Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonucu dirsek altından ampute olan kişinin hakları..?

köşeci

Üye
Konular
13
Reaksiyonlar
0
Bir arkadaşımızın iş yerinde Dirsek altında kolu koptu benzer bir olay yaşayıpta iş yerini dava etmiş olan var mı.
Bize bilgi verirseniz sevinirim.

Sakatlık oranı ile ilgil avukatla ilgili dava süreci ve tazminatla ilgili tecrübesi olanlar bize yardımcı olursanız sevinirim

teşekürler.

İş kazası tespiti ve sürekli iş göremezlik geliri konusunda sigorta müdürlüğüne gerekli başvuru yapıldı mı?

Tazminat da sürekli iş göremezlik geliri de alınacak rapor oranına bağlı:

Ön kolun dirsek ekleminden tek taraflı kaybı veya dezartikülasyonu: %58
Ön kolun dirsek ekleminden iki taraflı kaybı veya dezartikülasyonu: %65
Ön kolun dirsekle bilek arası tek taraflı amputasyonu: %49
Ön kolun dirsekle bilek arası iki taraflı amputasyonu: %60

bülent bey merhaba

Evet kaza iş kazası olarak tesbit edildi müfettiş,iş kazasındaki suçu %50 şer verdi. Ameliyat ve tüm tedavi bulguları ,film lerle beraber ankaraya sakatlık tespit komisyonuna gönderildi.Sonuçla ilgili fikirlerinizi paylaşırsanız seviniriz.Bu yazdığınız oranlardan düşük olma ihtimali varmı.Teşekkürler.

Yukarıdaki oranlar sabittir. Arkadaşınızın sakatlık durumu hangisine uyuyorsa, o oranda rapor verilir.

İş kazasında suçlu olunup olunmadığı sürekli iş göremezlik geliri açısından önemsizdir. Yani, her koşulda o gelir bağlanır.

evet bülent abiye katılıyorum bende 2005 yılında iş kazası geçirdim ve iş müfettişi bendede %50 kusur buldu
2009 yılında sürekli iş göremezlik ödeği için başvurdum %29.2 olarak raporun ankaradan geldi şuanda 510.89 TL maaşa bağlandım
geriye dönükleride ilk maaşımda toplu olarak aldım.

Üst Alt