Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonucu bir eldeki 3 parmağın kesilmesi için hangi oranda rapor..?

yeşil54

Yeni Üye
Konular
6
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar daha önce yazım cevap alamadım: benim iş arkadaşımın sag eli 3 parmak kesildi tetik parmak orta parmak ve yanındaki parmak...orta parmak ve yanındaki parmak dikildi ama işlemiyor parmakları kullanamıyor. tetik parmak yarısı yok one dikemediler. arkadaşım iş kazası geçirdi. acaba rapor oranı nedir? bilen arkadaşlar yardımcı olsun lütfen saygılarımla z.öz

Zekeriya işaret parmağın tam nereden ampute olduğu önemli fakat yüksek ihtimalle ½8 alır diğer parmaklar içinde 4-5 arası olur kanaatindeyim totalde balthazarla 13 - 15 arası olur gibime geliyor benim tecrübelerime göre tahminim böyle

işaret parmagı bogumun üzeri kesik...

birde bu arkadaşım çalışıyor.. sigortadan ne kadar para alabilir?

Parmakların hangi eklemlerden ampute olduğu önemli. Onlara göre üç parmak için ayrı ayrı olarak oranı bulacaksın. Sonra üçünü şu formülle toplayıp, toplam işgücü kaybı oranını bulacaksın: http://www.engelliler.biz/forum/sag...althazard-formulu-nedir-nasil-hesaplanir.html

http://www.engelliler.biz/forum/kaz...eslekte-kazanma-gucu-kayip-orani-tespiti.html
2 - A--İşaret parmağı amputasyonu
a--Karpo - metakarpal eklemden
aa--Tek taraflı %7
ab--İki taraflı %10
b--Metakarpo - falangeal eklemden
ba--Tek taraflı %7
bb--İki taraflı %10
c--Falango - falangeal eklemden
ca--Tek taraflı %6
cb--İki taraflı %9
d--Distal - interfalangeal eklemden
da--Tek taraflı %2
db--İki taraflı %5

3- A--Orta parmak amputasyonu
aa--Tek taraflı %5
ab--İki taraflı %8
ba--Tek taraflı %5
bb--İki taraflı %8
ca--Tek taraflı %3
cb--İki taraflı %6
da--Tek taraflı %1
db--İki taraflı %3

4-A--Yüzük parmağı amputasyonu
aa--Tek taraflı %3
ab--İki taraflı %6
ba--Tek taraflı %3
bb--İki taraflı %6
ca--Tek taraflı %1
cb--İki taraflı %4
da--Tek taraflı %1
db--İki taraflı %2

sag el parmaklarım koptu

benim bir arkadaşımın fabrikada iş kazası sonucu sag el tetik parmak orta parmak ve yanındaki parmak koptu. orta parmak ve yanındaki parmak dikildi ama hiç bir işlev görmüyor. tetik parmak bogumdan yukarısı yok.
bu arkadaşımız hastanede heyete girdi. % 17 aldı.

bu rapor ankaraya vergi indirimi için gönderildi.. bunun kazancı nedir?
% 17 ne önemi var? ne yapması gerekir bu arkadaşımız ve hala çalışmaktadır...

bunu bilen arkadaşlarımız cevaplasın lütfen

saygılarımla

%17 ile vergi indirim hakkı ya da erken emeklilik hakkı elde edemez.

Bu oranda işgücü kaybı iş kazası sonucu oluştuğunda sadece sürekli iş göremezlik geliri bağlanır. Bu geliri yaşamı boyunca alır ve hem kendisi hem de bakmakla yükümlü olduğu kişiler yaşam boyu sağlık güvencesine kavuşmuş olur.

Sol 1.parmak ve 5.parmak Kopması

Merhaba

Benim Sol El 1.parmak ve 5.parmaklarım Koptu
Mesleğim Mobilyacı Olay Çalışırken Gerçekleşti Yatar Daire Üzerinde Parça keserken Sol Elimi Yatar Daireye Kaptırdım ve 1.parmak ve 5.parmaklarım Koptu
Bunun için Bilgi almak İstiyorum. Malülen Emeklilik İçin Nasıl Yardım Alabilirim.
Sol elimini İş Görmez Raporu % Kaç Olabilir ve Malülen Emeklilikten Nasıl Yararlanabilirim.

2400 Gün Sgk Günüm Var.

Yardımlarınız İçin Teşekkür Ederim.

Parmakların hangi ekleminden kesildiği önemli. Aşağıdaki oranlar en alt eklemden üste doğru sıralanıyor...

Sakat statüsünde erken ya da malulen emekli olabilecek % 40 ve üzerinde rapor alamazsınız, yani erken emekli olamazsınız. Ama sürekli iş göremezlik geliri bağlanması için gerekli alt sınır olan % 10'Un üzerinde alacağınız muhakkak.

Sürekli iş göremezlik maaşı için sigorta müdürlüğü işlem yapacak. Meslekte kazanma gücü kaybının % 30 gibi bir şeye denk düşeceğini tahmin ediyorum. Bu da asgari ücretle çalışan idiyseniz yaklaşık 350-450 TL sürekli iş göremezlik geliri bağlanır diye tahmin ediyorum.

ab-- İki taraflı 30

b-- Metakarpo - falangeal eklemden
ba-- Tek taraflı 20
bb-- İki taraflı 26

c-- Falango - falangeal eklemden
ca-- Tek taraflı 16
cb-- İki taraflı 22

A-- Küçük parmak amputasyonu
a-- Karpo - metakarpal eklemden
aa-- Tek taraflı 2
ab-- İki taraflı 5

b-- Metakarpo - falangeal eklemden
ba-- Tek taraflı 2
bb-- İki taraflı 5

c-- Falango - falangeal eklemden
ca-- Tek taraflı 1
cb-- İki taraflı 4

d-- Distal - interfalangeal eklemden
da-- Tek taraflı 1
db-- İki taraflı 2

Rapor Metni
SOL EL 1. PARMAK POP EKLEM TOTAL AMPUTASYONU
SOL EL 2. PARMAK EKSTANSÖR TENDON KESİSİ
SOL EL 4. PARMAK DİSTAL FALANKS AÇIK PARÇALI KIRIĞI
SOL EL 5. PARMAK DİSTAL FALANKS AMPUTASYONU
YAPILAN: DEBRİDMAN + GÜDÜK REVİZYONU

Bana verilen bilgiler bu ama Pek fazla anlamıyorum beni Kolay bi şekilde bilğilendirirseniz Sevinirim. Vermiş Olduğunuz Bilgiler İçinde Teşekkür ederim.

Tıbbi ifadelerden ben de anlamıyorum. Siz şöyle değerlendirin: parmakalrda 3 eklem var ya. Karpo dediği en alttaki eklem, Metakarpo dediği orta eklem, Falango dediği de en uc eklem.

Bence size toplamda % 20 verilecektir

Üst Alt