Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonucu elim sakatlandı. İşyerim iş kazasını reddedip beni işten attı!?

pusat_1981

Üye
Konular
12
Reaksiyonlar
1
mrblar yeni üyeyim benim sorum olacak bir firmada 2yıdan fazl

a çalışmaktayım ilk sene herşey normaldi işi ögrendim 2011 nisan ayında işyerinde gece vardiyasında çalışırken işim gereg agır bir nesneyi makinaya bindirmek için elimle itelerken elimden ses geldi şişti. hemen bıraktım işi arkadaşlar dedi hastanaye git bende yeni oldugumdan çekindim gece vardiyasına bitimine 1 sat falan vardı sabah giderim dedim. sabah bir tıp merkezine ortebedi böümüne gitim doktor elimin alcıya alınmasını söledi bende kabul etmedim. elimi sardım akşam tekrar işe gitim

akşam birim şefime dedim gece böle böe oldu iş yaparken bobin yiterkenken elimden ses geldi şişti gece odugundan sabh gittim alçıya aınacagını söledim hemen aldır dedi. niye geldin dedi haberiniz olsun dedim o gece bir iş yapmadım. sabah geri gittim tıp merkezine alçıya aldı doktor vizite kagıdı istedi işyeri beni çagırdı gel kendin al. elim alçıı işyerine gitim muhasebeciyede söeldim gece çalışırken bobin bindirirken oldu diye (obin 700 800 kg agırlıgında) tamam dedi vizite kagıdı verdi ama vizite kagıdında işyerinde olacak diye yazacakmış ben de dikat etmedim başıma hiç gelmediginden öle başladı

şimdi ameliyat oldum kemik ölümü diye 2 ay ve 1 ay olmak üzere 3 ay rapor aldım iş başı yaptım tekrar doktor ameiyat ederken dedi bu hastalık yüzde yüz geçmez sadece seni rahatlatmak amaçlı dedi. eim çok kötüydü odum işe başladım
1ay sonra gece çalışırken elim tekrar şişmeye başadı. bu sefer ustaya dedim böle böle usta baktı elime tamam dedi git hastaneye üstünü degştir elini yüzünü yıkadedi. işyerinden devlet hstanesine gittik çok kalabalıktı doktor sordu ne oldu dedim işyerinde oldu eimi gösterdim filme yoladı. 7 gün rapor verdi
acilden beni götüren şöför önce orda çalışıyormuş hastanede tama dedi verdi evrakları. kontrole geldigimde hiç tastikleme faln yapılmaış tekrardan tastik faaln yaptırdım doktor dedi kemiklerin kaynammaış dedi. bende dedim başka hastaneye gidebiir miyim gidebiirsin sevke gerek yok dedi.
başka hastaneye ortebedi böümüne gitim bana 2 gün rapor verdi. başka veremem dedi. hafta sonuna rasgeldi birgün işte çalıştım 2 gün izin günüme geldi. fiizk tedaviye yoladı ortebedi orta 10 gün çalışır raopru verdi 10 gün geçti tedavim bitmedi 10 ve bir 10 olmak üzere 30 gün rapor aldım 15 gün fiizk tedavi gördüm. doktorum dedi sana 1 ay heyet raporu veriyom elin sakat kalabiir dedi magdurluk için başvur dedi. bu 30 gün içinde mr çekildim mrda osteonekroz 3b çıktı
doktor dedi operasyon lazım tekrar dedi beni agrı bölümüne yoladı ama raoprum biti bu arada tekrar fizk tedaviye gitim ban 10 günlük heyet raporu daha verdi. 10uncu günde agrı bölüne gittim randevm vardı bogaz boşlugumdan agrı kesici verdiler 5 gün raopr verdi hayrı olamdı. bana dedi bizim yapacagımız bişe yok dedi ortebediye geri yoladı onlar da dedi operasyon yapmadan sana raopr vermeyiz dedi.
işe geri döndüm gece vardiyasına gittim usta dedi geri git sabah gel dedi vardiya degişikiyaz dedi deftere yazdım gittim sabah işe geldim. çalıştım ertesi sabah geri geldim işe 1 sat çalışmadım.

müdür çagırdı tabi müdüre dedm ben 21 inde ameliyatım var haberi var dedi. önce ihtarname gelmişti fazla roprdan doayı savunma yazmıştım müdür dedi savunma gözününe alınmadı çıkışını veriyok dedi. ben dedim isteyerek almadım burda oldu ondan dolayı . müdür dedi senin hastalıgın ameiyatla falan gecek degil dedi seni hiç bir bölümde çalıştıramam dedi çıkışımı verdi.
ban dedi senin önce varmış bu hastalıgın dedi ben dedim buraya girerken saglık raporum herşeyim vardı bir sene çalışmışım bişe ytoktu şimdi oldu dedimse de yok dedi bisek seni almazdık böe olacagını dedi. ben de dedim ne bilecen bugun bugun yarın ne ocagını çıkışını ,imzala dedi altına yazdım hakarım saklıdır çıktım
ssk ya dilekçe yazdım o tarihte kazadan doayı işten çıkarıldıgımı 3 tanede şahit yazdım. müfeftişer araştıracak dediler. sonra senin ifadeni almaya çagıracaz

şimdi nasıl bir yo izlemem lazım. işyerinde oldugunu kanıtlanmasınımı beklemeliyim. bu ayın 1inde tekrar ameliyat ocam benim halim ne olur acaba

tşkler şimdiden

muhammet .geçmiş olsun.elindeki rahatsızlık tam olarak neymiş.kırıkmı toksa başka birşeymi.

kemik ölümü var dedi doktor bunu çekecen dedi doktor ikinci ameliyatımı olcam 21.inde bu seferde geçmezse elimi donduracak doktor el bilegimi konulan teşhis(keinböck.osteonekroz-3b)

muhammet allah yardımcın olsun.inşallah elin iyileşir.
benimde el bileğim birden şişmesi ve ağrıması üstüne hastaneye gittim.çekilen filimde bileğimde ortalama 6 aylık eski bir kırık çıktı.bende döküm işi yapıyorum.neyse o zamanki vizte kağıdımda normal hastalık olarak yazıldı.daha sonra da iş yrime gidip bu kırık yaptığım iş sebebi ile oldu deyip vizte kağıdını iş kazası veya meslek hastalığı olarak değiştirtmedik.şimdi ise meslek hastanesine başvurdum.bu elimdeki kırık meslek hast.olarak araştırılsın diye.
tam 45 aydır rapoluyum yarın işbaşı yapıcam.ne olucak hiç bilmiyorum.bu süre içinde 6 kez ameliyat oldum.şu an elim donduruldu yane artrodez uygulandı.
sana tavsiyem .senin bu olayın yane kıenböck meslek hastalığıdır.raporlarını sakla.ve sgk bölge müd. meslek hastalığı kısmına başvur. her türlü hakkını ara.

sagol gardaş sanada geçmiş olsun benim rapor bitti 3 ay ayın 21inde ameliyat olcam dedim elimi uyuşturdular işe gönderdiler 2 gün çalıştım işten çıkrttılar çok rapor aldım diye ben dedim burda oldu ben başka sebeblerle diye rapor almadım hep elim üzerine aldım dedim inkar ettiler hastane eskiye dönük iş yerinde oldu vizite kagıdı istedi iş yeri vermedi şimdi şahiterde var iş yerinde olduguna dair herşeyde var bir hayır dondurma yapıdı dedin banada elini dondurabilirz el bilek nsıl eini kullanabiliyonmu dondurulunca

elin eskisi olmasına imkan mı var.bileğin hiçbir şekilde oynamıycak işte gerisini sen düşün.
benim bileğime değişik teknikler uygulandı ama hiçbirinde randuman alamadık .en sonunda artrodez uygulandı.tabiki çok zor bir yer el bileği.oynak yer olduğu için sürekli sıkıntı oluyor.
gelelim iş kazası kısmına.eğerki iş yerin iş kazası vizte kağıdı vermiyorsa sgk müdürlüğüne iş kazası veya meslek hastalığı olarak hemen başvur.zaten dilekçeni vermişin.bu çok iyi.sana bir tavsiyemde bir iş avukatına git.bu yaşadıklarını onada anlat.ve işe iade davasıda aç.gerekenleri o sana daha anlatır.

avukatada danıştım işe geri dönüş kaybedersin dedi çünkü bana ihtarname geldi çok rapor aldın diye savunma verdim savunmamı göz önünde tutmadıklarını söleyip çıkardılar başka bölümdede çalıştıramam dedi müdür kendiside söledi senin elin ameliyatla falan düzelecek degil dedi onlarda araştırmış demekki ben dedim işe başarken herşeyim tamamdı saglık raporum hepsi vardı her sene işyeri kulak ve ciger filmi çektirtiyor benim artık işyerinde odugunu kanıtlanmasını beklemek acaba müfettişler anidenmi gidiyorlar yoksa söleyerekmi gidiyorlar ifade almaya işyerine yoksa cagırıp ssk damı alıyorlar müdürün yanında alıyorlarsa iş biraz vahim anlıyacan müdürün yanında rahat olmazar diye çekinirler diye korkuyorum ben zaten adamlara yalan söleyin demiyorum olanı söleyin neyse onu artık onlara kalmış göz önünde artık vicdanlarına kalmış onlarda haklı işlerinden ouruz diye belki çekinirler ama hayırlısı artık başa gelen çekilirmiş tavsiyelerin için tşk gardaş

tabiki kaderde ne varsa görücez o ayrı bir konu.ama sen bu işin sonunu bırakma elindeki o hastanenin verdiği raporlarla sgk meslek hastalığı bölümüne git.onlar seni bir devlet hastanesine sevk ederler.allah korusun elinde bir hasar kalırsa o özür oranına göre devlet sana belli bir iş göremezlik aylığı bağlar.
bak ben ne hale geldim.yıllar sonra şimdi hastane hastane gezip haklı olduğumu ispat etmeye çalışıyorum.

sagol gardaş sen ne yaptın iş başı yaptınmı peki sen kaç ay rapor aldıydın toplam

3 gün önce işe başladım.şu an fabrıkada pek bi iş yapmıyorum.toplamda 45 ay rapor aldım.

sen yine sanlısın gardaş ben 3üncü günümde çıkışlımı verdiler sana herhangibi bir ihtarnama gelmedimi 45 ay dlie kolay senin işyeri yine iyiymiş gardaş bizi görüyorsun işine yararken aslan canavar şimdi bir kenara atıyorlar sen yine şükret işinden olmadın ona şükret benim daha çıkışım sigortada yok işsizlik maaşı için gittim hala görünmüyor işyeri benden 3 aya yakın rapor parası var sskda onu getir tazminatını yatırak diyorlar zaten aldımı vercem dedim ben öle hakyemem işyeri benim maaaşımı her ay tam yatırdı bende ssk dan aldıgım parayı iş yerine veriyorum o yönden iyiydi hem maaşımı alıyordum hemde sigortam yattıyordu bugun yine gitcem görünmüyorsa işyerine tekrar gidecem 15 gün içinde işsizlik için başvurabilirmusun işinin kıymetini bil gardaş

adanlalı kardesım gecmıs olsun sana mudurun adılık yapmıs sebebı su sen ıs kazası gecırdıgın ıcın ordada tutanak tutulmamamıs mudurun korkdugu ıcın sana goz dagı vermıs sakın pes etme ıade davası ac kazanırsın sen ssk ya 6 hafta dolmadan sıkayet etmen lazımdı senın olayın ıskazası oldugunu ıspatlarsın korkma senın bılmen gereken bır bır sey daha ılk ıse gırerken calısabılır raporuyla gırıyorsun sen o mudurede dava acma hakkına sahıpsın korkularından senı gozdagı verıyorlar sakın korkma sakın haklarını ara sen ıspatlarsın adlı tıpla senın olay yargıya gıdecektır yuksek ıhtımalle

pusat buyuk yanlıslar yapmıssın sen kendı elınle elını maffetmıssın ılk once o doktor saralım dedıgınde sardırıcakdın ıkıncısı ozaman gıtdıgınde ısyerınde calısırken oldugunu belırtdıgınde senın hastalık yerıne ıskazası dıye ısaretlenmesı gerekırdı orada tutanak tutdurman lazımdı polıslere sgk ada ısyerıne ıscınız sakatlanmıs deyıp ısyerıne sorusturmaya gelıp tutanak tutacaklardı ama hıc bırı olmamıs bunu mudurun fırsat bılıp ısten atmıs senın ısın kendı elınle cıkmaza gırmıs ıyıbır ceza avukatı bulup ıade davası ac ıkıncısı adlı tıpdan ısyerınde olup olmadıgını ıspat et senın ogun oldugunu ısyerınde mutlaka kanıtın varıdr ıse gelırken gırıs cıkıs yaptıgın bellıdır 6 hafta ya kadar ıskası ıcın sıkayet gecerlıdır o sureyı gecırırsen aradan 5 ayda gecse adlı tıp dktorları ıskazası olup olmadıgını bılırler onlar ıs kazasıdır derlerse fabrıkan mudurun zorda kalır bunları mudurn bıldıgı ıcın elıne cabuk tutmus

bimiyordum fulya öle bişe hiç başıma gelmedigimen bide herkesi kendim gibi sandıgımdan hep kaybediyom ya olan şeyi ansıl omadı demeleri bide bana ihtarname geldi ben işyerine gittim savunmamı yazdım müdür gülerek okuyordu sabır işte ne olduysa onu yazdım gidin sorun dedim o gün çalışanlara onlarada sormamışlarlar onlarda biliyorlar orda oldugunu benim çekindigim ordaki arkadaşalardan ifade alınırken müdür yanlarındamı oluyor yoksa aniden gelip işyerine çalıştıgım bölümdeki arkadaşlaramı soruyorlar onlarda bir nevi haklı müdür onlarıda çıkartır diye çekinirler ama etme bulma dünyası bugun bana yarın sana ayın 21. ameliyat olcam doktorla görüşecem geçmeyeckse elimin dondurulmasını isteyecem çünkü işimdende çıktım birdahi ameliayatı nasıl olurum diye benim size bir sorum olacak müfettişler işyerine anidenmi gidiyorlar ve ordaki çalışanlarla tektekmi yoksa müdürün yanındamı konuşturuyor tşk şimdiden

kardesım sen sgk ya dılekce yazıcaksın mufettısler anıden gelırler saglık bakanlıgından mufettısler tektek sorar nasıl oldugunu senın olayın ustunden 6 ayda gecse ıspatlarsın senzaten ısyerınde oldugunu hastanede soylemıssın ama hastane polısıne ıs kazası tutanagını tutması lazımdı burda ısguzarlık var mudurunuzun korktugu olayda ıs kazası tutanagı tutulmaması orada once bılır kısı heyetı olur senın olayın nasıl oldugunu sorusturur senı mudurlerını sefını sorguya ceker ona gore ıddaname hazırlar sen dava ac yasadıgın kolay degıl kendı ıhmalkarlıgının kurbanı olmussun bıraz keske ılkk doktorun alcıya alalım dedıgınde aldırsaydın bırde ıskazası ıcın tutanagı tutdursaydın senın mudurun ucbucuk atıyo suanda sen ıspatlarsın ogun olayın oldugu zaman gırıs cıkıs yaptıgın saatler mutlaka vardır bırde kamara varmı oldugun yerde sahıtlerın senın yanında olur korkma fabrıkanın alehıne olmaz normal ıs kazası olarak gecer mudurun korktugu seyde ısyerınde ıskazası olarak tutanak tutulmaması senın vızıte kagıdını olayın nasıl oldugunu doldurulması gerekdı mudur buyuzden hastalıgını bahane etmıs hıcbır calısan hasta dıye ısten cıkarılamaz ve raporluykende cıkarılamaz ıyıbır ceza avukatı bul elın dondurulursa %50 curuk raporu verırler senın elının semalıne gore vergı ındırım belgesı al %60 alırsan da malulen emeklı olma sansın da dogar 1800 ısgunu yeterlı

sagolun tavsiyeleriniz için öncelikle valal bir dert oldu bana ne olcam nasıl olacam elim böle kendi kendime sıkılıyorum işyerine girişlerde ve bazı böümlerde kamera var benim çalıştıgım bölümde yok bir kamera benim giriş çıkışlarımda imza ve kart okutma var hertürlü ispatlarım orda oldugumu arkadaşları sıkıştırıp yalan söletmelerinden korkuyorum ondan sordum müfettişler onlara sorsa tek tek hepside der am müdürün yanında haliyle çekinirler bugun bana yarın sana oda var olanı anlatacaklar ben demiyom olmayan şeyi neyse onu söleyin 2000 küsür sigortam var ayın 3ünde dilekçe verdim avukatla yazdık bekliyorum şimdi onların araştırmalarını çok sagol fulya tavsiyelerin için hakkımı hakalrımız aramalıyız her ne olursa olsun haklıyken ahaksız çıkartmaya çalışmaları çok agırıma gidiyor tşk

sen ıspatlıyorsan korkma sahıtlerın alehıne soylmezler mudur yanında olmaz onlar varken yanlızken ayrı ayrı soylerler basıt degıl okadar elının ortododez olması kotu olmus elıne zor kullanırsın ıade davasınıda ac ne olursa olsun o mudur sımdı sıksmıstır senı haksız yere ısden cıkardıgı ıcın rapor aldın dıye bır ıscı ısden atılmaz atarken ıstıfa yada tazmınatına verıp atar bunlar olmamıs tek taraflı fes etmısdır sen ıade davası acarsın fesıh ıptal olur kazanırsan

Hiç bir şey yapamazsam beni bu şekilde ortada bırakan firmanın canını sıkmak için elimden ne geliyorsa yaparım... SGK'ya iş kazası bildirimi için başvurur, tazminat için de dava açarım.

bulent kardesım sgk ya bıldırmesı ıcın gec kaldı 6 hafta sonra yapması gerekırdı engec ancak ekıprız raporlarıyla amelıyatına yapan hastane bırde adlı tıp la cozulur ısı adlı yargıda netlesecek sonra ısgoremez aylıgı ıcın sgk ya maas ıcın muracat edecek arkadsımız cok gec kalmıs budurmda ıse ıade davası acabılır ve ıyı bır ceza avukatı bulması lazım

sagolun elimden geleni yapıyorum işyeri beni çok fazla rapor aldın diye ihtarname çekti gittim işyerinde savunmamı yazdım o an zaten deli oldum sabır işte müdür savunmamı okurken gülüyor ben diger odada camdan görüyorum işte ekmegin için katlanıyorsun ben savunmamı verdim tamam dedi önce ameliyat oldugum hastane dedi işyerinde olduguna dair vizite kagıdı getir iş kazası gösterek dedi işyeri burda olmadı diye inkar ediyor gidin sorun diyorum o gün arkadaşlara sormuyorlarda senin hastalıgın ameliyatla geçmez dedi müdür seni hiç bir bölümde çalıştıramayız dediler çıkış verdiler tazminatımı alcam benim dedim elim bu elle nasıl çalışacam doktor dedi zaten bu hastalık geçmez çekecen radyal kısaltma yapıldıydı şimdi diger taraftan kısaltacaklar elimi aşagı yukarı oynatırken kemik sesleri geliyor oynatamıyom aşagı yukarı fiizk tedavi doktorum magdurluk için baş vur dedi tedavim devam ediyordu şimdi aameliay olcam tekrardan benim derdim elim elim iyi olsa çıkarsalar tamam başka iş bulur belki çalışırım ama elim kötü hareket ettiremiyorum bilekten aşagı yukarı bide agır bir iş yapsam hemen geri aynı oluyor şişiyor elimde can yok tavsiyelerinize uyacam çok tşk ler

pusat sen sgk ya dılekce ver kardesım ıyı sorusturma acarlar sen herukarda ıspatlarsın adlı tıpda o mudur varya bırgun aglıcak ben ettımsen etme dıyecek sgk ya ıyı bır dılekce sun adlı tıpla ıspatlarsın

unutma sana konulan teşhis kıenböckh meslek hastalığıdır.bunu unutma.ve meslekte kazanma gücü kayıp oranlarında da en az %15 özür oranı veriliyo diye biliyorum.sen hemen sgk müdürlüğünde meslek hastalığı bölümüne başvur.sana elinin durumuna göre ve hastanenin raporlarına göre sürekli iş göremezlik geliri bağlanır.

verdim dilekçe ssk müfettişleri araştıracak dediler işyerine gidecekler seninde ifadeni alacaklar dediler bekliyorum ameliyat olcam işten çıktıktan sonra sigorta ne kadar bakıyor bana 3 ay mı ben şimdi ameliyat olacakda sonra geçmeyecekse doktorla görüşecem işten çıktım durumum olmaya bilir geçmiyecekse elin dondurulmasını isteyecem elim çok kötü şimdi el bilek düz işyerinde çalıştıgım kişilere tetek sorması gzüel müfettişlerin hepsi biliyor orda oldugunu dogru olduktan sonra sen gerisi gelir diyoruz ama işte olmuyor göz göre göre hakkının yenmesi adama koyuyor başka bölümede vermiyor ekmeginden ediyorlar başka yerde olsa amennah ama orda oldu oranı işini yaparken olan şeyi olmamış gibi gösterip kanıtlamamı istiyorlar ya ben olmayan şeyi degil olan şeyi kanıtlamak kolaydır diye düşünüyorum ssk ya dilekçe verdim benim beklemem seni çagıracaz demeleri bekliyorum bakalım artık benim başka bir carem yok bu elle kimse beni çalıştırmaz devamlı karşıma çıkacak bir yere girerken soracaklar ilaki dilekçeye yazdık gardaş meslek hastalıgı ve iş kazası olarak bekliyorum artık işyeri şahitleri korkutmazsa alahın izniyle kanıtlarım

muahmemmet bey kardesım ıse ıade davası acın mutlaka bunlar olurken mutlaka acın sorusturmak ıcın 6 ay ıle 1 yıl gecer beklıceksınız fabırıkaya sorusturma acılıcak olayın nasıl oldugunu sonra ısyerıne baglı karakol yada jandarma ıfade alıcak tutanak tutacak sen mudurden sıkayetcı ol mutlaka senın hastalıgın yuzunden ısden atamazlar sen cok korkak davranmıssın senın ısın yargıda cozulecek sana dıyorum ıyıbır ceza avukatı bul

fulya gitim avukata bana dedigi işyerinde oldugunun kanıtlanmasını bekleyecen ondan sonra senin hastalıgının yüzdesini çıkartmak için hastaneye sevk edecekler dedi ona göre dava acacaz dedi önce kanıtlanmasını bekleyecez ondan sonra her türlü dava acabilecegiz dedi ban gelen ihtarnameleri okudu avukat bu halde senin işe iade davasını kaybedersin dedi benim bu hastalıgımdan dolayaı işyerine faydam olamdıgından dolayı çıkardıklarını noterden onaylatmış geldi istdan ana merkez orası çözülsünde er yada geç adalet yerini bulsun ben neyse onu söledim yalanda yok dolanda yok onlarda araştırmışlar demekki enfazla doktor çözer dedi müdür önceki ameliayat oldugum hastane özel hastaneydi ordaki doktor agır iş yapamz raporu verekti ameliyattan sonra rapor bitti dedim agır iş yapamz raporu vercektiniz dedim ne raporu dedi beni ilgilendirmez işyerinle senin aranda dedi acaba işyeri hastaneyi arayıp verme dermi günahı boynuna vercek olan sonra neden vazgeçti anlamdım şimdi başka hastanede ameliyat olcam o doktora güvenim kalmadı çünkü ben doktora yazı yazmıştım email pcden doktor cagırdı işyeriyle alakas yok sen çalışmazsan gene olacak tı dedi ondan 20 gün önce müdür ne dediyse doktorda aynısını dediagız birligi yapsan böle de desen denmez şimdiki hastane iyice araştırdı ameliyat sart dedi işte elimin bir tarafı kısaydı radyal kısatma yapıldıydı şimdi diger tarafını kısaltacaz diyor elimi aşagı yukarı oynatırken kemik sesleri geliyor oda geçmezse dondurulacak inş hayırlısı olur eskisi gibi omaz biliyorum ama başka çaremde yok

kardesım avukat oyalıyor senı ıtharname olsa ne olucak anladıgım kadarıyla tek taraflı fes etmısler ıstencıkısını baska avukata gıt kaybetsende davanı ac sen ıade davasına kazanırsan sayet dedıgı gıbı elınde %40 ve uzerı sakalık olusursa bu sefer senı ozurlu kadrosunda degerlendırmek zorunda ısyerın elınden dolayı ıs goremez degıp ısden atamaz saglıgınla ılgılı ısvermek zorundalar ayrıca kardesım senı galayana getırmısler senın amelıayat yapan doktorun kasesı nerde gorev yapdıgı bellı doktoru para verırıp sustururlar bır ısguzarlık var burda senı ıhtarnameyı okuyan uyuz avukatın orda senın ıcın bır savunma yazımhakları gızlı degıp ısyerıne haklı oldugunu beyan edıp sıkayetcımısın yonetıcılerınden dıyecekdı avukatın nasıl avukatsa alehıne ıslıyo hersey sende ıhtarname cekecekdın cevap olarak susmayı tercıh etmıssın senın ısın yargıda cozulecek ıs davaları cok uzun suruyor en erken 2 sene

[FONT='inherit']arkadaşım korkma arkadaşların odada bire bir ifade veriyor müfetişe bende 2 parmagımı kaybetim kazayı gören arkadaş ben görmedim dedi inkar etti ama müfetişler işin okadar uzmanı olmuş ki bana ne dediler biliyormusun senin o arkadaşın öyle bir yalan söylüyorki dedi anlıyorlar zaten hemen ne olursa olsun işkazası olmuşsa senden yana dır hukuk herzaman aradan 3 ay geçti arkadaşım bana ne dedi biliyonmu benimde yaşım kaç olmuş 2 tane çocugum var benide anla dedi bende ona dedimki bugün başıma gelen yarın seninde başına geldiğinde sende yanında kimseyi bulamıyacaksın dedim ama çalışma bakanlıgına git ifade ver kusur olayını onlar çözer ama avukatın olsun yoksa hiçbirşey yapamazsın ben davayı kazandım 50 milyar civarındada para aldım.arkadaşların inşallah sana yanlış yapmazlar ama benim kaza olayım net oldugu için direk işkazası olaraktan geçti vizite kagıdına bana gidip başvurma dediler hiçbiryere ama ben heryere başvurdum ssk çalışma bakanlıgı avukat gerekirse insan hakları mahkemesine bile götürecektim ama gerek kalmadı arkadaşım çünkü bundan sonraki hayatını da değiştirecek. Onun için hakkını sonuna kadar savun işe iade olayına gelince öyle müracatım olmadı çünkü biliyordumki girsemde hiçbirşey eskisi gibi olmaycak bana karşı devamlı önyargılı olacaklar ve ezmeye çalışacaklar iş iadesinde bunlara hazırlıklı ol arkadaşım.[/FONT]

arkadsımızın yapacagı sey ıade davası acmakdır adlı yargı zaten gorevıne yapar 6 ay da gecse ıs kazası olup olmadıgı amelıyatla blınıyor hastanenın ekıprız raporlarını ınceledıkden sonra olayın ustunden gecen sureler ıs kazzası olarak gecer alamadıgı haklarını alır sakatlık durumuna gore tazmınat alır kazazede

adnan bey benım burda sakat kadroda ıse gırmesı ıcın demedımzaten ıse ıade davası acarsa kazanma sansı dogar davalarda genelde ıscı den yana tavır alır mahkemeler ıade davası acarsa bısey kaybetmez bılakıs hakkı olur ıade davasına kazandıgında 4 aylık ssk sı yatar aylık mıktarıda ısverenden maas alır yanlıs yonlendırmeyelım kardesımıze avukatla anlasma yapar odeme yapmaz avukatlar hukukı olarak alınan tazmınatların %10 ıle 12,5 nu alır ben ınsan kaynaklarında yonetıcılık yaptım yıllarca butur ıslerı gordum kardesımıze yardımcı olmaya calısıyorum suanda bıldıgım bır kardesımız var ıse ıade davasını actı surecıde ıyı gıdıyor hakları sgk ve yargı uzerınde korunuyor

gitim çalışma bakanlıgınada onlar dedi ssk dilekçe verecen tazminatını falan vermiyorlarsa biz bakıyoruz ama iş kazasından dolayı ssk ver dediler ben zaten verdim dedim o zman sonuçu bekliyecen sonuca göre hareket edecen dediler onlarda işe iade gelince benim saten işe katkım olmaycagından dolayı raporlarıma bakıp ve hala geçmediginden müdür bile ddi senin hastalıgın ameliayatla falan gececk bir hastalık degil dedi zaten beni bu halde kimse işe almaz helede agır işe yaptıgım iş agırdı çalıştıgım yerde bobin oparatörürüyüm 700- 800 kg bobinleri makinaya bindirmek için devamlı hep bilek gücü kullanıyoruz çogu zaman cevirmek olsun makina bindirmek olsun sordugum herkes ssk yı bekle dediler arakadaşları şahit yazdık inş şaşmazlar zaten olan bişe olmayan bişeyi oldu deyin demiyorum ne olduysa onu diyin tamam dediler bakalım bekliyorum yarın ameliyat için testte gircem kan vs gibi şeyler 21.de ameliayat ben ameliyat olupta geçmezse bir ameliyat daha isterse ondanda korkuyorum şimdi sigorta var 99 gün sonra ben diger ameliyat olmam gerekirse nasıl karşılacam ondanda korkuyorum inş iyileşir ama önceki doktor dedi sen bunu çekecen başka yolu yok dedi geçmez dedi garanti veremedi inş hayırlısı olur

İş kazalarında 6 haftalık zaman aşımını bilmiyorum. Benim bildiğim, ne zaman olursa olsun iş kazasına dair sgk'ya başvuru yapılabiliyor. Yeter ki ıspat edilebilsin...

Üst Alt