Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonucu açılan davalara ve bağlanan aylıklara dair süreç ne kadar sürüyor?

yasar2456

Üye
Konular
47
Reaksiyonlar
1
İş kazası geçirenler,arkadaşlar iş kazası ne kadar zaman alıyor,tabi herkesin olayı farklı ama genede yaklaşık olarak en az ve en çok ne kadar,
ve birde açmış olduğun şehirdeki mahkemenin yoğunluğuna da mı bağlı.

Benim altı ay oldu daha ortada bir şey yok sgk ya gittim iş kazası görünüyor onlarda çalışma bakanlığı müdürlüğüne yazı yazdık dediler iş kazası kusur oranları için müfettiş gelecekmiş bekliyoruz,adli dava olduğu için savcılık adli tıpa,sgk ya yazı yazdı tespit ve muayne için hepsini hallettim yalnız adli tıpta bana söylenen karar ankaraya oradan mahkemeye gelecekmiş yaklaşık bir senede anca gelir dendi bu muayene sadece mahkeme içinmiş sakatlık oran tespiti içinse tedavi bittikten sonra yeniden rapor alınacakmış sonuçta herkes kendi ilgilenmesi gerekiyor ben belediyede kadrolu işçiyim hastahanede müdür,başkan sen merak etme biz hallediyoruz deniyordu bana sgk ya gittiğimde sadece hastahanede yattığım gözüküyor idi evrakları bile ben yaptırdım şahitlerin ifadesi bile alınmamıştı şimdi bütün bunları niye anlattım derseniz iş kazası geçiren arkadaşların çok sıkı takip etmesi gerekiyor daha tazminat davasıda açmadım,süreci bekliyoruz.

Ne kadar tazminat alabilirim (soru)

Ben yaşar iş kazası geçirdim ve omurilik felçlisiyim,iş yeri kusur oranı yüzde 70 benim kusurum yüzde 30 yaşım 30 meslek şöför aylık askeri ücretten yatıyordu.ağır özürlüyüm ne kadar tazminat alabilirim??*teşekkür ederim.

İş kazaları sonucu sürekli iş göremezlik gelirinin bağlanması işlemi 1 yılda ancak sonuçlanıyor genellikle.
Tazminat ise ayrı bir konu, bu hukuki bir süreç. Kusur tespiti yapıldıktan sonra 1-2 yıldan az sürmez diye biliyorum dava süreci...

Arkadaşlar işkazası sonucu engelli olupta tazminat davası açanlar önce şuna dikkat etsinler.İş kazasını geçirdiği ilin varsa idare mahkemesine başvurması için avukatını uyarsınlar.Kimi avukatlar genelde Ankarada dava açıyor buda sürecin uzamasına sebep oluyor.Ben iş kasası sonucu kendi kurumumu mahkemeye verdim yıl 2007.Ve kurum genel müdürlüğü Ankarada olduğu için mahkeme Ankarada başladı ama mahkeme 1 yıl sonra olayın olduğu il'deki idare makmemesine gönderdi.Bulunduğunuz ilde idere mahkemesi yoksa o ilin bağlı olduğu idare mahkemesine gönderiyor.Süreç uzuyo haliyle.2007 de açtığım dava halen devam ediyor.Yıl 2010.Tazminat miktarına gelince onuda sakatlık oranına göre bilirkişi hesaplayıp mahkemeye sunuyor.Bu nedenle tutacağınız avukat bu konularda tecrüceli olması gerekiyor.Selam ve saygılarımla

Yaşar öncelikle işgörmezlik oranını yazmalısın.Sana bir örnek:% 65 rapor ile (eski parayla yazıyım kafan karışmasın "yüz milyar tl"buna göre bir hesap çıkarabilirsin.

bende iş kazası sonucu sürekli iş görememezlik geliri alıyorum 3 ayda maaş işlemlerini baslattık ama inannın cok takip etmek gerekiyor müfettiş eve babam getirmişti gitmedik yer bırakmadı süreci hızlandırmak için davayıda sora actık halende sürüyor bende daha kusur derecesi die bişi yok olmadı bekliyoruz bakalım . ama süreci takip edin hızlandırmak sizin elini,z de

Maluliyet ve sağlık kurulları daire başkanlığına gönderilmiş.

Slm arkadaşlar
Maluliyet ve sağlık kurulları daire başkanlığına iş kazasından dolayı dosyam ankaraya gönderilmiş 12 ekim 2010 da bügün sordum daha gelmemiş ve dosyamın ne durumda olduğunu öğrenmek için internetten veya ulaşabileceğim bir telefon numarası bilen varsa yardımlarınızı bekliyorum.
sgk kurumundanda gönderme tarihi ve sayı numarasınıda aldım .

Ankara maluliyet dairesinin numarası 0 312 207 88 66-67 bu numaraları arayıp evrak numaranla sorgulattırırsan bilgi verirler.

Üst Alt