Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonucu elde oluşan hareket kısıtlılığı için hangi oranda rapor verilir?

Konular
7
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar,

2000 yılında bir iş kazası geçirdim. ama haklarımı yeni öğrendim... benim sağ elim bileğime kadar ezildi. bu geçen süre içinde biraz düzeldi ama bileğimi ve parmaklarımı bilhassa baş parmağımı normal olarak kullanamıyorum.

acaba benim rapor oranım kaç olur?

bilgisi olan arkadaşlara şimdiden teşekkür.

iş kazası

evet tutuldu.
ben bütün evrakları sgk'ya verdim işte jandarma savcılık soruşturması falan. bana sgk'nın bir müfettişinin beni çağıracakmış.
benim öğrenmek istediğim bu elimdeki hareket kısıklığının ilk başta anlattığım sorunun yüzde onun üzerinde çıkar mı? çünkü aynı iş yerinde çalışmaya devam ediyorum iş yeri de bundan rahatsızlık duydu.

eğer tüm işlemlerim olumlu çıkarsa 2000 yılndan itibaren mi alacaklı oluyorum? bunu da aydınlatırsanız sevinirim.

bu arada hayırlı cumalar tüm insanlığa.

2000 yılından bu yana iş kzası tespiti yapılamamış olması normal değil. İşlemlerin sürdüğünden emin misiniz?

İş kazası müfettişlerce tespit edilir ve işgücü kaybınızın en az %10 olduğu saptanırsa, iş kazası tarihinden bugüne kadar geçen süreye ait iş göremezlik gelirini toplu olarak alırsınız.

işgücü kaybı cetveli'ndeki ilgili bölümde yer alan şu cetvele bakıp, elinizde meydana gelen hareket kısıtlılığına göre işgücü kaybı oranınızı tespit edebilirsiniz:

http://img98.imageshack.us/i/46996293.png/

sayın oturan boğa verdiğiniz bilgiden dolayı teşekkür ederim.

ben iş kazası yaptığım süreçte iş kazası ssk ya çalışma bakanlığına bildirilmiş ama o bülgenin jandarmasına bildirilmediği için soruşturma istenmiş. jandarma beni çağırıp o günkü iş kazası oluş şeklini sordu. ben de anlattım.
jandarma soruşturmasını tamamlayıp bölgenin cumhuriyet savcılığına gönderdi. ben de başvuruda bulunup o evrakları işlem hızlansın diye kendim sgk ya verdim. sgk artık bir müfettiş gelip seni çağırıncaya kadar bekleyeceksin dedi.
bu işleme ben dilekçeyi, ocak 2009 da verdim anca soruşturma tamamlandı bu süre içinde. benim geri kalan süreç ne zaman bitebilir?
Ayrıca iş yerim halen kaza yaptığım işyerindeyim benden çıkacak raporun sürecini bekliyor, oran kaç olacak diye. oran yüksek çıkarsa beni aynı makinamda çalıştırmayacaklarını söylüyorlar.. yani bi iş yapalım böyle hakkımız var diye ama iş yerimde iki haftadır hiç bir huzurum kalmadı 11 senedir çalışıyorum..

İş kazalarında sürecin tamamlanması bir yılı buluyor. Beklemekten başka bir şey gelmez elden...

İşyeriniz neyi sorun yapıyor anlamadım?

iş yeri benim çalııp dururken neden böyle bir başvuru yaptığımı ve elimdeki sakatlıktan dolayı başıma bir iş kazası daha gelirse, sigortanın bunlara bir keseceğini yada hapse atacağını söylüyorlar.
işte senin elinin sakatlık oranı yüksek çıkarsa diyorlar neden çalıştırdınız bu işçiyi sgk sorar diye kendi kendilerine yorum yapıyorlar kardeş..

kendilerine ceza yaptırımı geleceğini yani olaya at gözlüğüyle bakıyorlar.

sağ el bileği ve parmaklardaki hareket kısıklığına ne kadar rapor verilir..

bu rapora göre yüzde kaç oran çıkar.iş kazası.

sağ elbilek dorsifleksiyon ve fleksiyon 30 derece...
sağ el.1.parmak mp eklem fleks derece ekstensiyon kısıklığı 40 derece..
sağ el tüm tüm parmaklarda dip pip ve mp eklemden fleksiyon ve ekstensiyon mevcut..
sağ el bilek volerde sert şişlik ve ağrı..
sağ el bilekte djeneratif değişiklikler..​

slm bülent abi. benim iş kazası tespit durumum devam ediyor.elimde ve bileğimde ezilmeden dolayı sakatlık olmuştu.bunu sgk bana tedavi yapacağım diye ameliyat olacaksın diyebilirmi. çünkü olay üzerinden 11 sene geçti tekrar aynı ağrı ve acıları yaşamak isyemiyorum tşk..

Sanmıyorum ki böyle bir şey olsun... Bence bu gelire temel oluşturacak rapor yeterli olacaktır. Ayrıca tedavi vb. bir talep olmaz.

Üst Alt