Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonucu çökme kırığı meydana geldi. Haklarım nedir?

kskli1912

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaşlar 8 ocakta is kazası geçirdim 200-300 kiloluk demir parcayla başka bir blok arasına iki büklüm sıkıştım 5 omurgamda çökme kırığı ve bir tanesinde çatlak var. Ayağa kalkabiliyorum ama 1 saat sonrasında agrim başlıyor. Yatma istegi doğuyor. İlerleyen günlerde karşıma çıkabilecek rahatsızlıklar neler olabilir. Yoksa eski sağlığıma tam anlamıyla kavusabilecek miyim. İs gücü kaybı imkanından yararlanabilir miyim? %10 luk bir durum var midir? Tedavi olarak 1 ay yattım çelik korse tanıyorum hala. Haftaya yine kontrole gideceğim. Doktordan ne gibi tetkikler isteyeyim; mr tomografi fizik tedavi vs. Vs. Vs. Yardimlariniz için tesekkur ederim.

geçmiş olsun. doktordan tetkikleri isteseniz siz değerlendirebilir misiniz?
rapor bitiminde artık eski işinizi yapamıyor ya da sıkıntılar yaşıyorsanız: iş gücü kaybınızın belirlenmesi için sgk ya başvurursunuz ve hakem hastanenin yapacağı değerlendirmeler ve sgk nın değerlendirilmelerinden sonra iş gücü kaybınız belirlenebilir. kayıp oranınıza göre sizinde araştırdığınız gibi % 10 üzerinde ise sürekli iş göremezlik geliri bağlanabilir yada engelli oranınız % 40 ve üzeri olursa vergi muafiyeti, erken emeklilik gibi haklarınız doğabilir. Tabi geçirdiğiniz kazada hayatınızı tehlikeye attığını ve gerekli önlemleri alamadığını düşündüğünüz iş yerinizi, yöneticilerinizi, sorumluları vs mahkemeye de verebilirsiniz diye düşünüyorum.Hayırlısını dilerim.

siz doktor olsanız ' bana film çek mr yaz tahlil yap diyen hastaya' ne dersiniz?
sizce doktorlar gerekli durumlarda tetkik yapmıyorlar mı?

Tesekkur ederim cevabınız için. Doktordan istiyecegim tetkikler ise kendi sagligim için. Kimse kimseyi kendisi kadar düşünmez. Her doktor için demiyorum ama doktor hatasından umursamaz lig dan ölen ya da sakat kalanları çok duydum. Yanlış mi düşünüyorum.

Son yaptirdigim mr da bel fıtığı çıktı. İs kazası sonucu bel fıtığı çıkmasında bir hak talep edebiliyor muyym

Bel fıtığının meslek hastalığı olduğunu ıspat etmeniz lazım. Bu konunun heyet raporunda da ifade edilmesi gerek. Bunun yapabilirseniz ne ala...

%13 is gucu kaybi

Merhaba arkadaslar.
Bugun raporum cikti. %13.1 isgucu kaybi tespit edildi. 350 tl maas baglandi. Simdi dava acmaya hazirlaniyorum. Sizlere 3 sorum olacak.
1- dogustan gelen bir rahatsizligim var. Onunla bu orani birlestirip %40 alma sansim var mi? Diger rahatsizligim %25-%40 arasi oran veriyor baltazardan baktigimda.
2- bu sorularimin net cevabini hangi meslek dali verir.
3- bu %13 luk oranla baglanan maas disinda baska bir hakkim var mi?

Simdiden okudugunuz ve cevap verdiginiz icin tesekkurler.

@kskli1912 Devlet hastanesinden engelli raporu aldığınızda bütün engelleriniz hesaplanır. Engelli haklarınızdan yararlanabilirsiniz.

%40 ve üzeri rapor olanlar vergi indiriminden faydalanabiliyor.

iş kazasından dolayı %10 ve üstü raporu olanlar hastanelerden tıpkı emekliler gibi faydalanabiliyor.

ayrıca ortopedik engeliniz varsa ötv indiriminden yararlanarak araçta alabilirsiniz.

Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar. Davam devam ediyor. kusur oranı %90 işyeri. bakalım sonuç ne çıkacak

İş kazası ne kadar tazminat alırım?

Merhaba arkadaşlar iyi forumlar,
2015 ocak ayında geçirdiğim kaza sonucu %13.1 maluliyet aldım. 2018 de dava açtım ve bilirkişi raporu geldi. %90 işyeri kusurlu bulundu. %10 ben. Kaza tarihinde asgari ücretin 2 katı maaş alıyordum. ortalama ne kadar tazminat alırım? Benzer durum yaşayan var mı? Teşekkürler

Üst Alt