Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonucu beyin damar yumağı ve epilepsi..?

Körfez41

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Merhabalar..
14.06.2014 tarihinde bilinç kaybı(ağızdan köpüklü bayılma) yaşamalarım sonucu rahatsızlığımın daha önceden kafama darbe aldığım ve beyin damar yumağı ve epilepsi teşhisi konuldu.Nöbetlerimde kendimi kaybedip düştüğümden sırt kısımlarımda ağrılarımdan dolayı zaman zaman sabahları kalkamaz duruma girip tedavi gördüm bu rahatsızlığımdan dolayı da kemik iliği ödemi teşhisi konuldu ve çalıştığım işyerimden sağlık sorunlarımdan dolayı sağlık raporu istenilip çalışamaz raporu verildiğinden dolayı işimden oldum.Sgk ya başvuru yapılıp beni Maluliyet iş kazası ve engelli işe giriş adı altında 2 farklı heyete gönderdiler sonuçlarını 5 aylık süreçte 04.12.2015 te anca gönderebildim.Benden 2008 de geçirdiğim kaza sonucu o zamanki tedavi sonuçlarını görmeleri için epikriz sonuçlarında kafa yaralanma kafa travme ve omurilik zedelenmesi olarak kayıtlara geçirildiği görülmekte sizce tecrübesi olan arkadaşlarımın sürecin ne olacağı konusunda bilgilendirmelerini rica ediyorum.

Not:Tedavi amaçlı gamma knife tedavisi önerilmişti.İst'da beyin anjio su yapıldı fakat bu tedavinin sonuç vermeyeceğini ameliyatın ise riskli olduğundan dolayı 2 farklı hastanede de aynı söylenildi yapılamıyor.

Körfez41

merhaba,
geçmiş olsun damar yumaklanması için Göztepe medical park hastanesinde prof.dr. Türker Kılıç ı tevsiye edebilirim , özellikler gamma knife de çok iyi olduğu söyleniyor,

Körfez41

2008'deki iş kazasına dair tespit olabilir gibi görünüyor. Tanık olabilecek kişiler de varsa daha bir etkili olur.

2008'de iş kazası bildirimi/işlemi yapılmış mıydı?

Evet 2008'deki iş kazasını kayıt altına alınıp iş kazası olarak bildirilmiş.2008'deki iş kazasında epikriz raporlarımda kafa yaralanması kafa travme ve omirilik zedelenmesi olarak tedavi yapılmış ve o zaman çalıştığım fabrikada 3 iş arkadaşımın kaza olayınının nasıl olduğunu anlatır bir evrak düzenlenmiş.

Beyin damar yumağı ve epilepsi şikayeti

Merhaba ;

17.06.2014 tarihinde ilk defa epilepsi nöbeti geçirdim.Yapılan eeg-mr sonucunda beyin damar yumağı ve epilepsi olduğumu öğrendim.500 mg(Raporlu) KEPPRA sabah akşam kullanıyorum.Çalıştığım iş yerinde rahatsızlığımdan dolayı sağlık raporu istenildi.Doktorum yüksek ve ağır işlerde çalışamaz raporu verdi ve 29.07.2015 tarihinde bu yüzden işimden oldum.Şuan işsizlik maaşı almaktayım.

Doktorlarımın yapmış olduğu tetkikler sonucunda daha önceden başımdan darbe aldığımı tespit ettiler.Daha önce çalışmış olduğum fabrikada 05.12.2008 tarihinde iki boru arasında başım ve vucudum sıkışarak darbe aldım.Bu geçirmiş olduğum kaza çalıştığım fabrikada iş kazası olarak kayıt edilip sigortaya bildirilmiştir.Kaza sonucunda Yüzeysel kafa yaralanması,kafa travma,Omurilik zedelenmesi ve akciğer yırtılması olarak tanı konuldu.Doktorlarımın geçirmiş olduğum nöbetin ve damar yumağımın bu iş kazasından dolayı olduğunu tespit ettiler.Doktorlarım ameliyatın sıkıntılı olabileceğini ve felç kalma riskimin yüksek olacağını göz önünde bulundurarak ameliyat yapmak istemediler...

SGK rahatsızlığımı anlattığımda maluliyet (iş kazası) adı altında evrak düzenleyerek beni hastaneye sevk etti.Hastanede söylenilen muayeneleri olduktan sonra 16.09.2015 tarihinde sağlık kuruluna teslim edip sonucumun bana gönderileceğini söylediler.20.11.2015 tarihinde İstanbul sosyal güvenlik il müdürlüğü tarafından eve evrak geldi.Bu evrakta;

05.12.2008 tarihinde geçirdiğiniz iş kazası sebebiyle maluliyet işlemlerinizin tamamlanabilmesi için İstanbul sosyal güvenlik il müdürlüğü bölge sağlık kurulunun 02.11.2015 tarih 4571 sayılı ara karar yazısına istinaden Araştırma ve uygulama hastanesi Nöroloji kliniğine sevk edildim.Hastanede video EEG ve MR istenildi.

Video EEG sonuç ;Bu bulgular sol frontotemporal bölgede nöronal hipereksitabilite varlığını göstermektedir.
MR sonuç ;Sol temporalde,sol MCA komşuluğunda FFE sekanslarda hipointens izlenen 16x14mm boyutlu lezyon izlenmektedir.Sol MCA M2 ile ilişkili anevrizma ya da sol temporalde periferik yerleşimli kavernom ile uyumlu olabilir.

Bu sonuçlar hastanenin sağlık kurulundan değerlendirilerek bulunduğum ilin SGK'na 04.01.2016 tarihinde gönderildi.SGK dan İstanbul sosyal güvenlik il müdürlüğüne gönderileceği söylenildi.SGK'umdan bu sonuçlar çıkana kadar herhangi bir işyerinde çalışmamam söylenildi.Bu sonuçlara göre maluliyet oranım nasıl sonuçlanır?

Bu sürede İşe giriş için Engelli işe giriş adı altında heyete gönderildim ve bağlı olduğum ilin SGK kurumundan yine aynı Araştırma hastanesine hastalığımın tanısı ve puanlaması yapılıp ilk muayene olduğum hastaneye gönderileceği söylenilip burada heyete gireceğim.Rapor oranımın % kaç olacağı hakkında bilgi verebilirmisiniz.

04.01.2016 tarihinde bağlı olduğum ilin SGK kurumuyla görüşmemde vergi indiriminden(Emeklilik için)faydalanmam için ne yapmam gerektiğini şuan çalışmadığınızdan dolayı böyle birşey sizin için geçerli olmadığını ve çalışmaya başladığımda işveren tarafından vergi indiriminden faydalanacağım söylenildi.Fakat vergi indiriminden faydalanabilmem için şuan çalışmamı gerektiren bir durum varmı yoksa daha sonra vergi indiriminden faydalanmak için tekrar bu işlemleri yaptırmam mı gerekli?

NOT: Dogum tarihi :1983
Sigorta başlangıcı :05.10.1999
Sigorta prim günü :3894

Maluliyet(iş kazası)oran belirlenmesi,

05.12.2008 yılında iş kazası geçirdim.Hastane polisine ifademde şikayette bulunmadım fakat rapor tarihim bittiğinde iş veren beni işten çıkarttmış.O zaman hiç şikayette bulunma gereği duymadım.Fakat 14.06.2014 tarihinde bayılmalarım başladı(EPİLEPSİ nöbeti).Bu rahatsızlıklarımdan dolayı çalıştığım şirketten sağlık raporu istenildi fakat çalışamaz raporu verildiğinden dolayı işten çıkarıldım.Rahatsızlığımın sonucu Beyin damar yumağı ve Epilepsi tanısı konuldu.Bu rahatsızlık 2008 den 2014 e kadar yoktu sonradan çıktı.İST.da gittiğim doktorların tümü Ameliyat demelerine rağmen riskli olduğundan bu ameliyatı yapmıyorlar.Beyin anjiosu oldum ameliyat yapılamıyor.Fakat doktorlar daha önceden kafana darbe aldığımı söylüyorlar.İş kazasında kafam ve Göğsüm sıkıştı o iş kazasında başımda olan Baret sayesinde kurtuldum.Kazada o baretin iki boru arasındaki aralıktan çıkarılmışım.Kazada omiriliğimde eğrilik (kemik iliği ödemi)ve Akciğer yırtılması oluşmuştu.Beyinde kavernom anjiom görülüyor.İş kazasında beynimde lezyon (yara) oluşmuş.Halen bu tedavilerimde görülmekte.Fakat normal iş için girmiş olduğum heyette sadece nörolojiden girmeme rağmen %40 oran verildi.Ama 15.09.2015 te maluliyet iş kazası altında girmiş olduğum heyette oran %0 olarak İST.dan geldiği söylendi.(19.02.2016)Bugün bağlı olduğum SGK dan size evinize posta gelecek o postayı alıp itiraz etme ve almış olduğun heyet raporundaki %40 raporunuda bu Ankara kocatepe SGK ya gidip değerlendirilir deniyor.İş kazası geçirdiğimdeki EPİKRİZ raporlarını da istemelerine ve orada iş kazasıyla ilgili tedavilerim görülmesine rağmen nasıl böyle bir sonuç çıkabilir.Bu konuda yardımcı olacak kişilerin yardımına ihtiyacım var.

Bu itiraz sonucu herhangi bir olumlu sonuç çıkar mı?
Avukatla görüştüm o gelecek raporla gel o yazılacak dilekçe önemli onu biz yazalım dedi.
Neden iş kazasında tek bir hastalıktan değerlendirme yapılıyor.

8100......Tahsis No için 4A Emekli Aylık Bilgileriniz

Aylık başlangıç tarihi:01.10.2010
2000 Öncesi Aylık Bağlama:0.00
2008/10 Sonrası Aylık bağlama oranı 70.00
2000 öncesi gün 0
2008/10 Sonrası gün 0
Göstergesi 0
Sigortalının En Son Çalıştığı Sektör Özel
Durum kodu D
2000-2008/10 Arası Aylık Bağlama Oranı 0.00
İntibak Aylık Bağlama Oranı 0.00
2000-2008/10 Arası Gün 0
Toplam Gün 0
Hisse Oranı 1/1

NOT:SGK tarafından ''Maluliyet(İş kazası)'' adı altında girmiş olduğum heyet sonucundan sonra adresime gönderilmiş fakat daha elime geçmemiş olan sadece SGK tarafından sadece 8 ile başlayan tahsis numarası gönderildiği söylenen ve e-Devlet te ise yukarıdaki veriler benim için ne ifade ediyor.Bunun hakkında bilgi verebilecek arkadaşlar açıklarsa sevinirim.

kardeşim primlerin yüksekmi yatmıştı. güle güle harca..

bas_kan06

Başkan işi çözemedim.4 A hizmet dökümünde de durum pozisyonu AKTİF durumdayken PASİF pozisyonuna çevrilmiş.

Pasif olunca artık emekli olacaksınız anlamına geliyor.

Size tahsis numarasi verildigi icin pasif gorunuyor bir sikinti olmaz yani

8 ile başlayan tahsis numarası ile tarafınıza sürekli işgöremezlik aylığı bağlanmış.

Benim daha öce de 210 tahsisle başlayan emekli aylığım da var.

Ufukalp

Bağlı olduğum sigorta oranımın 0 çıktığını e devlet sayfamda 8100 ile başlayan bilgilerimin olduğu görünüyor.Ama e devlet sayfamda 4 A emeklilik bilgilerinde hangi bankadan işlem yapacağım görülmesine rağmen Aylığınız durdurulmuş olduğundan dolayı,banka değişikliği yapmanız engellenmiştir notu düşülmüş.

Körfez41
Önce bağlanmış sonra iptal edilmiş, en sağlıklı bilgiyi sgk müdürlüğünden alabilirsiniz bence, buradan ne desek boş.
Sinan37
O cevabı size yazmamıştım. Ama 4A kapsamında emekli olmak sürekli iş göremezlik aylığına engel değildir. Ya da tersinden söyleyecek olursak; sürekli işgöremezlik geliri alanlar şartları oluştuğunda normal emekli de olabilir her iki maaşı da alabilirler. Ancak bu durumda maaşlardan fazla olanın tamamını az olanın yarısını alırlar.

@Ufukalp

2014 te vergi indirimi ile emekli oldum.3.dereceden.yuzde 58 ozurlu oran ile.2100 ile tahsis no

daha maaş baglan madı kusur oranı belli yuzde 20..2006ta iş kazası belde kırık ve platın takılı istnbuldan malulıyet oranı belli olacakmıs daha bugun istnbldn aps ile bursa sgkya gndermişler

2014te vergi indirımı ıle emeklı oldum yuzde 58 oranla.3950primle.2015te sgkya muracat ettim ocak8de.daha yeni istnbldan aps ile gndrilmiş bursa sgkya malulıyet oranı mufettiş yuzde20kusur bulmus.2006ta iş kazsı07/04/2006 hiç işgormezlilik maası almadım..2006yılında500tl maas calıştgim zaman para aldım 2014te emeklı oldum acaba ne kadar maaş baglanır

Evet çok değişik kriter bir SSK memuru dosyayı açma gibi bir lukssu bulunmayıp oranı söylemedi...

Eksik Evrak dolasıyla tekrardan istanbula gönderilmiş dosyam...

Üst Alt