Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonucu diz kapağım kırıldı. Kusurlu bulunan işyerime dava açabilir miyim?

selcie

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Ben iş kazası gecırdım ve patella amelıyatı oldum dız kapagım kırıldı yanı ardından amelıyattan sonra 8 ay rapordan sonra 1 sene agır iş ve ayakta ıs yapamaz raporu verdıler ve senemın dolmasına daha cok var basındayım daha calısma bakanlıgına ıs yerınde kusurlu olarak gordugum calısma alanı hakkında ıs kazası gecırdıgıme dahır sıkayetcı oldum ve calısma bakanlıgında fabrıkanın evet kusurlu oldugu ve ceza verılmedıgını ancak fabrıkayı denetlemelı olarak duzeltmelerını tembıh etmıs oldugu yanı kusurlu gozuktu bı belge var ben iş kazasını gecırdıgımden bu yana bankalar olsun iş hayatım olsun sıfır oldu yanı hayatıma engel oldu bu kaza hem maddı hem manevı olarak cok zarar gordum ve dava acmak ıstıyorum ciddi anlamda hayatım değişti

bu kazayı nasıl geçirdiniz düşerekmi yoksa başka şekildemi iş yerin sizin masraflarınızı karşıladımı yani sizin yanınızdamıydı lütfen aydınlatırmısın

yürüyen bantta calısırken elımde cam ocak vardı ve sıgorta panoları her 50 metrede bır dız sevısesınde oldugu ıcın batta calısma alanı dar oldugu ıcın dızım sıgorta panosuna ocagın camını takarken dız kapagım kırıldı be 3 cm kemıgı kısattılar bacagımda tekrardan yukarıya kaldırılıp kaynatıldı masraflarımı sıgorta karsıladı tabıkı deynek yol parası dızlıgım 8 ay boyunca dolmusa otobuse bınedım hep taksıyle gıtmek zorunda kaldım yada komsularımızın yardımı ıle kımsenın bana bı faydası olmadı yani esım ve aılemden allah razı olsun sımdı ben hala bu ayagımın eksıklıgı ıle calısamıyorum eskısı gıbı degıl saglıgım platın oldugu ıcın dıkkat etmem gerekıyor

yani tum masraflar benden cıktı amelıyat harıc tabıkı

yürüyen bantta calısırken elımde cam ocak vardı ve sıgorta panoları her 50 metrede bır dız sevısesınde oldugu ıcın batta calısma alanı dar oldugu ıcın dızım sıgorta panosuna ocagın camını takarken dız kapagım kırıldı be 3 cm kemıgı kısattılar bacagımda tekrardan yukarıya kaldırılıp kaynatıldı masraflarımı sıgorta karsıladı tabıkı deynek yol parası dızlıgım 8 ay boyunca dolmusa otobuse bınedım hep taksıyle gıtmek zorunda kaldım yada komsularımızın yardımı ıle kımsenın bana bı faydası olmadı yani esım ve aılemden allah razı olsun sımdı ben hala bu ayagımın eksıklıgı ıle calısamıyorum eskısı gıbı degıl saglıgım platın oldugu ıcın dıkkat etmem gerekıyor

yani tum masraflar benden cıktı amelıyat harıc tabıkı

bende aynı sizin gibi iş kazası geçirdim dizimdeki bağlar koptu düşme sonucu 17 ay tedavim sürdü iş yerim hiç bir masrafı karşılamadı bende otobüse binemiyordum hep taksi masrafım çoktu ama umurlarında bile olmadı 4ay oldu işe döndüm ama ben dava açtım sonucunu bekliyorum müfettişler gelmedi iş yerim bildirmemiş ben dilekçe verdim bildirdim bence mağdursan dava aç hakkını ara

aynı işyerinde calışıyorsun degilmi sana problem çıkartıyorlarmı

1 sene agır iş yapamaz ve ayakta iş yapamaz raporu verdı hastane iş yerımde benı 2011 10 ayında işten cıkardı bızde oyle bır bolum yok dıyıp

benimde ayakta çalışamaz raporum var beni oturarak çalıştırıyorlar bana sorun çıkarmıyorlar ama sonra ne olur bilmiyorum

iyi bı avukta ihtiyacım var calısma bakanlıgından karsı tarafı yanı sırketı suclu kusurlu oldugunu belırten tutanak geldı sıkayetıme karsı

[FONT=verdana]Karşı tarafın iddialarına katılmak mümkün değil. Mahkeme, maluliyet oranının tespiti için mahkeme dosyası adli tıbba dahi yollayabilir. Ayrıca, siz de dava sürecinde SSK Yüksek Sağlık kuruluna başvurup maluliyet oranının tespitini talep edebilirsiniz. Maluliyet oranı düşük olan bir kişi de işbaşı yapabilir, zira. [/FONT]

[FONT=verdana]Olayın haksız fiilden kaynaklandığı iddiasına verilecek yanıt,SS Kanunu m.11'de yatmaktadır. Olay, bu maddedeki tariflereuyuyorsa, haksız fiil değil,iş kazasından söz edilir. [/FONT]

[FONT=verdana]Saygılar.[/FONT]

şimdi ilk işim avukatmı bulmak yoksa ne ?

geçmiş olsun gardaş bende iş kazsı yaptım çalışırken agır bir nesneyi makinaya bindirirlken elimden ses geldi şişti sonra kemik çürümesi çıktı kanın kemige gitmesi engellenmiş işyerinden yaklaşık 8 ay rapor aldım iş başı yaptım 2 gün sonra işten çıkardılar baanda normal vizite kagıdı verdilerdi snra ssk dilekçe verdim işkazası için 3 ay sonra çagırdılar ifademi aldılar şahitlerlede grşz dediler şimdi bekliyom tedavim deavam ediyom hala elim 2 platin var bide kısaltma var elimi hareket ettiremiyom şimdi bu ayın sonunda 3. ameliyatımı olcam ben avukatlada görüştüm avukat işe dönüşte yapabilirler diyor şimdi ama yinede ssk nın sonucunu bekliycez dedi ona göre dava açmak mantıklı olur dedi müfettiş çalıştıgın işi kaç kişi çalıştıgını şahit varmıydı kaç sat çalışıyon amsşını eldenmi alıyon mesain varmı hepsini soruyor açbencede sen çıkarmışlar kaybedecek bişen yok gardaş ben ugraşıyom valal elimden ne geliyorsa beni o halde çıkarıyorlar sonrada burda olamdı diyorlar şahit çok önemli gadaş inş yararlanırsın gardaş herşeyden tekrar geçmiş olsun

selcie;

hala avukat bulmadıysan izmirde bu işlerde iyi olan benim davaya bakan avukatı önerebilirim sana

arkadaşlar iş kazası geçirdiğinizi kanıtladıktan sonra işyerinin kusuruna göre tazminat alırsınız. kaza sonrası bir sakatlığınız kalmasabile tazminat alabilirsiniz. püf noktası iş yerinin kusurlu bulunması

dizinizde hareket kısıtlılığı kaldı mı?

Üst Alt