Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonucu bir gözüm görmüyor. Doktor rapor vermedi!?

zonguldak67

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
merhaba Bülent bey sizden bir konu hakkında yardım istiyorun

ben gözlerimden iş kazası geçirdim sag gözden sol gözüme kök hüre nakli yapıldı 22 nisanda kontrala gittiğimde bana sol gözümün 100de 90 görmediğini söylediler ve iş başı yapmam istendi bende görme kaybını 100de 90 belgeleyen rapor istedim vermediler beni o gün muayne eden doktor rapor veremem 7 7 2015 randavu veriyorum dedi

bana bir yol gösteriseniz memnun olurum

doktor devlet hastanesinin doktorumu? sicil numarasını telefonuna kayıt et birde hastaneye gittigin günün doktorundan sonuç kagıdı iste.her ne şikayet belirttiysen ona göre bi teşhis koyar ve sana bir sonuç verir(ilaç istirahat vs).
ve işe başladı isen iş yeri doktorundan sol gözünün görmediğini söyleyerek hastaneye sevk iste.sevk alamazsan bunu kağıta yazılı olarak ver doktora(sol gözümle göremiyorum gibi)

sevk isterken "gözlerinin görüp görmediğini veya hangi derecede olduğunu belirtir" diye not düşmesini iste

iş kazası konusunda hastaneye götürülüşünde kayıt olarak iş kazası olarak mı giriş yapılmış kontrol et.

örnek: iş doktoruna gidip - gözlerimde görme kaybı var.(istersen sebeb söyleyebilirsin)
sevi hastnaeye sevk edicektir.sevk yazarken görme kaybının gözler için hangi derecede oldugunu belirtir diye not düşcek

Iş kazası

ARKADAŞLAR

ben iş gözlerden iş kazası geçirdim sol gözünde %90 kayıp olduğunu söyledi doktor ama rapor vermedi git işbaşı yapdedi
ben doktordan %90 görme kayıbını belgeleyen rapor istedim iş başı yapmış olsam ne gibi sıkıntılarlar karşılaşırım

bana bu konuda yardım cı olursanız memnun olurum cevabınız için şimdiden teşekürler

zonguldak67

Rapor vermemesi ne demekmiş yahu? İşvereni koruduğu belli. Kesinlikle geri adım atmayın. Hem sağlık bakanlığı'na hem çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı'Na hem de valiliğe şikayet edin.
Size o raporu vermek zorunda. İş kazasına dair bildirimi ilgili kurumlara yapmak zorunda. Aksi halde suç işlemiş olur.

Ayrıca şahsen sigorta müdürlüğü'ne gidip iş kazası konusunda bildirimde bulunun mutlaka.

Yaşam boyu alacağınız sürekli iş göremezlik geliri ve işverenedn alacağınız tazminat hakkı çok kıymetlidir. Sakın vaz geçmeyin

merhaba Bülentbey ben 30 nisan perşembe günü heyete gireceğim heyet gözümün %90 görmerdigini belirten raporu bana vermek zorundamı ama heyete giren doktarlar beni muyne etmiyor beni muayne eden asistan doktor rapora ne yazdıysa ona göre değerlendiriyorlar heyetde iş başı verirse ne yapmalıyım başka bir hastanede muayne olup oradan gözümün %90 ğörmedigini rapor verirlerse yine iş kazası olarak gecermi ben şu an 6 aydan beri geçici iş göremezlik ücreti alıyorum ssk dada iş kazası olarak geçiyor cevabın için çok sagolun teşekürler

Heyet anında zaten muayene etmezler. 30 saniye görür ve gönderirler. Heyet sonucunda eğer raporda doğru değerlendirmeler yoksa, oran düşükse, rapora itiraz edersiniz.

Heyet işbaşı verebilir. Bir gözünüz görmediği halde çalışabilirsiniz, burada bir sorun yok. Yeter ki sürekli iş göremezlik geliri bağlansın...

Sgk ya gönderecegim rapor

merhaba arkadaşlar sizlerden bir konu hakkında yardım istiyorun ben sol gözünden iş kazası gecirdim %29rapor verdi
dedavi gördügüm hastane sgk belirli kayıporanında maaş başvurusunda bulundum
ama sgk benden ilk işe giriş saglık raporlarını istedi 2005 yılına ait ama raporlarım şirketin arşivlerinde de yok benden bir dilekce yazmam isteniyor
nasıl bir dilekce yazacagım bu konuda bilgisi olan arkadaşlarım dan yardım bekliyorum sevgi ve saygılarımla

zonguldak67

Tam anlamadım sorunuzu. İlk işe giriş tarihinde işgücü kaybınızın olmadığına dair mi rapor istedi sgk? Bu ne için istedi? Zaten iş kaazsı sonrası sürekli iş göremezlik başvurusu yaptınız ve zaten iş kazası olduğu belli... Daha neyi ıspat için rapor istemiş ki?

evet bülent bey benden ilk işe giriş saglık raporunu istediler ama yok bende 2013 yılına ait raporlar olurmu dedim kabul etmediler2014 yılında kaza geçirdim benden olmadıgına dair dilekce yazmam istendi nasıl bir dilekce yazacagım konusunda bana yardım cı olursanız memnun olurum memnun olurum heralde beni başka bir hastaneye sevk yapacaklar başka bir rapor almam için saygı ve sevgilerimle

zonguldak67

2005 yılıda olsa işveren özlük dosyanı saklamak zorunda senin eğer işe girerken sağlık muayene evraklarını teslim etti isen sgk ya dilekçe verirsin şu tarihte şu işyerinde çalışmaya başladım özlük dosyamda işe girerken sağlık muayenesi evraklarımı işverene teslim ettim gibi eğer işe girerken senden işveren sağlık evrakalrını istemedi ise yine sgk ya dilekçe yazman gerekiyor işe girerken sağlık evraklarının bulunmadığını ve dilekçeye ek olarak iş kazasından sonra gittiğin hst epikirz raporunuda ekleyerek verebilirsin

zonguldak67

İş kazasından önce gözünüzün gördüğüne dair beyanınızı istiyorlar demek ki. Buna dair basit bir dilekçe yazabilirsiniz. Askerlik yapmışsanız, onu da belirtebilirsiniz dilekçenizde.

"xxx tarihinde iş kazası geçirdiğimi ve raporlarda sabit olduğu üzere bir gözümde görme kaybı oluştuğunu ve iş kazası tarihinden önce gözümde hiç bir sorunun bulunmadığın beyan ederim"

demeniz bile yeterli olacaktır.

Üst Alt