iş gunum var.!! Engellı kadrsoundan 1.5 yıldır calısıyorum

iş kazası tespıtı tescıl edıldı.% 40 malulıyet verıldı.2006 yılında iş kazası gecırdım.ssk bugune kadar kı verılmıyen maasımı faızı ıle verecekmı.calısıyorum.calıstıgım ıcın maas baglanırmı

İş kazası tespiti başvuru tarihine göre değişiyor sanırım (bu detayı net olarak bilmiyorum): Ya evet, iş kazası olduğu tarihten bu yana (eğer geçici iş göremezlik geliri alınmışsa, o gelirin kesildiği tarihten itibaren) bugüne kadar geçen süreye ait geliri öder SGK, ya da son 5 yılın birikenini öder.

odeme seklı neye gore hesaplanıyo ? mesela ben 7 yıldır almadım ssk dan odenek olarak

Gelir, iş kazası geçirdiğinde resmi olarak görünen günlük kazanç miktarına ve verilen igücü kaybı oranına göre belirleniyor

Üst Alt